Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol lehet olyat keresni, aki...

Hol lehet olyat keresni, aki támogat?

Figyelt kérdés

Hol lehet olyan embert keresni, aki segít nekem, segít nagyon alapvető dolgokat elvégezni, amiben hiányos a tudásom? Mintha mentor lenne, és irányt mutat sok kérdésben. Tudom, hogy önző a kérdés, de egy ilyen embernek nem tudom, mit adhatnék cserébe.


(Sajnos ez az egész a szülő feladata lett volna, de már biztos vagyok, hogy el akarok tűnni előle)



2023. ápr. 1. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes kérdés,de arra vigyázz,nehogy átverjenek,kihasználjanak!


F

2023. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Mi érdekel?


- Pénzügy és közgazdaságtan?

- Intelligencia fejlesztés?

- Döntés tudománya?

- Munkaerőpiac?

- Lelki működés stabilizálása?

- Párkapcsolat?

- Jogrendszer?

- Egészségtan?

2023. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Külföldre költözés, munkavállalás, káros kapcsolat lezárása, helyes út megtalálása
2023. ápr. 1. 19:04
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Ugy hivjak hogy Google. Kutatas es dontes.

Ha nem magadtol csinalod, masok fognak donteni helyetted, a te sorsodrol.

2023. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elöször tervezd el, mit is szeretnél kezdeni magaddal? Nyugodtan engedd el a fantáziádat (de maradj a földön!). Utána gondolj a helyes UT megtalálására. Semmi szükség arra, hogy mi LETT VOLNA szülöi feladat? Majd ha te leszel szülö, majd jobban csinálod!
2023. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen senki. Mért tenné? Pénzért coach vagy pszichológus. De amiket a 4-esben felsoroltál, azok egyáltalán nem egyeznek meg a kérdésbeliekkel.
2023. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Azok eveznek egy hajoban valakivel akik ugyanigy élnek.

A bozzad hasonlokat keresd.

2023. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az elsőben google minden szükséges válasz megad neked, igazából a másodikra is, de vannak ilyen "tréningek" hogy hogyan interjúzz meg ilyenek, bár szerintem ez nettó lehúzás, elolvasol róla pár tapasztalatot, és összerakod magadnak, a maradékhoz meg egy pszichológust tudnék ajánlani hogy meg tudd oldani magadnak.
2023. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező!


Helyes út megtalálása:

- Ajánlom az értékelemzés módszertanát, hogy értsd, mi-mennyit ér, mekkora értéket jelent számodra!


Munkavállalást tekintve:

- munkaközvetítők,

- monster, egyéb adott nyelvű álláshirdetések használata.

Szállás ugyanígy.


Káros kapcsolatot megbocsátással és az érzelmeid, gondolataid felé való megértéssel, tanulságok levonásával, végül elengedéssel tudod lezárni.

2023. ápr. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Egyáltalán nem önző, mindenkinek szüksége van segítőre, és igen a szülő feladata meg a pedagógusoké, rokonok, barátok, idősebbek stb. Én is mindig mentorokat kerestem magamnak, időszakosan emberekre ráakasztottam a csápjaimat és kiszívtam belőlük a tudást, igyekeztem külön is beszélgetni azzal a tanárral aki szimpi volt, akitől valamit el akartam tanulni, megkérdeztem hol tanulta stb. Egy idő utan mind lerázott :D de nembaj mert így is tanultam tőlük.

Ha valami mechanikait akarsz megtanulni: régen is ha valakinek nem mutatta meg senki akkor maga esett neki és addig kísérletezett míg összeállt a kép, szétszedte, összerakta.

Ha kommunikációt akarsz tanulni: Gordon módszer, konyvei vannak meg kurzusok. Könyv olcsóbb.

Ha bátorság kell akkor szerintem keress olyat aki elmenne veled külföldre vagy csinálná veled amit te akarsz, ketten vagy többen rögtön könnyebb lesz nekikezdeni. Ha pedig nem megy senki akkor csatlakozz valakikhez akik már csinálják, ha kimész akkor keress olyanokat akik régóta vannak ott és tudják hogy védd meg magad, melyik a veszélyes városrész, olcsó bolt, stb.

A káros kapcsolatokat tényleg megértéssel és megbocsátással kezeld, és barátsággá is alakulhat, ha mindketten megértőek tudtok lenni, a baráti szeretetre és törődésre mindnekinek szüksége van. Ha te a magad részét mindenben tisztességesen csinálod akkor nyugodt lehetsz mert a helyes utat járod. Legyél tisztességes, egyenes. Vállald a jelen feladatait. Ne gondolkozz h miért azon gondolkozz hogyan tovább. És azt tanuld ami TE akarsz lenni. Nem számít senki véleménye!! Ha a vágyaidat éled meg akkor a szíved szerint élsz és az önmagában feltölt és azután mindog jon a tobbi otlet h hogyan lehetne meg is élni stb. Mindig az őszinte bensőd szerint dönts ne másokra figyelj. Legyél sokat csendben és fogalmazd meg miért vagy hálás és képzeld el mit csinálnál szívesen most és azt csináld, mint a gyerekek. Menni fog hiszek benned!

2023. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!