Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ma ajanlatot tettem a kiszemel...

Ma ajanlatot tettem a kiszemelt ingatlanra egy 5%-al kevesebbert, mint az iranyar. Erre a tulaj nem akar engedni, ilyet szol, hogy varjak 2 hetet addig ő megmutogatja, es ha nincs mas vevo akkor majd visszaszol. Ilyet lehet? Ez nem etikatlan?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ez torvenyes, de hogy nem korrekt az biztos.

2021. jan. 30. 18:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hozza teszem, mar szeptemberben is lattam a hirdeteset, nem azert mert rossz a haz, sot, hanem mert olyan helyen van, ami keves embernek jo, de nekem pont ilyen kellene.
2021. jan. 30. 18:02
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

De, ez korrekt.

Mért baj ez neked?

A lehető legtöbbért akarja eladni, de bizonyos időn belül.

Ha nincs jobb ajánlata, odaadja ennyiért is.

Te is megmondhatod, hogy az ajánlat csak 3 napig éle vagy valami, nem muszáj várnod, vehetsz másik lakást is, nem köt oda téged se semmi.

2021. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez teljesen korrekt a tulaj részéről. Nem kötelező megvárnod, kereshetsz másik ingatlant is. Az ajánlattétel még nem kötelez semmire, se téged se a tulajt.
2021. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Mi lenne ezen inkorrekt? Te nem kínáltál neki olyan árat elsőre, amit azonnal el tudna fogadni, így tovább árulja. Ha neked annyira kell, akkor tegyél új, jobb ajánlatot, amire egymás tenyerébe tudtok csapni.

Vagy várd ki azt a 2 hetet, könnyen lehet, hogy senki még csak meg sem nézi közben az ingatlant, úgysem pörögnek most ezek annyira. Ha viszont kap jobb ajánlatot, akkor így jártál, lehet utólag vakarózni.

2021. jan. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Te is legyél jó fej mond neki 2 hét múlva már 10% kevesebbért veszed.
2021. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Az etikátlan az, hogy alkudozol mint a zsibvásáron, aztán amikor az eladó elkezd eladóként viselkedni, akkor hülye kérdéseket írogatsz a neten.
2021. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nade! Akkor ez nem iranyar! Arrol nem beszelve, hogy elore kozolhette volna, hogy egy fillert sem enged...Egyebkent igen, hogy varhatja el, hogy valaki 2 hetig akkor majd ra var. Amugy nem pofatlan voltam, nem 10millioval kevesebbet mondtam...Nem gondolom, hogy alkudni etikatlan lenne....
2021. jan. 30. 23:15
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha irányár is, szíve joga, hogy esetleg várjon egy jobb ajánlatra. Megmondta neked, hogy 2 hét múlva visszaszól. ennél korrektebb nem is lehetett volna. Közölte veled, te pedig eldöntheted, hogy vársz 2 hetet, vagy keresel másik ingatlant. Ennyi.
2021. jan. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Rusnya vagy, másnak akarja eladni
2021. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
7: Nem várja el, egyelőre nemet mondott neked.
2021. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!