Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek jiért gondolják...

Az emberek jiért gondolják azt, hogy az autisták értelmi fogyatékosok?

Figyelt kérdés
Én is autista,és Adhd-s is vagyok. 135-ös IQ-m van, felvételim matek 44, magyar 45 pont lett. Országos kémia versenyen 2. lettem, megyein 1. Attól, hogy vki autista, még nem értelmi fogyatékos...

2023. febr. 26. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Akkor miért teszel fel ilyen hülye kérdéseket? Én például nem gondolom azt, hogy az autisták értelmi fogyatékosok, viszont te önbizalomhiányos lehetsz.
2023. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%

Mert az autisták többsége nem olyan mint te!

A mentális betegség fogyatékosság!

2023. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Azért, mert sokan úgy gondolják, hogy az ember viselkedésén látszanak az értelmi képességi. Persze ez pszichés/mentális betegekre nem igaz, de alapvetően igen.


Kicsit olyan, mint izmos embertől várnád, hogy gyorsan fusson, de ritkán előfordul, hogy sánta/kerekesszékes.


Na meg autiknál nem evidens, hogy van okosabb is, nagyrészük súlyos, középsúlyos, enyhe, de még aspergeresek is csak átlagosak többségben..


Egyébként átérzem, gyerekem a legjobb tanuló az osztályában, versenyeket nyer, de van ott más auti, adhds is, szinte mind küszködik a tananyaggal, legalább egy, de többségében minden területen le vannak maradva. Nekünk és neked is mázlink van, tudnod kellene, hogy kisebbség kisebbségéhez tartozol, te vagy a “kivételek egyike”.

2023. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Az emberek leegyszerűsítik a világ jelenségeit, hogy kezelhető legyen számukra a sok információ. Azért gondolják azt, hogy az autisták értelmi fogyatékosok, amiért az amerikai őslakókra is egyszerűen csak "indiánokként" hivatkoznak, pedig sok különböző törzs létezett, eltérő kultúrával, szokásokkal.
2023. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
1%
Azért, mert mindenkit lepontozgatsz. :)
2023. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Azok az emberek, akik nem élnek közvetlen autista emberek közelében, és nem nagyon találkoznak velük, gyakran nagyon kevés információval rendelkeznek azzal kapcsolatban, hogy mit is jelent az autizmus.


(Aki nem tudja, az autisták gyakran akár átlagon felüli képességekkel is rendelkeznek, pl jobb a memoriajuk mint a legtöbb embernek.)


Elterjedt és hallottam sajnos csúfolódás formájában is hogy "te autista vagy", arra utalván, hogy az illető buta, pedig a két kifejezés közel sem szinonima.


Az oktatás rossz ezzel kapcsolatban, nem tanítják erről az iskolában az embereket, és maguktól meg nem mindenki érdekelt a témában.

2023. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek a 6ossal, az emberek nagy része valószínűleg nem ásott még igazán annak a mélyére, mi is az autizmus..
2023. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
5ös, senkit nem pontoztam le csak téged
2023. febr. 26. 18:13
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Mert tájékozatlanok. Ez a kisebbik baj. A nagyobbik baj, hogy utána se akarnak nézni, nem is nyitnak erre az egész témára, hiszen ahhoz fel kéne adni a fejükben lévő elképzeléseket, ami a rövidebb és könnyebbik út.

Könnyebb megbélyegezni, hogy fogyatékos, ne is kelljen utána foglalkozni vele. Ilyenkor szembesülnének azzal, hogy a rendszer, amit az ember kiépített az rugalmatlan, és nem tud alkalmazkodni az emberek sokféleségéhez, elterő szükségleteikhez, ami még akkor is megvan, ha valaki ún. neurotipikus. Mikor kiderül, hogy valakit nem lehet begyömöszölni a létrehozott rugalmatlan rendszerbe, és hogy talán a rendszernek kéne alkalmazkodni az emberhez, akkor azt már nem. Inkább a rövidebb út, cédulázzuk meg, hogy "fogyatékos", aztán levan a gond, moshatják kezeiket.

Én ezt gondolom.

2023. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Mert sokan még ma is keverik a dolgokat.
2023. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!