Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez jogilag, erkölcsileg...

Ez jogilag, erkölcsileg mennyire szabàlyos?! Hogy lehet egy börtön legkisebb kaliberu bűncselekmèny elkővetőjét összezàrni egy többszörös gyilkossal?!

Figyelt kérdés

Idén 10 ève, h kisebb èrtekre elkövetett lopás miatt börtönbe, előzetesbe kerültem,több mint fèl èvre.A Gyűjtőbe kerültem, ahol 2 èjjszakat egy 5x gyilkossal(Gàbor Viktor, lsd.: ő ölte meg Dopeman nagyszüleit) kellet egy 2 szemelyes zárkaban lennem. Pokol volt, nem sokon mult , h " megcsinaljon".Ez a 2 ejjszaja volt a legrosszabb a hosszzu borton honapok alatt.

Ez mennyire ferr/ szabalyos/ etikus , h egy full pitlak "bicigli tolvajt" összeraknak egy nehezsulyu,többszörös gyilkosal?

U.i.: Azota jó utra tèrtem,nincs priuszom, es akkor se igazan bűnöztem; ertsd anno a sajat anyam jelentett fel, akit azota is a leggonoszabb embernek ismerek. KONKRETAN gonoszabb embernek, mint azt ,aki 5 embert megölt..

Akkor 24 eves voltam...



2023. febr. 28. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Sok hülyeség van a jogban, amit én se értek. Gyilkolhatsz, aztán 10 év múlva kint lehetsz. Gázolsz zebrán, 2 év múlva vezethetsz is. Ez van…
2023. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

A börtönben farkastörvények uralkodnak és az hogy ki milyen a börtönben, az nem attól függ hogy előtte gyilkolt-e vagy csak autókat tört fel. Egy amúgy piti tolvaj is lehet ott valaki, ha megvan hozzá az ami a hierarchia tetejéhez való eljutáshoz szükséges, ez többnyire a fizikai erőt jelenti börtönökben. Hívjuk tekintélynek, amit nyilván úgy tudsz szerezni, ha valamit letettél az asztalra. Gyilkos vagy éppen kerékpártolvaj, totál irreleváns, legalábbis a börtönlakók között, mert az hogy a börtönben hol helyezkedsz el a táplálékláncban, az sok esetben a fizikai erődtől függ. Tehát senki nem fogja a lábaid csókolgatni mert te akárkit is meggyilkoltál és ezért csuktak le.


Lásd Mike Tysont, aki úgy vonult be hogy kint nehézsúlyú világbajnok ökölvívó volt, mégis ennek ellenére is bekóstolták, alulmaradtak, és végül ezt a Tyson is lenyilatkozta, hogy a börtönévei voltak élete legjobb évei. Konkrétan még az őrök is ugráltak neki.


Na mind1, szóval ez igazából ennyi. Jogról meg erkölcsről magyarázni egy bűnelkövetés után igazából teljesen felesleges. A börtön célja az, hogy büntessen és hajlamosítson arra, hogy többször ne kövess el bűncselekményt. Ha te ezen tapasztalatok alapján azt mondtad, hogy inkább soha többet semmit, de még egyszer nem akarsz ilyen helyzetbe kerülni, akkor valójában a börtön és a jog mint funkció teljesen ellátta a feladatát, hiszen jó útra tértél.

2023. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Mi volt abban a 2 napban?
2023. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!