Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért találkozok mindig ilyen...

Miért találkozok mindig ilyen rászorulókkal?

Figyelt kérdés

Gyakran járok be Debrecenbe és mindig "el kap" engem egy hölgy. Többször is megtörtént ez már. Nem arról van szó, hogy nem adok vagy hogy én fukar vagyok, nem shoppingolni mentem be se semmi olyasmi. Már többször is adtam rászorulónak pénzt.


Ez az eset amiről mesélni fogok pár hónapja történt, IFI táborra mentem és ugye ez egy hetes volt és akkor majdnem mindennap be mentem Debrecenbe.

Ezeken a napokon többször is összetalálkoztam a hölggyel.


Legelső találkozásnál kb így történt az eset:

Leszáltam a buszról és indultam el a tábor felé nem volt nálam sok pénz se,csak annyi, hogy tábor után haza tudjak majd menni még a helyi buszokat sem használtam.

Odajött hozzám és egy bókkal nyitotta a beszélgetést utána kért pénzt tőlem meg mondta nekem a sztorit ami mindig más volt nem lepődtem meg se semmi, hogy na most mást mondd. El mondtam neki udvariasan, hogy nincsen nálam sok pénz csak annyim van hogy haza tudjak menni de azért megnézem a zsebemben volt egy 200as oda adtam neki aztán meg áldott meg ilyesmi.


Jött a következő eset a héten a nő egyáltalán nem emlékezett rám pedig felismerhető voltam. A lépcsőre le ültem néztem az időt, hogy mikor kezdjek el gyalogolni a tábor helyszín felé. Majd jött a hölgy egy férfi barátjával akivel éppen hangosan számolták hogy ki mennyi pénzt tudott össze szedni, 5ezret szedtek össze mert ugye hallotam nem csendesben beszélték ezt meg. A férfi el ment a nő jött hozzám ismét, másik kamu sztorival már meg sem akartam hallgatni nm volt nálam semmi pénz szintén el mondtam neki, hogy nincsen nálam semmi pénz majd sétált felfel a lépcsőn mögöttem széjjel átkozott meg olyanokat mondott, hogy:"Tudtam hogy ezt fogod mondani te is, te undorító féreg" meg hasonló még jó, hogy nem köpött le utánam miközben sétált fel én annyira elszégyeltem magam. Pedig nem is kellett volna nem vagyok köteles adni főleg, hogy nincsen miből és, tudom is hogy nem jó helyre menne a pénz amit adok rendszeresen láttam mindig ugyan azt csinálta csak akkor nem engem szólított le.


Veletek is történt már hasonló dolog? Szívesen elolvasom kíváncsi vagyok.



2022. szept. 15. 03:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Napi budapesti sztori

Mondjuk a kelenföldi vasútállomáson van egy nő, az legalább ragaszkodik a sztorijához

Ha adsz neki, jó érzés, de ha tudod, hogy szemét, meg ilyeneket mond, akkor próbálj meg nem foglalkozni vele, hiszen nem érdemli meg

2022. szept. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hát az én sztorimba a hölgy eléggé szeret kreatívoskodni, a legelső napomon el mondtam neki, hogy sajnálom de keresztény táborba megyek nincs nálam úgy össze de megnéztem (mert az IFI tábor erről szólt). Azt mondta nekem utána hogy ő is vallásos meg ilyesmi mindig jár xy helyekre meg ilyesmi de gondoltam, hogy nem.
2022. szept. 15. 03:33
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Először sokan azt mondják, amitől úgy gondolják szimpatikusak lesznek

Mondok egy jó taktikát: pénzt sose adj. Ha segíteni szeretnél, adj enni/innivalót, vagy vegyél, ha nincs nálad; vedd meg neki a buszjegyet, ha arra van szüksége, ilyesmi, de pénzt sose adj. Sok esetben itt már kiderül, érdemes-e a segítségedre

Ilyen sztorim is van, valaki odajött, hogy napok óta az utcán van, alig eszik, adjak pénzt. Felajánlottam, hogy itt egy pékség, tudok neki venni valamit, ha gondolja, de pénzt nem fogok adni. Úgy elhordott mindennek, hogy aztán öröm volt otthagyni pénz és kaja nélkül. Ha nem, hát nem.

2022. szept. 15. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Velem olyan is volt 8.osztályos voltam (most 19 éves lány vagyok) akkor voltam talán legelsőnek Debrecenbe, a barátnőmmel voltam egy csávó jött hogy ki kell fizetni a gyógyszer receptjét meg ilyesmi jó tudtam nem kéne adni de annyira megijedtem kicsi voltam első, hogy engem leszólítottak a barátnőm már rutinosabb volt..nem segített el séltált tőlem aztán meg is mondtam neki hogy miért hagyott ott egyedül? (azóta a lány már nem a barátnőm amúgy xd)
2022. szept. 15. 04:01
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szintén Budapest, mindenkivel próbálkoznak nem te vagy az egyetlen, ebből élnek, és nem is rosszul. Az, hogy hölgy meg barokkos túlzás, ha már számodra is kiderült, hogy össze-vissza hazudozik. A receptes kéregető is általános, nem kellett volna neked sem ott maradni alkudozni.

Egyszer a telefonod, pénztárcád bánja!

2022. szept. 15. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem bánja, nem nagyon használom előttük nem is állok velük szóba azóta elsétálok engem hagyjanak békén meg általában mindig van velem valaki azóta már idősebb vagyok, jó persze ez a IFI-s eset ez olyan volt hogy alapból nem tudtam, hogy merre kéne megindulnom a tábor felé meg ilyesmi, hogy el siessek meg mentem tovább jött utánam. Néha túl erőszakosak (láttam már másokat)
2022. szept. 15. 04:18
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én meg se hallgatom öket. Köszönés és hízelgés közben beléjük fojtom a szót. Akinek tényleg segítség kell, pl útbaigazítás, az nem nyom le egy rizsát a semmiről és nem mentegetőzik évekig, rögtön a lényegre tér.
2022. szept. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Mert megállsz, és még pénzt is adsz.

Kétszer-háromszor ignorálod, utána majd békénhagy.

2022. szept. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rászoruló? Ez nem rászoruló volt hanem egy ingyenélő csaló, aki lehúzott, mert látta, hogy palinadár vagy

Ha adakozni akarsz, akkor válassz ki egy szimpatikus szervezetet pl Élelmiszerbank, helyi állatmenhely és adakozz ott vagy önkénteskedj nekik!

2022. szept. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hajléktalan 2 éven át, szerencsére ki tudtam mászni belőle.

Ne hidd, hogy nem ismer meg, pontosan tudja ki vagy és azt is, hogy adni fog… nekik ez a munkájuk, jó esetben az esti elhajlásra gyűjtenek, rosszabb esetben valaki kényszeríti rá őket és elveszi tőlük amit összekéregetnek, sajnos rengeteg ilyen van, főleg a nagyobb városokban.

Az ilyen átkozódók általában az a fajata, akiktől elveszik a pénzt, esetleg kapnak cserébe herbal-t, vagy valami más filléres de függőséget okozó drogot, hogy következő nap is motiváltak legyenek… én szerencsére ki tudtam maradni az ilyenekből de sztorit azt hallottam rengeteget.

Viszont, csakhogy tisztázzuk, egyszerű kéregetéssel pl székesfehérvár főterén egy délelőtt alatt lazán behozható 15-20.000ft…

Egy nagyobb áruházbparkolójában a kocsik elkéregetésével, visszatologatásával ha a biztonságiőrök el nem zavarnak, laza a 20.000egy délelőtt alatt, csak fürgének kell lenni és mindenkihez odapofátlabkodni…

Igazából a legtöbb hajléktalan ennek lesz a rabja, sokan elkezdenek fogyasztani valamit alkohol, drog bármit… és mivel megvan rá a pénz, belekerülnek egy örök körforgásba.

2022. szept. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!