Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom lezárni, és...

Hogyan tudom lezárni, és hátrahagyni magamban a középiskolás időszakot?

Figyelt kérdés

A szülővárosomban tanultam, szellemileg elképesztően támogató közegben, a suli rendszerint HVG rangsorban is top helyen végez.


Már lassan 7 éve, hogy végeztem, tehát tényleg egészségtelenül hosszan bennem maradt, mégis a mai napig álmodom a középiskolai osztálytársaimmal, vagy tényleg naponta eszembe jut valami a sulim kapcsán.


Annak ellenére történik mindez, hogy elképesztően sok pozitív impulzus ért az érettségi óta, 2 más országban is éltem, konkrétan 4 különböző egyetemen tanultam(tanulok), házas vagyok, van egy viszonylag jól fizető munkám, a 3. diplomám csinálom, szóval egyáltalán nem lehet mondani, hogy nem hagytam volna hátra mindent.


A gyerekszobám nagyjából olyan állapotban van, mint anno a suli alatt, mivel érettségi után fél évvel kiköltöztem, és utána volt hogy fél, egyszer 1 évig nem is mentem haza. Mostanában gyakrabban hazamegyek, és egyszerűen elfog a "középsuli hangulat".


A közeli barátaim, akikkel havi szinten találkozok, szinte mind ebből a suliból kerülnek ki, ez lehet egy ok, hogy bennmaradtam ebben a körben.


Arra is gondoltam még, hogy ez volt az utolsó stabil, kényelmes, felhőtlenül boldog pontja az életemnek, azóta mindenért őrült mód teperek, hajtom magam, bizonytalanságban élek.


Mit gondoltok? Bármilyen irányú véleményt, személyes tapasztalatot, ötletet örömmel olvasok.

Köszönöm előre is!



2023. ápr. 4. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
És ez miért probléma? Az természetes, hogy álmodsz róla, mindenki álmodik régi ismert helyekkel, emberekkel. Az akkori barátaid is megmaradtak ezzel sincs semmi baj. Ha jól érezted magad ott, akkor meg az is normális ha eszedbe jut, sőt sose felejted el, a pozitív élmények mindig jobban megmaradnak az emberben és nagyobb hatást gyakorolnak rá. Nem értem mi a problémád, szerintem teljesen normális amit leírtál.
2023. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy normálisnak tartod, köszönöm a válaszod.

Számomra picit fura, olyan mintha nem tudnék túljutni rajta, nem szeretem a "régi szép időkön" való rágódást.

2023. ápr. 5. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!