Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen depressziós, semminek örülni nem tudó emberek élnek nagyrészt? meg annyira visszafogottak is, nem merik kimondani amit gondolnak, azért mert félnek? Tudom vannak kivételek is,csak kevés.

Figyelt kérdés

Olyan válaszokra nem vagyok kiváncsi hogy menjek el innen ha nem tetszik..

Eddig éltem Angliában, voltam az USA-ban is, sokféle nemzetiségű embert ismertem, meg beszélgettem velük, például olaszok sokkal hangosabbak harsányabbak, de a britek sem olyan búval b...ak pedig északi nép, Sri lankaiaknak meg bangladeshieknek állandóan fülig ért a szájuk. Spanyolok, latin ameriakaiak is lazábbak, vidámabbak. Ez ilyen kelet európai sajátosság, hogy semminek nem örülünk, meg minden csak szar lehet hozzálásunk van?



2023. márc. 14. 16:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Baromság , naívkent képmutató hazug népeknek elhitted , amcsit sem érdekli hogy vagy mi van veled mert ez kirakatviselkedes . A hátad mögött kihgat szervezkedik az összes , csoda hogy kihagytad a felsorolasból az arabokat meg négert .
2023. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Attol fugg, hogy merre elsz.

En pl mindig megelem az erzelmeimet.

2023. márc. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2-es jó neked. Én is ismerek olyanokat akik jókedélyü emberek, nagyon jól kijövök velük, de a többség ne ilyen.
2023. márc. 14. 16:12
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Mert a fizetések messze nálunk a legalacsonyabbak és ahhoz képest baromi sokat dolgozunk. Na most a többség nem olyan munkát csinál amit szeretne, hanem olyat amit talál, aztán előbb-utóbb kiég ettől.

Na most egy ledolgozott nap után bemész a boltba ránézel az árakra és örülsz ha túléled a hónapot, és még csak nem is mentél el szórakozni vagy lazítani.

2023. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4-es értem, de olvasd el mégegyszer milyen népeket írtam mondjuk Ázsiából meg Latin Amerikából, nem éppen a magas bérről híres országok ,és mégsem ilyenek mint mi.
2023. márc. 14. 16:18
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Hú na látod ezért kell történelmet tanulni, hogy ilyen kérdésekre legyen válaszod.

Az első kérdésem egyébként az lenne, hogy mégis honnan tudod Te hogy a Azsiaban meg Latin-Amerikában milyenek az emberek?


Egyébként mindig is egy elnyomott nemzeti voltunk, kis senkik akiket úgy ráncigáltak a nagyhatalmak, ahogy akartak.

Még mindig nem halt ki teljesen a kommunista generáció akik abban nőttek fel hogy szeretniuk kellett a rendszert, vagy legalábbis ha nem tetszett nekik akkor az nem szabadott kimondani mert akkor ennyi volt az élet számukra.

Ez azért eléggé rányomta a bélyegét a társadalomra Nem véletlenül szaporodtak meg a devianciák A hetvenes nyolcvanas években az emberek nagy része alkoholista lett vagy öngyilkos mert halálra dolgoztatták őket és még csak egy rossz szavunk sem lehetett.

A többieknek pedig igaza van a fizetések és az életszínvonal nálunk az egyik legalacsonyabb ahhoz képest hogy mennyit gurizünk.

Lehet hogy még fiatalon valakiben van remény meg boldog de azért a hosszú robotoló évek után ez a kiölődik, tekintve hogy azért az ország nagy része nem úgy el hogy a munkát ki tudja pihenni.

Az a pihenés hogy otthon lehetsz azt örülj a fűtésnek...


Az meg más amit a nagy gazdag kulcsok meg influenszerek meg Csernus Imre mondd állandóan hogy a hozzáállás számít. Hát egy luxus kocsiból én se lennék olyan szomorú hogy esik az eső meg stb.. De azért itt az emberek nagy része nem teheti meg hogy luxuskocsizik

2023. márc. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6-os Egyébként mindig is egy elnyomott nemzeti voltunk, kis senkik akiket úgy ráncigáltak a nagyhatalmak, ahogy akartak. Ez igaz.


Még mindig nem halt ki teljesen a kommunista generáció akik abban nőttek fel hogy szeretniuk kellett a rendszert, vagy legalábbis ha nem tetszett nekik akkor az nem szabadott kimondani mert akkor ennyi volt az élet számukra.


Ezzel meg az a baj, hogy sokszor úgy látom hogy fiatalok akiknek elvileg semmi köze nem volt a komcsi rendszerhez, búval ba...tabbak mint szüleik, nagyszüleik. Úgy látom tanulni kellene nekik kicsit mi az élet, hogyan kell kiállni magukért, nem pedig lesütött szemmel várni, hogy majd megmondják nekik mit kell csinálni...meg nyomkodni az okos telefont.

2023. márc. 14. 18:01
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szidni a fiatal generációt. A transzgenerációs pszicho létezik, és én hiszek abban, hogy az elbaszott nagyszülők meg szülők adták át a gyerekeiknek ezt a depressziót. A nagyszülők két világháborúval a nyakukban főleg.

Egyébként az meg általánosítás, hogy a fiataloknak tanulni kéne az életről.

1, fiatalok, azt csinálják, ez a dolguk, hogy tanuljanak.. majd nézd meg őket 5 év múlva.

2, nagggyon sokminden szülői nevelésen múlik, és szerintem inkább a szülők inkompetenciája rombol

3, volt szerencsém fiatalokkal dolgozni, és a legtöbb kis talpraesett volt már akkor, úgyhogy nem kell őket félteni

2023. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Bekeseredett emberek élnek sajnos ebben az országban, amit a 12 éves kialakult rendszer még tetéz is. Még a 90-es 2000-es évek elején is jobb volt szerintem a hangulata sok embernek mint most. Nekem sem voltak túl megengedőek a szüleim, inkább ilyen fejlehajtósak...emlékszem egyszer egy új cipőt vissza akartam vinni az üzletbe, hogy cseréljék ki, mert rossz a talpa, a nagyanyám meg mondta hogy majd beráncigálnak valami irodába, meg ilyennek, mondom mama az a rendszer már elmúlt. Az a lényeg hogy sikerült pár évet eltölteni külföldön, és mikor visszajöttem teljesen megváltozott ember lettem, rájöttem hogy felesleges rágölcsölni dolgokra, laza vagyok, tudok nevetni öszintén, kimondom amit akarok stb. pedig elvileg ugyanabban a ganyéban élek mostmár 7 éve mint a többi magyar.
2023. márc. 14. 18:35
 10/20 anonim ***** válasza:
93%
Alacsony életszínvonal, kilátástalan jövő.
2023. márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!