Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan sikerült túljutni a...

Hogyan sikerült túljutni a GYászon? Miket tapasztaltál meg saját magadon vagy ismerősödön amikor elkezdődött a gyász? Éreztél,tapasztaltál valamilyen furcsa dolgot? Milyen negatív dolgokat tapasztaltál magaddal vagy mással szemben gyász közben?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Idővel. Ennyi. Nincs varázsmegoldás.
2023. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

En csak azt tudom, abban az egy evben tenyleg van valami. Utana se ihajcsuhaj, de mas dolgok is fontosak.

Es szinte mindenkinek olyan alma van a halottal, hogy ujra egyutt vannak, de a gyaszolo tudja, hogy ez nem oke, mintha a halott kimenot kapott volna egy kis latogatasra. Nem, nem kisertet. Es sokszor a halott nem tudja, hogy o meg van halva, minden a megszokott, de a gyaszolot nyomasztja, hogy ez nem lehetseges.

2023. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
87%
Én furán gyászolok, napközben mintha semmi se történt volna, amin sokan meg is botránkoztak már de este egyedül meg ott bőgök és sokáig álmodok az elhunytról.
2023. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gungasam ***** válasza:
Attól is függhet, kit gyászol a gyászoló. Párját? Szülőjét? Gyermekét? A szülő halála nem sujt le annyira szerintem ha van gyermek. A többit még majd csak ezután tudom meg.
2023. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyász kezdete egyrészt egy hatalmas üresség érzés volt számomra, másrészt félelem. Kb., mint mikor egy filmben egyedül túlélsz egy katasztrófát, látod a sebekkel teli tested, a zilált külsőd, az haláltól megrémült fejed.

Mondjuk engem nagyon fiatalon ért a gyász. Nekem maga volt a rémület, és az üresség.

Még pánikrohamaim is voltak emiatt fiatal felnőttként. A pszichológus kicsit segített, de ez a szorongás mindig bennem marad szerintem kisebb-nagyobb mértékben, plusz a fájdalom bár átalakul, mégis egyre csak erősödik.

2023. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!