Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne leszokni az...

Hogyan lehetne leszokni az erőszakról?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban a család idősebb tagjai állatokat folytottak vízbe, vertek agyon, egyik rokon pedig felakasztotta a kutyáját.

Nem tudom, hogy emiatt, de kialakult bennem egyfajta függőség. Sokszor nézek erőszakos videókat amiktől elönt a dopamin, de nem tartom ezt egészséges dolognak. Hiába korlátoznám magam, mindig visszaesek, és eféle oldalakon kötök ki.



2023. ápr. 5. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Errefelé még ma is a kocsmában azon röhögnek ha levágják a csirke fejét és utána lábraállítják még fut pár métert.Páran még videózzák is.

Régebben kismacskát kutyát tescos szatyorba rakták majd nekivágták a falnak.

Sok beteg ember van sajnos aki ilyeneket csinált régen.

2023. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképpen pszichológus segitségével
2023. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 valamilyencsaj1995 válasza:
24%

Szia


Szerintem az mar jo dolog hogy nem lattod jónak ezt a dolgot.

Keress egy pszichológust, aki valoszinu meg probal majd szakmailag segíteni, de itt te vagy a lényeg és akkarnod kell a rossz példát nem követni, keress inkabb egy dolgot ami segíthet, például ha rosszat akarsz elkovetni akkor segíts, ha érzed hogy nehez a dolgod inkabb hívd a rendőrséget vagy a mentőt saját magadra . Gondolj arra is csak egyszer követhető el a rossz dolog aztán az életed további részét börtönben töltheted. Válasz. :)

2023. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NTBS ***** válasza:
17%
Önkontroll.
2023. ápr. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint, az ilyen oldalak látogatását egészséges megküzdési mechanizmusnak tartom egy bizonyos szintig. Az agresszió minden emberben benne van, ez egyszerű biológia. Nem véletlenül szeretjük az akciófilmeket és a videójátékokat.

Itt a kérdés az, hogy mi az amit szeretnél kezdeni ezzel? Hogyan éled meg ezt az egészet? Sok esetben ilyen "függőségnél" az adott illető morális konfliktusba kerül önmagával, hiszen annak ellenére, hogy élvezi az erőszakot, erkölcsileg helytelennek tartja. Feltételezem nálad is ez a helyzet, de javíts ki ha tévedek. Addig a pontig egészséges ez az egész, amíg nem érzel magadban feszültséget miatta, és nem akadályoz a mindennapi életben. De nyilván Téged zavar a dolog, máskülönben nem írtál volna ki kérdést. :)

Többféle módon hozzá lehet állni, amivel megoldhatod a problémát.

Az első a helyettesítés. Találj magadnak egy olyan cselekvést, amivel ugyanazt az érzést megkaphatod. Ez sok embernél sport, vagy bármi más hobbi. (Az is előnyös, ha ez nem alkohol, vagy egyéb tudatmódosító szerek... :D Láttam már embert ilyenbe menekülni, és azt kell mondjam nem túl szép látvány.) Szóval bármikor rádtör a "gore-nézhetnék" próbálj meg valami mást csinálni helyette.

A másik opció az elfogadás. Ezt egyfajta félmegoldásnak látom, de én vagyok rá az élő példa, hogy működik. Itt szimplán a hozzáállásod változtatod meg. Igazából ez csak egy félmegoldás, hiszen magát a problémát, vagyis amit annak vélsz, nem szünteted meg. Ehhez szimplán annyit kell tenned, hogy kibékülsz a gondolatával, nem úgy kezeled mint egy bűnös élvezet, vagy mint egy nagybetűs Valami. Csak szimplán része a mindennapjaidnak. Addig amíg nem vágysz rá, hogy az erőszakot gyakorlatba ültesd át, addig szerintem ezzel semmi gond nincsen.

De igazából a kettő együtt lenne ideális. Írtad, hogy szerinted ez gyerekkori traumából eredeztethető, tehát ha az első megoldást alkalmazod, a belső feszültség nem fog megszűnni. Ha meg csak a másodikat, akkor csak a tünetet iktatod ki. Szóval a kettő együtt lenne ideális. Amit meglehetősen nehéz egyedül, szakember segítsége nélkül elérni, de semmi sem lehetetlen. :)

Mindenesetre sok sikert. Kicsit úgy érzem össze-vissza csapongott a gondolatmenetem, de remélem annyira nem nehéz követni.


Üdv: Valaki, aki hasonló cipőben jár/járt

2023. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!