Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok adni kéregetőknek?

Szoktatok adni kéregetőknek?

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén nem szoktam adni.

Ma a megállóban odajött hozzám egy férfi,hogy trombózisa volt és mutogatott egy gyógyszert hogy véralvadásgátló. Tudok-e adni buszra 800 forintot. Mondtam 400-at tudok. Ennyit adtam. Hogy tényleg erre kellett-e nem tudom.


Ti szoktatok adni hasonló helyzetben? Elhiszitek a történeteket amiket mondanak?



2023. márc. 29. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Én csak azoknak adok, akik azt mondják, hogy piára kell.

Nem szeretem a kamusokat.

2023. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
nem. úgy teszek mintha nem venném észre őket
2023. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer azzal kéregetett egy ember a bolt előtt, hogy 3 napja nem evett, rosszul van az éhségtől. Pont kajáért mentem, vettem neki is külön 2 zsemlét, 15 deka felvágottat, meg még valamit. Kimegyek, nyújtom oda, hogy tessék, egyen. Ja, nem, neki pénz kell!

Ez bennem akkora türést okozott, hogy azóta senkinek semmit! 90%-a amúgy is kamu, piára, cigire költik, vagy leadják, elveszik tőlük a bevételt.

2023. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Metionin ***** válasza:
70%
Nem. A legtöbbet a koldusmaffia futtatja.
2023. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy adtam, de megszívtam már, így nem adok.
2023. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rohanok, jó napom van és nem kutyát sétáltatok éppen (amikor semmilyen fizetőeszköz nincs nálam), és van közel élelmiszerbolt, megkérdezem, hogy ha veszek neki ételt, elfogadja-e. Ha igen, vásárolok pár dolgot, ha nem, akkor megyek tovább. Legutóbb bevásároltam így valakinek, megkérdezte, hogy cigit vennék-e neki, azt nem vettem, mert nemdohányzóként nem támogatom, nem problémázott miatta, az ételt meg szépen megköszönte. Pénzt nem adok, mert azért én is megdolgozok, és nem akarom, hogy olyanra költse valaki, amire nem adnék szívesen, annyira nem állok jól, mint Lölő, hogy mindegy legyen.
2023. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért dolgoznak a szüleim a gyárban, hogy ingyenélő férgeknek osztogassam a pénzüket.
2023. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, munkanélküli vagyok, nincs miből adni

Mondjuk ha dolgoznék sem osztogatnám el

2023. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#3 hasonló történt velem is, mint veled és ezért nem adok már. Az én esetemben arra hivatkozott a jóember, hogy a gyerekének kell kaja. Odaadtam volna amit akkor vettem a boltban, de jött a reakció, hogy neki pénz kéne... Barátnőmet egyetemista korában egy konkrét étterembe akarta volna beküldeni a hajléktalan (nem meki vagy gyrosos, hanem drágább kategória). A bolti cucc nem lett volna jó.
2023. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi a történeteket! Én is hasonlóan gondolkodok mint ti. Eddig én sem adtam.


Pont a kórháznál van a megálló, ahol felszállok a buszra, még hihető is volt a történet amit előadott.. Bár ki tudja ez igaz. Az is furcsa,hogy valaki kijön a kórhàzból egy szál szatyorral a kezében meg nincs nála egy forint se. Akkor ő a mindennapokban hogy él?

Én se keresek sokat mondjuk, de nem haltam bele ebbe a 400 forintba. Azt akartam írni, hogy ha meg másra költötte és hazudott, akkor az ő lelkiismerete lesz rossz, de valószínűleg őket ez nem bántja utána. :DD


Mentek a zöldek!

2023. márc. 29. 18:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!