Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol lehet olyat keresni, aki...

Hol lehet olyat keresni, aki támogat?

Figyelt kérdés

Hol lehet olyan embert keresni, aki segít nekem, segít nagyon alapvető dolgokat elvégezni, amiben hiányos a tudásom? Mintha mentor lenne, és irányt mutat sok kérdésben. Tudom, hogy önző a kérdés, de egy ilyen embernek nem tudom, mit adhatnék cserébe.


(Sajnos ez az egész a szülő feladata lett volna, de már biztos vagyok, hogy el akarok tűnni előle)



2023. ápr. 1. 18:57
1 2
 11/13 anonim válasza:
0%

A kérdezőnek: A Bibliában rengeteg útmutatás és bölcsesség van ingyen, nagyon jó mentornak, a pszichológusnak meg kipanaszkodhatja magát az ember es az is adhat útmutatást.

Béke✌️

2023. ápr. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A Biblia melyik részében?
2023. ápr. 13. 07:43
 13/13 anonim válasza:

Hú hát az van hogy az egész tele van tanulságos történetekkel. Ezert az egeszet érdemes elolvasni de tenyleg.

Ugye az ilyeneken keresztül tanuljuk meg a működéseket pl a gyerekmesék is erre lennének..ha nem bugyuta. Vsgy ezek a régi fabulák, vagy (ókori) gondolkodók írásai... igazából én azt vallom h semmi új nincs a nap alatt.. el kell olvasni minden potenciálisan okos gondolkodónak a konyveit es okosabbak leszunk, konnyebben megoldjuk a dolgainkat a tajekozottság miatt. Masok leirt tapasztalatain át.. időt sporolunk. s ebbe a biblia erősen beletartozik. Ezek az ókoriak nagyon fejledtek és okosak voltak már.


A kérdésedre viszaterve:

Konyv formájában kéne beszerezni, úgy jobb, ott van az egész, a maiige.hu-nak ha írsz postáznak egyet ingyen. (Nemtudom melyik felekezet gondolom valami protestáns vagy katolikus)

Azt mondják úgy érdemes olvasni, hogy először az újszövetséget, (Jézus élete, utána apostolok cselekedetei, levelei stb. A jelenések konyve a világ végéről szól.) mert ezeknek fényében jobban érthető az ószövetség.


Viszont van egy csomó ósz. rész, ami az újsz. nélkül is érthető mert sima levelek vagy történelmi sztorik de iszonyúan izgalmas, interaktív olvasmány rengeteg különféle rangú ember egyéni történetével..


Ha össze kéne foglalni a tanulságát: legyél hűséges a láthatatlan Istenhez, ne imádj bálványt, minden földi dolgot tisztességesen csinálj, dolgozz, adakozz, és az áldás nem tud kikerülni.


Viszont ez olyan mintha valaki elmesélné egy zseniális film lényegét: Volt benne pár robot meg szuperhős és a szeretet mindent legyőz. Szóval el kell olvasni h megéld mindazt amit kínál.

2023. máj. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!