Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában hány éves korig dől...

Általában hány éves korig dől el, hogy valaki akar családot vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha egy fiatal azt mondja, hogy nem akar gyereket, akkor nagyon sokszor az a válasz, hogy oh majd úgyis meggondolja magát. Viszont sok esetben ez nem történik meg, csak a társadalom ezt nem akarja tudomásul venni. Vannak olyan esetek is mikor valaki kapuzárási pánik miatt mégis úgy érzi egy gyermek bele kell még férjen az életébe, pedig előtte nem lépett ezzel kapcsolatban. Hány éves kor körül kell tényleg eldönteni, ha valaki akar családot és akkor úgyis viselkedni tudatosan, mert az idő és a termékenység az bizony véges? Nyilván akkor úgy kell párt is keresni meg az életstílust ahhoz igazítani.

2023. márc. 18. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
kb. 40.
2023. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
31 évesen én még nem tudom.
2023. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
40.
2023. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem 30 éves kor után már felnőtt annyira az ember, hogy jobban rálásson a jövőjére (megtalálta önmagát, karriert épít, berendezte az életét stb), így át tudja gondolni hogy beleférne egy gyerek vagy sem. Ha nem tudja magát elképzelni szülőként sem lehet rá mondani, hogy majd meggondolja. Volt rá 30+ éve hogy átgondolja a dolgot. Ha akar sincs még elkésve, ha meg nem akar már átgondoltan nem akar.
2023. márc. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De a 40 az nem túl késő már? Nőknél ez már sokszor a termékenység végét jelenti és ha nincs abban a pillanatban olyan minőségű párkapcsolata, amibe tudna vállalni, akkor elég nehéz lehet megoldani. Férfiaknál is előnyösebb szerintem harmincasként családot alapítani.
2023. márc. 18. 18:32
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te véleményed. Az enyém meg az, hogy akkor alapítson az ember családot, mikor minden szempontból késznek érzi magát rá.
2023. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 40 évesen szülte a gyerekét. Akkor állt készen..
2023. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is sok olyan nőt ismerek, akik 40 vagy 40+-osan szültek - egyáltalán nem késő!


De alap esetben az ember nem a kora szerint alapít családot, hanem a lehetőségei és az egyéni érettsége szerint....


Hiába akar valaki már 20-30 között szülni, ha csak 40 évesen találja meg a megfelelő partnert, az igazit. Mindenkinek joga van a boldogsághoz!

2023. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
12 évesen tökéletesen tisztában voltam vele, miért nem akarok gyereket. Azóta csak olyan helyzettel találkoztam, ami ezt megerősitette. Soha senki nem tudta egyetlen pozitiv oldalát sem megmutatni ennek. Megnézed a gyerekvállalás topikot, tele van olyannal, hogy miért utálja a gyerekét, vagy szülés után nincs szex, depi van, válás van, egyedülálló anyukák százezrei, kihagynám ezeket.
2023. márc. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

"Férfiaknál is előnyösebb szerintem harmincasként családot alapítani."


Lehet, hogy előnyösebb, de szerintem jobb, ha még a családalapítás előtt kiszórakozza magát az ember, mert utána már nem lesz rá ideje.


A férfiak amúgy is későn érő típusok, de nyilván ezt minden férfi maga tudja és érzi, hogy hány évesen mire vágyik.

2023. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!