Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan nőről, akit 40 évesen a szülei tartanak el és mindössze 1-2 évet dolgozott eddigi életében?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 5. 13:22
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
84%
Azt, hogy nem szeretném, ha bármi közöm is lenne hozzá.:)
2023. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
64%

Azt, hogy nem értem, miért nem zavarja, hogy nincs saját keresete, amiért megdolgozott, nincsenek jó munkatársi kapcsolatai, nem tud semmit felmutatni, amire büszke, nem tudja, mi az: megdolgozni valamiért... Én kellemetlenül éreznem magam a helyében. Szóval sajnálom.

Szintén 40/N

2023. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
24%
Jöhet.Béla Karancskesziről.
2023. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%

1es jól összefoglalta. Remélem nem lesz közöm hozzá soha. Az ilyen ember csak kolonc.

Ha még arról lenne szó, hogy dolgozik, de egyszerűen nincs pénze külön költözésre, akkor az még okés. De így, hogy nem is dolgozik...

Igazából a szülő a hülye, hogy még nem b*szta ki otthonról. Mondjuk én könnyen beszélek, én anyám expliciten megmondta, hogy aki nem tanul, az dolgozik, más opció nincs, ha az ő házában lakik:D

2023. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
98%
Nem sikerült beilleszkednie a társadalomba, kívülállóként tekint magára, lehet hogy sokat bántották és szociális fóbiája van vagy csak nem érdekli a fogyasztás és a gdp termelése. Ettől függetlenül még lehet jó ember, én nem ítélném el ennyi alapján.
2023. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy depresszió okozhatja ezt hogy nem érdekli semmi és máshogy gondolkodik a világról, nem látja értelmét a mindennapos harcnak és gürizésnek.
2023. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
86%

Nem szoktam senkiről a részletek ismerete nélkül véleményt alkotni.

Biztos van valami oka hogy ez így van.

Van nekem is olyan ismerősöm aki elkezdett dolgozni (az egész család vallásos, dolgos emberek) de kiderült a lányról hogy pánikbeteg lett a stressztől, vagy pontosan már nem tudom mitől, de abba kellett hagynia a munkát, mert egy idő után már a lakásból sem tudott kilépni.

Aztán volt olyan ismerősöm is ahol az anyukája volt beteg és így a nő otthon ápolta őt némi kis ápolási segélyért, de gyakorlatilag a családtagok tartották el őt is.

Sok élethelyzet lehetséges, én így egy mondat alapján nem mondanék semmit senkiről (ismerni kellene a részleteket).

2023. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Én sem értem a szüleit. Engem biztos nem tartanának el ennyi ideig, meg nem is várnám el. Diplomás egyébként, de sehova nem hajlandó elmenni dolgozni.
2023. ápr. 5. 13:39
 9/41 A kérdező kommentje:
7# nem ápol senkit 20 éve és nem depressziós. Röviden összefoglalva, nincs olyan élethelyzetben, ami indokolná ezt a 20 évi tétlenségét. Egyszerűen nem akar dolgozni.
2023. ápr. 5. 13:41
 10/41 anonim ***** válasza:
91%

"Nem sikerült beilleszkednie a társadalomba, kívülállóként tekint magára, lehet hogy sokat bántották és szociális fóbiája van vagy csak nem érdekli a fogyasztás és a gdp termelése. Ettől függetlenül még lehet jó ember, én nem ítélném el ennyi alapján."


Mondjuk ezek egyike sem túl jó érv.

Ha pszichés betegsége van, forduljon szakemberhez.


Az meg, hogy "nem akar részt venni a társadlaomban, nem érdkeli a fogyasztás".... hát de közben fogyaszt!:D mert nyilván eszik valamit... szóval nem elszigetleődött a társadalomtól, hanem élősködik rajta.

Ha az lenne, hogy megtermeli otthon magának ami kell, akkor oké, de akkor nem is mondható rá, hogy nem dolgozik.


Szóval vagy így, vagy úgy, de nagyon nincs egyben.


Persze tény, hgoy ennyi alapján nem illik megítélni senkit, nem mindegy mik az okok, de azért a szülei ápolásán kívül elég nehéz mondani olyan okot, ami indokolttá tenné, hogy tulajdonképpen miért nem kezdett el élni.

2023. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!