Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevettétek, hogy az úgymond...

Észrevettétek, hogy az úgymond önző, rossz emberek jobban élnek? Csak a saját boldogságukat nézik és át is gázolnak másokon? Ezeknek valahogy jobban megy az életben, míg aki jó, meg becsületes, az mindenki szenved.

Figyelt kérdés
2023. márc. 7. 16:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%

1. Nem, aki jó és becsületes, az nem feltétlen szenved. Sőt.


2. Mit értesz siker alatt? Több pénzt? Mert az önző és másokon átgázoló embernek barátból tuti nincs több, mint az önzetlen, segítőkésznek. A pénz meg nem elegendő a boldogsághoz.


Szóval nem, nem vettem észre. De mutathatnál pár példát.

2023. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Igen.
2023. márc. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
29%
Nem, jó pár ellenpéldát ismerek mind a kettőre. Önző, rossz embereket, akiket végül senki sem tudott hosszútávon elviselni és most magányosan szenvednek, valamint olyan talpig becsületes embert is ismerek nem egyet, aki pont a megbecsültsége révén vitte sokra.
2023. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
"a pénz nem boldogít" ezt csak azoktól hallottam akiknek volt/van pénze...
2023. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%

4, tény, deeee pont azért tudják (tudjuk) mondani, mert megtapasztaljuk.

A pénz gondtalanságot okoz. Akiknek ninc spénzük azt gondolják, hog ymajd ha nem kell aggódni a hó végén hogy lesz-e kenyér az asztalon és lesz-e fűtés, akkor majd boldogok lesznek. De igazából nem. Akkor gondtalanok lesznek. A kettő nem ugyanaz.

2023. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem igy megy, ahogy az egyes irja. Az elet nem egy film, nincsen sok ilyen karakter, akik valoban mindenkin atgazolnanank. Ezek az allitolagos onzo, rossz emberek altalaban a sajat kornyezetukkel teljesen normalisan viselkednek, a barataikkal, stb es tok normalis, kielegito eletuk van ilyen teren is.

Arrol van szo, hogy viszont a random idegenekkel, kollegakkal nem foglalkoznak, nem erdekli oket, ok mit gondolnak, es szimplan az erosebb kutya bszik elven elnek, ami altalaban bejon, mert igy mukodik a vilag.

Aki meg a kerdest feltette, ok altalaban azok az emberek, akik nem mernek kiallni magukert, pl teszem azt munkahelyen van egy uresedes, amire a kepessegeik alapjan megfelelnenek, akkor varja a sult galambot es remenykedik, hogy majd o megkapja, mert evek ota gurizik, mindent megcsinal, tulorazik, ha kell, es tenyleg jol csinalja a dolgokat, de nem, mert az XY kapja meg, aki mondjuk szinten jo a melojaban csak kevesbe ad bele mindent, csak o fogta magat, bement a fonokhoz, hogy halo, hallom uresedes van, en vallalnam. Neki adjak.

Parkapcsolatra, akarmire ra lehet ezt huzni, mindig annak kedveznek, aki kezdemenyezobb, mint a masik, aki meg csak var es remenykedik, az nem fog ervenyesulni.

2023. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

Igen, az önzőbbek megteremtik a saját jólétüket, előnyökre tesznek szert, ez csak mások kárára lehetséges.

Na de hol a határ, és mennyire komplex az emberi természet, mindig csak elvesz, vagy más területeken ad is. Pl az egyik ismerősöm notórius sorelőző, ugyanakkor notórius kölcsönadó is.

2023. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem a pénzre gondoltam. De csomóan elveszik mások párját és boldogan élnek például. 6-ossal nagyjából egyet értek. az erosebb kutya bszik- nekem például a haverom lenyúlta a nőmet 14 év után. Miközben én keményen güriztem, h jobb életünk legyen.
2023. márc. 7. 17:25
 9/27 anonim ***** válasza:

6-os



Igen, a kezdeményezés fontos. Nem mindegy, hogy megmered-e mutatni a rátermettséged vagy nem. Kivételek azonban itt is vannak. De az is számít a példánál maradva, hogy ki van benyalva a főnöknél.

PL. dolgozhatsz te jól, kezdeményezhetsz is, hiába vállalnád de ha a főnöknek nem vagy szimpi, akkor nem neked kedvez, hanem az, aki behízelegte magát.


Emellett én amondó vagyok, hogy sok múlik a szerencséden is, kikkel, mikkel hoz össze a sors. Szerintem ilyenekre is gondolt a kérdező.


De ezzel, most nem kérdőjelezem meg a véleményed, értem mire mondod, csak ezzel még kiegészíteném. Arra akarok kilyukadni, hogy szerintem nem minden tőled függ.

2023. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%

Elveszi más párját?

Fordítva ülsz a lovon! A párod ment el a haveroddal. Ez a nőd döntése volt, nem a haverodé.

2023. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!