Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják azt az emberek,...

Miért várják azt az emberek, hogy aki súlyosabb beteg, az szegény, rászoruló, kiszolgáltatott legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk még a távolabbi családtagok is ilyenek. Nekem 17 évesen súlyos betegségem lett, ami kiújult 26 éves koromban. A második műtét nem sikerült fényesen, bottal járok azóta, sok egészségügyi problémám van, de élek, jelenleg 33 évesen. 25 évesen indítottam a vállalkozásomat, soha sem adtam fel! Sokat elértem, de általában nem reklámozom ezt, a családban sem beszélek ilyesmiről. Szüleim szerények, nem szoktak a gyerekeikkel dicsekedni. Nem is kell! Sokszor fordul elő, hogy idegenek, távolabbi ismerősök azt várják el, hogy rászoruló, szegény legyek. Egy időben olyan komolyak voltak a járási gondjaim, hogy rokkant igazolványt kaptam (már nincs meg mert javultam azóta) és a feleségem vitt mindenhova. Ne tudjátok meg hányszor vártak minket a rendőrök a boltból kilépve. Hányszor szóltak oda járokelők, volt hogy le volt köpve az autóm! Mert rokkantként rokkant parkolóban álltunk a rokkant kártyámmal és nem is tudtam vezetni, de járni is nehezen. És a lényeg: egy rokkant embernek csak Suzukija lehet a magyar emberek szerint, minél szakadtabb, annál hihetőbb. Ha Mercedese van a rokkantnak, akkor csaló bűnöző, hívjunk rá rendőrt! Volt, hogy egy nő a boltban odajött videózva, hogy mit képzelek magamról a kamu rokkant kártyával és egy rokkantnak miből telne ilyen autóra amikor 30.000 forint a rokkantsági segély! A rendőrt is kihívta. Ugye rokkant az csak segélyen élhet …

Családban nem szoktam reklámozni magam, távolabbi rokonok azt se tudják, hogy van autóm. Sértődés lett abból, hogy egy távolabbi rokon meghívott minket a nyaralójába, el is jött értünk. Nem értettem akkor, de jól éreztük magunkat. Azért sértődött meg, mert meglátta, hogy iPhoneom van és hogy ő ingyen vendégül lát, én meg ilyen drága telefonnal vagyok. Azóta se tudta feldolgozni, hogy autóm, házam van. Ő azt hitte, hogy itt a rokkant, magától érthetődően csóró rokon, majd én segítek egy kicsit neki. Én meg hülye voltam, annyira nem akartam felvágni, hogy fordítva sült el.


Nem értem miért lenne minden rokkant, sérült ember automatikusan segítségre szoruló?


2023. márc. 3. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Hahaha, vicces sztori.
2023. márc. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Szóval te giga sikeres vállalkozó vagy, de gyakorira jársz sírni.
2023. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Mert a magyarok jóindulatúak.
2023. márc. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok giga sikeres. Egy 8 éves Mercedes nem kis dolog és egy ház sem, de nem vagyok milliárdos.
2023. márc. 4. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!