Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az valami hiányzó fontos...

Az valami hiányzó fontos emberi tulajdonságra utal ha valaki elvérzik matekban?

Figyelt kérdés
általánosban küszködve voltam azt hiszem egy épphogy hármas, aztán középsuli második évében kaptunk egy kegyetlen és kiállhatatlan öreg tanárnőt akinél megbuktam. annyi egymásra épülő dolog volt aminél már szerintem korábban elvesztem, hogy nem sikerült még magánhelyre járással sem pótolni. (nem tudom számít-e, többek között ez játszott közre hogy az egész osztályból kikerültem, mert biológiából és töriből sem sikerült teljesítenem abban az évben) utána szakmát kezdtem tanulni és sikeresen be is fejeztem, de gyakorlatilag az a helyzet hogy nem tudnék egy érettségit letenni
2023. márc. 16. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Diszkalkulia?
2023. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szerintem az korábban és durvábban kibukott volna
2023. márc. 16. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem hinném..én altalanosba mindig 2-es voltam belőle. Gimibe 11-dik félévente meg buktam :d utána jött meg az eszem “viszonylag” úgy lettem egy erős 3-as…mégis felnőttem valahogy és a magam szintjén ha nem is lettem bankár érvényesülök
2023. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem. en 2x buktam matekbol. 5.-ben es 6.-ban amikor nemet orszagbol koltoztunk pestre gyerekkoromban.


Megis Mérnökin vegeztem egyetemen. Tanar kerdese, volt egy szuper matek tanarom aki delutan foglalkozott velem suli utan mindig

2023. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, én is kétszer buktam belőle gimiben, hozzáteszem, utált a tanár is, aki egy 26 éves kezdő volt, és semmi keresnivalója nem volt a tanári pályán.

Átmentem egy jónevű gimi esti képzésére, ahol sikerült leérettségiznem magántanár segítségével.

A magántanáraimmal együtt összesen 1 (!) olyan matektanárom volt, aki tényleg tudott magyarázni, az összes többi ilyen tipikus idióta „eldarálom az anyagot, aki nem érti, hülye” típusú tanár volt.

De ha újrakezdeném, biztos, hogy mindenképp felmentetném magam. Az energiám nagy része matektanár ment el 12 éves koromtól érettségiig, miközben nyilvánvaló volt, hogy semmi érzékem hozzá.

2023. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs diszkalkuliád, vagy semmilyen más tanulási nehézséged, figyelemzavarod, amit ténylegesen diagnosztizáltak, akkor csak lustaság/szorgalmasság kérdése az egész. A matek egy bizonyos szintig igenis tanulható, és még csak logika sem kell hozzá, vagy bármilyen magasszintű affinitás, hogy valaki egy közepesre bemagolja a képleteket és feladattípusokat. Csak egy nagy fenék kell hozzá. Én is mindig jobb voltam a humán tárgyakból, de szorgalommal nem igen lehet megbukni belőle. A tanárt meg felesleges hibáztatni. Legtöbbször azok okolják a tanárt, a genetikát meg a külső körülményeket, akik arra sem képesek, hogy bemagolják egy elégségesre a feladattípusokat.
2023. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!