Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértődik meg valaki ha...

Miért sértődik meg valaki ha bele akar szólni az életembe, dolgomba én meg visszaszólok neki annyit, hogy törödjön a maga dolgával?

Figyelt kérdés
nem egyszeri tapasztalat
2023. márc. 7. 21:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez helyzetfüggő. Írj már példát. Rühellem én is, amikor más jobban akarja tudni, hogy nekem mi lenne a jó.
2023. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

Mennyi válaszoló nem tud kommunikálni és hiszi azt, hogy ezzel csak jót akar a másik. Dehogy akar. Ez a passzív agresszió. Nincs olyan, hogy kedvesen közöljük a véleményünket, tanácsunkat. Hangsúly a 'közöljük" szón van. Ha valaki életével kapcsolatban közölsz valamit az kontrollálás, beleugatás.

Először kérdezni!!! "Ezzel és ezzel kapcsolatban van egy észrevételem, elmondhatom neked?" Így a helyes.

És a másik fél eldöntheti, hogy kíváncsi-e rá vagy nem. Mondhat nemet is. Az is fontos, hogy ha nemet mond, nincs dolga a másik sértődésével. Mert nem mondhatta meg a véleményét. Rá tartozik a nemet mondásból eredő frusztrációja kezelése.

Ez a helyes kommunikáció.

De ezt a társadalom 90%-a nem tudja alkalmazni.

2023. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

#12 Tehát ha látom, hogy pl. az égő olajba vizet akarsz önteni, még könyörögni kell, hogy megkérdezzem adhatok-e tanácsot?Aztán ki lesz a hibás, mikor összeégett a fejed, a társasház meg leégett miattad?

Hogyne lenne olyan helyzet, mikor jó szándékból tanácsot adsz, akkor is, ha nem kérik.

2023. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%
Semmiféle s.o.s helyzet nem szerepel a kérdésben. Így az általános, számomra működő választ adtam. A valóság menten. Az, hogy te tovább vitted a fejedben, belemagyaráztál egy életveszélyes helyzetet, azzal neked van dolgod.
2023. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Példát szeretnél?


- miért nem akarok gyereket x évesen aztán majd meglátom meg fogom bánni


- miért nem veszek anyámnak nőnapra virágot mikor megérdemli hisz feladta értem az életét


- munkahelyen kollega, csináljam ezt vagy azt úgy ahogy ő mert ő úgy szokta nem ahogy én

2023. márc. 8. 12:18
 16/20 anonim ***** válasza:
60%
Mert eloszlassza a kis rózsaszín felhőjüket, hogy a kutyát nem érdekli a kis véleményük.
2023. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

#14 Olvass vissza ember.Leírtam, helyzetfüggő a dolog.Vágod?

A kérdező most utólag írt példát, szóval a továbbiakban nem kell pattogni.

2023. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert amikor az emberek jó hányadosa sokkal okosabb, ha más életéről/párkapcsolatáról van szó, mint a sajátjáról, és ha nem feltétlen találod az "okosságát" használhatónak, akkor meg vannak sértődve, hogy ők csak segíteni akarnak. Persze ettől még van olyan ember, vagy olyan tanács amit érdemes átgondolni, vagy hallgatni rá, de csak olyantól fogadj tanácsot, aki vagy okosabb nálad a bizonyos témában, vagy tapasztaltabb. Egy orvos sem ad tanácsot egy ügyvédnek a jogról.
2023. márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük, miért sértődnek meg, hátha tudnak mondani valami okot.
2023. márc. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Egyértelmű, hogy azért sértődnek meg, mert a kérdező azt mondja nekik, hogy "Törődjenek a maguk dolgával".

Ugyanis, ezt udvariasan is meg lehet fogalmazni. Lehet, hogy így is megsértődnek, de az már nem a kérdező hibája lesz.

2023. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!