Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember észreveszi saját...

Az ember észreveszi saját magán amikor megőrül?

Figyelt kérdés
2023. márc. 11. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki valóban őrült, az nem
2023. márc. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Nálam van valami folyamatban: észrevettem, hogy nem úgy érzek/gondolkodom, mint régen.
2023. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbb őrült nem gondolja magát őrültnek. Vagy nincs is tudatában a cselekedeteinek, vagy azokat normálisnak gondolja. Amikor pszichózisba kerültem, tudtam, hogy valami nem oké. De nem bántottam senkit, szóval nem voltam veszélyes.
2023. márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ hogy pontosan milyen betegségről van szó, mert rengeteg van, nagyon változatos tünetekkel. Az sem ritka hogy specifikus zavaroknál a beteg saját magát diagnosztizálja, teljesen pontosan is. Olyan zavaroknál mint a depresszió, pánikbetegség, bipoláris zavar, disszociatív zavarok és satöbbi könnyen lehet hogy az érintett tudja magáról hogy beteg.

Viszont, vannak olyan betegségek amelyekre nagyon jellemző az hogy teljesen hiányzik a betegségtudat. Gondolj itt olyanokra mint a skizofrénia, paranoia, pszichózis pl. Ezeknél a zavaroknál éppen az a ritka ha van betegségtudat, legalábbis legelöször. Ismerek olyan skizofrént, aki kezelés alatt áll például. A legelején, amikor kórházba került tudta azt valamennyire hogy valami nincs rendben, de fogalma sem volt arról hogy pontosan mi a baj. Most már fel tudja ismerni a saját tüneteit állapotrosszabbodás alatt, és ő maga az aki orvosi segítséget kér ez alapján. De csak a saját tapasztalatai és az orvosi tájékoztatás miatt van betegségtudata. Illetve a skizofrénia sem rögtön pszichotikus tünetekkel nyit, így az elején fel tudja ismerni a tüneteket.

2023. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, mert akkor legalább tudnám hogy megőrültem.
2023. márc. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A miniszterelnőkből kiindulva, nem.
2023. márc. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!