Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak magammal?...

Mit csináljak magammal? Többszörösen tönkrement az életem, és kilátástalanságban vagyok.

Figyelt kérdés

24L vagyok. Az egyetem volt a cél, de mivel nem tudtam mi legye, egy szak sem fogott meg, nem tudtam akkor évben dönteni, így érettségi után elkövettem azt a hibát, hogy dolgozni kezdtem. Vagyis úgy döntöttem, hogy dolgozom. Ez egy ideig ment, de aztán munkananélküli lettem.

És gyakorlatilag 2017 óta munkanélküli vagyok. Sehová nem vesznek fel.


Közben voltam egyetemen, egy gazdasági szakon, de rájöttem, hogy nekem az egész egyetemesdihez semmi kedvem, nem látom értelmét.


Azóta megzuhantam lelkileg, és több mentális, leli betegségem is lett. Munkaképtelen is vagyok emiatt.

Az meg mellékesen már, hogy tényleg sehonnan se jeleznek vissza. :(


Mit csináljak?

Hát tényleg 30 éves munkanélküli leszek?

Ez nem élet, és nem jövő.


2020. jan. 28. 19:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%

Van valami szak, ami érdekel? Merre fele élsz, hogy ennyire nincs munka?

25/L

2020. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem vesznek fel sehova? Mihez értesz,mit keresel és merre?
2020. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Az nem jutott eszedbe, hogy elvégezz egy szakmát OKJ-n esetleg munka mellett? Vagy csak úgy alapból, hogy ne egy szimpla érettségid legyen. Nyelvek? Valamiből legalább egy gyenge középfokú tudásod van?


Sajnos mai napig nem értem az embereket ilyen témában. Megannyi lehetőség adott volt, hogy ne törődj bele a munkanélküliségbe, ne legyenek lelki bajaid, de nem jutott eszedbe vagy mi volt a probléma? Nem minden az egyetem, nem csak a diplomások valakik, ki kell használni minden lehetőséget, ha már így alakult sajnos és nem szabad egyből feladni.

2020. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Sajnos érettségi után teljesen beleástam magam a munkakeresésbe, és az egyetem kiválasztásában. Konkrétan ezek körül forgott minden gondolatom, eszembe sem jutott egy szakma, vagy önképzés, vagy nyelv. Szép lassan leépültem. Megtörtént.


De a szakma témára mit mondjak?

Itt is olvastam kérdéseket, csomó olyan válasz jött, ahol szinte minden szakmát fikáztak, meg hogy előbb alkalmaznak diplomást, mint szakmást. Utóbbit én is belátom, hogy igaz.

2020. jan. 28. 20:06
 5/24 anonim ***** válasza:
43%
Tanulni sosem késő. Mi az ami érdekel? Milyen munkakörben tudnád elképzelni magad? Ez sokat segít.
2020. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Okj-ből is mehetsz egyetemre

De am jobban megfizetik a szaktudást :D okjs rendszergazdánk jobban keres itt mint a közgázos diplomás irodás csaj

Okj egy jó dolog főleg h nyelvtanulást biztosit

Ha érettségi mellett +1 nyelvet se tudsz v minimum excelezni akkor kb egyenlö vagy a 8 általánossal

De diplomát se kapsz nyelvvizsga nélkül

2020. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Előbb alkalmaznak diplomást, mint szakmást"


Ezt általánosságban érted a munkáltatókra? Mert akkor nagy butaság. :D


Belemerültél a munkakeresésbe: mennyire tágan kerestél munkát? Mert sok olyat olvastunk már, hogy panaszkodot az illető, hogy nincs munka, viszont le is szólta az összest, ahova a papírjai alapján esélye lehetett volna bejutni (igen, nem volt túlképzett). Ilyenkor ne azt nézd, hogy mit csinálnál szívesen vagy mennyire jó a munkahely ránézésre. Munka KELL, hisz jelen esetben rá vagy szorulva, így ne a szájízed szerint válogass, mert nem leszel előrébb. (Persze, ha ez rád nem igaz, akkor ne foglalkozz vele, de olyan kevés infót adtál meg, hogy csak tippelget az ember)


Most már van olyan szak, ami megfog? Vagy továbbra sincs? Mert akkor kétlem, hogy neked való lenne az egyetem, persze kényszerből elvégezhetsz egy szakot, de azzal sem leszel előrébb, hiába sikeres lesz :D

2020. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hagyjatok ezekkel a munkakeresési "pratikákkal". Tényleg a tapasztalat beszél belőlem, és itt is olvastam, hogy a munkáltatók az esetek többségében egész egyszerűen nem is válaszolnak.

Adtam már be önéletrajzot gyárba, játékboltba, több irodai, adminisztrációs helyre, de még valami trafikba is. Na most az utóbbi volt ahonnan válaszoltak, azt is azért, hogy közöljék, egy éve már betöltött az állás. Meg persze volt olyan is, ahol kerestek, de azok meg átverések voltak. Én mielőtt belecsöppentem el se mertem hinni, hogy ilyen van. Én is olyan voltam, hogy szajkóztam, hogy az nem talál munkát aki nem akar. hát a valóság bizony nagyon más. Nem hiába megy innen el egyből, aki tud.


Mennék már én is, azonban kint se érettségizett idióták kellenek. :(

2020. jan. 28. 20:20
 9/24 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk, ilyen hisztis hozzáállással nem is csoda, hogy nem találsz semmit.
2020. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%

Azért tényleg kicsit nagy az arcod, bár mint látszik, nem igazán van mire.

Nem látod értelmét az egész “egyetemesdinek”, szakmát nem akarsz tanulni, mert sokan azt mondták, hogy nincs értelme, nyelveket nem tudsz, Excelezni nem tudsz, és ráadásképpen még a munkakeresési praktikák sem érdekelnek.

Ezek után én annyira nem lepődnék meg, hogy még vissza sem jeleznek neked.

Szedd már össze magad, és válassz egy szakmát vagy egyetemi szakot, csináld végig, tanulj és helyezkedj el vele! De legelőször vegyél vissza kicsit az arcoskodásból és a hisztiből, és kezdj el szépen tenni azért, hogy jobbra forduljon a sorsod!

2020. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!