Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen depressziós, semminek örülni nem tudó emberek élnek nagyrészt? meg annyira visszafogottak is, nem merik kimondani amit gondolnak, azért mert félnek? Tudom vannak kivételek is,csak kevés.

Figyelt kérdés

Olyan válaszokra nem vagyok kiváncsi hogy menjek el innen ha nem tetszik..

Eddig éltem Angliában, voltam az USA-ban is, sokféle nemzetiségű embert ismertem, meg beszélgettem velük, például olaszok sokkal hangosabbak harsányabbak, de a britek sem olyan búval b...ak pedig északi nép, Sri lankaiaknak meg bangladeshieknek állandóan fülig ért a szájuk. Spanyolok, latin ameriakaiak is lazábbak, vidámabbak. Ez ilyen kelet európai sajátosság, hogy semminek nem örülünk, meg minden csak szar lehet hozzálásunk van?



2023. márc. 14. 16:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az is hozzátesz, hogy az általad felsorolt országok pl. henzsegnek a természeti kincsektől, szép városok, falvak, táj, jó levegő. Szétnézel itthon, mindenhol csak szántóföldek, erdőirtások, az összes település putri. Engem legalábbis ezek borzasztóan lehúznak.
2023. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11-es azért vannak Magyarországon szép tájak, középhegységek erdőkkel, meg ott van a Balaton, ami szerintem elég szép, főleg hogy Közép Európa legnagyobb tava. Az időjárás sem olyan rossz mondjuk mint Angliában, meg Nyugat Európa egyes részein, ahol nyár sincs szinte. Jó tengerpartunk nincs, ami esetleg hiányozna, de az is itt van a szomszédban. Falvak le vannak maradva ez tény, kéne áj utakat építeni, szebb házakat.

Nem szeretem ezt a görcsösséget,ami uralja a magyar embereket, meg az egymással való szemétséget, széthúzást sem. Mindenben a rosszat látják, hogy biztos át fognak verni, és ez generálja önmagát.

2023. márc. 14. 20:49
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
De ha ennyire laza és pozitív lettél, miért pörögsz azon ennyit, hogy honfitársaid búvalbélelt negatív emberek?
2023. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13-as azért jó lenne ha többen lennénk.
2023. márc. 14. 21:59
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért én éltem tengerpart mellett egy ideig. Nem lehet összehasonlítani azt az életet ezzel ...

Lepukkant falvak, vagy hemzsegő, retkes városok.

2023. márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a fiatalok azért depressziósak, mert nem kínálnak nekik jövőt. Bocsi de én úgy tudom, eddig minden generáció kapott legalább egy jövőképet, amiért küzdhetett. Régen még lehetett egy - két fizetésből élni, ingatlanra spórolni, gyereket felnevelni úgy, hogy nem mély szegénységben. Egyel későbbi generációnak azt ígérték, hogy ha dolgozik szépen, még mindig vehet házat hitelből, amit lehetséges is volt visszafizetni jobb esetben.

Most én végeztem egy gyors kalkulációt és ha az inflációval nem számolunk semennyit, és átlag fizetést veszünk, átlag 20 éves fiatallal, akkor ha havi 100 ezret elrak, már sokat mondtam. Abból mikor lesz alsóhangon 60 milliós pesti lakás?? Vagy érted, 30 éves korra kéne saját ingatlan, hogy oda szüljél. Mintha ilyen elvárások lennének, de azóta eltelt pár évtized és ez már lehetetlen. Nem kell a Z generációt okolni amiért depressziósak, senki nem ad nekik életcélt. Soha nem lesz saját ingatlana annak, aki nem örököl vagy nyeri meg a lottót, vagy távozik külföldre.


Nem véletlen, hogy a gyermekvállalási hajlandóság rohamosan csökken. Aki stabil anyagi hátteret szeretne, hát az nincs. Szülsz így, vagy sehogy, mert mire alapokat teremtesz anyagilag, addigra kiestél a korból. Vagy még lehet hitelt felvenni, de az sem ajánlatos. Persze el is lehet menni. Ez aztán a jövő.

És akkor csodálkozás van, hogy egyre több a mentális beteg a fiatal korosztályból. Fiatalon ne legyen semmi bajod.. aha. De igen, lehet. 20 év alatt is lehet visszafordíthatatlan károkat okozni egy emberben, és ha mellé még jövőkép sincs, akkor aztán remek, egészséges társadalmat fogunk tudni építeni.


Én magam részéről majd valószínűleg öröklök, a kis keresetemet befektetem, (megy a matek legalább) és megleszek. De gyereket én se szülök, eszembe sincs.

Jó fiatalon lettem személyiségzavaros, ocd-s, paranoiás/pánikbeteg, szorongó.


Így aztán már nem is buli az a gyerekvállalás

2023. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen értelmetlen a magyar társadalom, nincs felbőve a fejlődésre. Valóban csak egymás csesztetését élvezi, uralkodni a másik felett, lenézni, a lenézettnek meg nincs eszköze, hogyan álljon hozzá a dolgokhoz, hogyan védje meg magát. Ezek a régi beidegződések maradványa.

Nekem az a fura, hogy rendegeteg pszichológus, mentálos szakember, coach van ebben az országban, de akkor mi a hasznuk a pénzlenyúláson kívúl, ha ez a társadalom lényegében vegetál, köben meg haldoklik?

2023. márc. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17-es igen ez a baj, hogy mindenki uralkodni akar a másik felett, nincs egymáshoz az embereknek egy jó szavuk. Mindenki csak visszahúzza a másikat, van is egy ilyen vicc hogy a pokolban van egy mély gödör, aminek a teteje nincs lefedve, a mélyén magyarok sínylődnek, kérdezik lucifert, hogy a magyarok gödre míért nincs lefedve, azt mondja legyintve: felesleges, mert mikor az egyik elkezd kimászni, a másik már húzza is vissza...
2023. márc. 15. 11:09
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, te mennyi idős vagy ?
2023. márc. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
19-es 32 éves vagyok
2023. márc. 15. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!