Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jelölgetnek be az...

Miért jelölgetnek be az emberek közösségi oldalakon vadidegeneket? Ti vissza szoktátok ezeket jelölni?

Figyelt kérdés

Kb egy hete csináltam egy új insta profilt. Egy darab kép, poszt, story, semmi nincs kint rólam, csak egy profilképet állítottam be, instán ugye az is elég piciben látszik, egy sima egyszerű kép, semmi pózolós vagy ilyesmi… Ezen kívül a bioban csak a keresztnevem van kint meg egy magyar zászló.

Sorra követnek be emberek. Fiúk is és lányok is, fiatalok is és középkorúak is, magyarok és külföldiek is. 2-en már írtak is rám, az egyik csak annyit, hogy “hello xy”, a másik egy 50-esnek tűnő külföldi pasas meg tulajdonképpen leírta, hogy milyen gyönyörű vagyok és sugar baby-t keres :D ezt így egy mini profilkép alapján? Egyáltalán ezek az emberek hogy találnak meg? Főleg, ha nincs is olyan oldal/ember, akit mindketten követünk.

A facebookon is történnek ilyenek, hogy bejelölgetnek, de nem annyira gyakori azért és nem jelölöm őket vissza, ennek ellenére látom, hogy vannak ismerőseim, akik kb mindenkit visszajelölnek es több ezer ismerősük van. Nem akarok megbántani senkit, de nem értem, hogy egyesek miért csinálják azt, hogy mindent kiraknak facebookra, minden fent van róluk és még csak be sem állítják, hogy csak ismerősök láthassák, hanem vadidegen emberek a neten tudják, hogy ők hol laknak, hol dolgoznak, hova járnak iskolába, mit csinálnak, hol nyaralnak stb.


2022. júl. 17. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Nemrég kérdeztem itt hogy tulajdonkép mire jó az instragram?Néhány hete regisztráltam és semmi nem történik...:) Minek 'kövessek' valakit akivel sosem fogok találkozni?Face-n időnként kapok jelölést,de ha egy szót sem beszéltem az illetővel,vagy nem találkoztunk,lelkiismeret furdalás nélkül törlöm...Esetedben jól sejtem hogy Nő vagy?A pasikban a vadászösztön dolgozik,vagy bizonyítási vágy-bepróbálkoznak naponta 20 csajnál,hátha akad aki nem néz át rajtuk.
2022. júl. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xxxcsillag ***** válasza:
24%

Szia!

Olvasva leveledet én is elgondolkoztam, vajon miért jelölök be ismeretleneket és fogadom el az ő jelölésüket a face-book-on.Nem tudnék rá válaszolni és igazad van semmi értelme.Talán divatból-Elhitetem magammal, hogy rnnyi barátom van, ami persze nem igaz.Talán néhányan így akarnak ismerkedni.De én 72 éves vagyok.Hát ez nálam már nem igazán működne

2022. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, én lány vagyok.
2022. júl. 17. 10:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még az ismerősök közül se jelölök vissza mindenkit.
2022. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Insta-n sajna ez igaz, random jelölgetnek
2022. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A nevük melletti szám miatt. Szeretnének népszerűnek tűnni; egyes körökben menő, ha többezer ismerőssel rendelkezik valaki, FB esetében. Instagramon viszont azért, mert vagy mégis kíváncsiak valakire, vagy éppen visszakövetésben reménykednek.

Nem szokásom visszakövetni, elfogadni a jelölését annak, akit nem ismerek személyesen. Bár néhány ismerősét sem fogadtam el.


Az ilyen "sugar baby/daddy" dolgok egy része botoktól jön, meg csalóktól is, nem kell velük foglalkozni. De érdemes átmenni a biztonsági beállításokon, úgy lehet kicsit kiszorítani az ilyen üzeneteket.

Vannak olyan emberek, akik szeretnek mindent megosztani magukról, legyen az tényleges infó, vagy kép/videó, örömöt okoz nekik, vagy valamiféle visszajelzésre várnak/vágynak. Instagramon nekem pl. tájképeken túl egy szalagavatós képem van kint, FB-n semmi. Szó szerint. Nem is tartozik mindenkire, nem is érzem, hogy ki kéne pakolnom bármit is.

2022. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!