Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy minél több...

Miért van az, hogy minél több szakmába nyerek bepillantást, annál jobban azt érzem, hogy semmire nem vagyok alkalmas?

Figyelt kérdés

Informatikai területen szereztem diplomát sok-sok év csúszással, de 10 hónap után kirúgtak a második munkahelyemről (elsőről 1 hónap után küldtek el próbaidő alatt) és már 5 hónapja munkanélküli vagyok. Nyelvtudásom nulla hiába öltem rengeteg pénzt angol tanfolyamokba.

Most a teljes szakmaváltáson gondolkozom, mert nyelvtudás nélkül esélyem sincs akármilyen IT-s helyre bekerülni, de szakmai tapasztalatom is nulla, meg amúgy is utálok egész nap egy helyben ülni. 🤢


Több szakmán is gondolkoztam, de jobban belegondolva azt érzem egyikre sincs semmi affinitásom. Kocsim elromlott és múlthéten vittem szerelőhöz, de olyan szöveget lenyomott a hibákról és a tudnivalókról, hogy már a 2. szónál elvesztettem a fonalat és azt éreztem én ezt az életben nem tudnám megtanulni. Fizikából/elektronikából világ életemben 2-es voltam. Mai napig nem értem mi az a földelés meg egyen/váltóáram pedig már 10-szer elmondták nekem szóval az elektronikai/villamosszerelő pálya is kilőve.


Egyik munkahelyemen se tudtam logikusan problémamegoldó módon önállóan dolgozni. Telefonálás mindig a halálom volt, hebegtem/habogtam és többek között emiatt is rúgtak ki (rossz kapcsolattartás a partnerrel).


Szóval totálisan azt érzem, hogy én semmire nem való vagyok és hülye vagyok mindenhez miközben teljesen reménytelen a karrierem! 😢

Mit tegyek szerintetek? Hol tudnék normálisan dolgozni?



2023. márc. 10. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Képzeld, az autószerelő nem a motorolajjal itta magába a tudást, ahogy a villanyszerelő sem a fázisból rázta fel a tapasztalatait, hanem (dobpergés): megtanulták. Teljesen normális, hogy vannak területek amihez nem értesz és nem is elvárható, hogy mindenhez is érts.

Tanulj olyat, ami érdekel és relatíve piacképes, de ne támassz magaddal szemben irreális elvárásokat.

Ahhoz, hogy valaki a szakterületén jó legyen, ahhoz rengeteg év és szorgalom szükséges, legyen az akár egy burkoló vagy szoftvermérnök.

2023. márc. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert valóban nem vagy semmire sem alkalmas.
2023. márc. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik munkahelyemen se tudtam logikusan problémamegoldó módon önállóan dolgozni. Telefonálás mindig a halálom volt, hebegtem/habogtam és többek között emiatt is rúgtak ki (rossz kapcsolattartás a partnerrel)."


Kisebbségi komplexus,szociális fóbia bejátszhat? Ezek,sajnos mivel sok stresszt okoznak,gátolják a gyors,logikus gondolkodást is.Márpedig általában a főnöknek rögtön,mindig,minden azonnal kell.Esetleg még meg is aláz,ha nagyon vérszemet kap,akkor mások előtt teszi,ettől még alacsonyabb lesz az önértékelésed,ami hozzájárul ahhoz,hogy még lejjebb süllyedj.És ha könnyen lecserélhető vagy,akkor elküldenek.Ezek után pedig egyre motiválatlanabb leszel a gyakorlati tudás elsajátításában.Az autószerelő meg valóban azt tanulja évek óta,neki azért könnyebb.Egyébként megfigyelhető,hogy sok ember hajlamos egyfajta "rejtett menőzésre" tehát kitanul egy szakmát,és mikor egy laikusnak beszél róla,lehetőleg még idegen szavakat is belerak,hogy a másik nehezebben értse meg,ezzel saját magát dobogóra emelve.

Szóval egyáltalán nem biztos,hogy hülye vagy,csak jobban meg kell ismerned magad,és dolgozni önmagadon.Ez bizony kemény lesz,tapasztalatból tudom.

2023. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az jön le az írásodból, hogy nem találtad még meg a hivatásod, és tipikusan a "jól kereső" szakmákat szeretnéd. Ehhez társul valamennyi szociális készséghiány is. Ha a problémamegoldóképesség hiányzik, nem javasolnék műszaki/informatikai pályát. Ha a kommunikációs készségekkel vannak gondok, azon még talán lehetne is segíteni.


Amit ezek alapján el tudnék képzelni neked, az esetleg egy mérlegképes könyvelő szakma, de az isnolyan munka, hogy sokat ülsz.

2023. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4: Mérlegképes könyvelőhöz nagyon szétszórt vagyok és a számolás a halálom.


#1: De itt nem arról van szó, hogy tanulni kell, hanem a szerelő 4 fajta hibaokot mondott és egyből nem jegyeztem meg őket. Olyan mintha rossz lenne a memóriám ill. nem tudom rendesen az anyanyelvem, mert nem értem meg más beszédét ezáltal nem tudom megjegyezni/felfogni/analizálni a problémát se. Lassúnak érzem magam és görcsösnek valamint csőlátásúnak aki nem képes a fejlődésre. Amúgy lehet szoc.fóbiám is van, mert remegő hangon veszem fel minden egyes alkalommal a telefont a munkahelyen.

2023. márc. 11. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értem, hogyha ennyi problémád van, hogy tudtál egyáltalán diplomát szerezni. Nem bántásból, de úgy veszem észre, hogy Te magad is gyártod a kifogásokat. Én a helyedben, lehet, hogy egy pszichológust keresnék fel első körben, mert az nem normális, hogy remegő hangon veszed fel a telefont.


Egyébként volt nemrég egy hasonló kollégám, annyi volt a különbség, hogy nincs diplomája, de el kezdte az egyetemet, informatikai területen. Hét hónap után váltunk neg tőle, mert a szétszórtságával tönkretett több munkát, nem tudott fejlődni és még végtelen lassú is volt mellé. Katasztrófa volt vele dolgozni, kiidegelte a munkatársakat.

2023. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nyelvtudáson az aktív gyakorlás fog segíteni, nem az ötödik nyelvtanfolyam, ahol ugyanazt a nyelvtant hallgatod meg huszadjára. A tanulás nem valami passzív dolog, hogy elmondják neked és onnantól tudod, amit suliban tanítanak az csak arra elég hogy lásd merre lehet indulni. Hány saját ötletet kódoltál le? Egyáltalán informatikán belül milyen területre lősz? Állj neki fejleszteni a tudásod, elég hamar el fogsz jutni arra a pontra, hogy angolul leszel kénytelen olvasni és láss csodát, máris fogsz fejlődni.
2023. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!