Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudják, hogy engem...

Honnan tudják, hogy engem kell átverni?

Figyelt kérdés

A kérdés szándékosan ide jött, nem az ezotériába.

Vettem egy kanapét. A vásárlás "nagyon problémás" volt. Az átadás és a szállítás időpontja is többször módosult.

Gondoltam megmagyarázom magamnak, hogy üldözési mániám van. Végigmentem a lakáson. Az összes nagy értékű tárgy beszerzése vagy üzemeltetése problémás (azt írtam ilyen finoman körül, hogy a vásárláskor átverték a fejem)

A kereskedők honnan tudják ilyen biztosan, hogy engem kell átverniük?

Másképp fogalmazva: Hogyan tudok utána járni, hogy honnan tudják, hogy jó balek vagyok?



2023. ápr. 8. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez úgy működik, hogy másokat is átvernek, és beleestél ebbe a halmazba. Tudok olyan autókereskedőt, aki szó szerint mindenkit átvert.

De olyan is van, hogy valakiről süt, hogy áldozat típus, nála biztos bepróbálkoznak a dörzsölt sumákok. Ismert példa, hogy a nőket szeretik lehúzni a műszaki dolgokkal, pl autó szervíz, mondván a nők úgysem értenek hozzá. Továbbá kisebb az esélye, hogy egy 50 kilós, halkszavú nő beveri az orrát, mint hogy egy 120 kilós rosszarcú férfi.

2023. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Az eladónak és a szállítóknak is lehetnek nehézségei.

Pontosan miben nyilvánult meg az "átverés"?

Félrevezettek az áru minőségét illetően?

Nem tartották a korrekt árat és/vagy az egyéb szerződési feltételeket?

(Egy kis szállítási késedelem spontán előfordulhat, ha a cégpolitika nem erre van kihegyezve.)

2023. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező írod:

"Az összes nagy értékű tárgy beszerzése vagy üzemeltetése problémás."


Válasz:

Feltehetően "művészlélek" vagy. Ez magyarán szólva annyit jelent, hogy elvárod a silány fogyasztói termékektől, hogy élőszolgaként funkcionáljanak.


Nem - ez nem így működik! A háztartási cuccokkal törődni kell. Az apró hibáikat rendbe kell hozni, és figyelmes kezeléssel megelőzni a károkat.


Műhelysarok nélkül meg nincs háztartás - kivéve ha milliomos vagy és karbantartó személyzetet tartasz, és/vagy ötévente lecserélsz minden technikát!

2023. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A konkrét eset:

A megbeszéléskor (december eleje) azt ígérték, hogy 8 hét múlva jön a bútor. A szerződésbe már 2023 8. hetet írtak. Egy márciusi napon hívtak, hogy megjött a bútor. A bérteherautó 45 perc múlva áll rendelkezésre, de siessek, mert utána megint elő van jegyezve, de vigyek magammal két embert, mert a rakodásban nem tudnak segíteni.

A teherautó nem volt sehol. Két ember csak arra várt, hogy segíthessen a rakodásban.

Megkérdeztük, hogy mekkorák a csomagok (nem voltak hajlandó megmutatni!). Megbeszéltük, hogy ekkora csomag befér az autóban.

Kiderült, hogy a bútor és nem a csomag méretét adták meg. Becsomagolva nem fért be az autóba... Némi szervezéssel, a szomszédaimnak hála másnap a kanapé hazajutott. A csomagból csak pár csavar hiányzott


Nem egészen egy éve vettem használt autót. A helyszíni és a vásárlás utáni átvizsgálás is azt mutatta, hogy tipp-topp állapotban van. Azóta is hordom szervizbe. A fűtés még mindig nem működik rendesen, valahol egy lemez le van szakadva, országúti tempónál valami karosszéria hangja van, a fék tönkrement 10 000 km alatt. A sárvédőn egy rohadást le tudtak valahogy maszkolni, az az első mosásnál derült ki.

A konkrét példák teljesen közömbösek. A jellemző az, hogy drága dolog vásárlásánál át leszek verve.

2023. ápr. 8. 09:45
 5/10 NTBS ***** válasza:
90%
Nincs szerencséd.
2023. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es.

Valóban. 601 Elektroműszerész művészeti alapképzésem van. Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán szereztem a kórus és szobrászképzést.

Amit lehet karbantartok. A gázkazánt és a kéményt alaposabban is, mint a naplopó "kötelező" karbantartók.

Az autó karbantartásához tavaly döntöttem el, hogy beszerzem az eszközöket és nem fogom a szerelőket hizlalni (pedig az aktuális szerelővel kimondottan jó a viszony), de úgy látom, hogy a hozzáértésnek a híre is hiányzik az építő és autóiparból. Most a beszerzéssel és nem a karbantartással van bajom. A karbantartással kapcsolatban tudom, hogy amit megcsinálok, az meg van csinálva, amit csináltatni kell (kéne), arra keresztet vethetek.

2023. ápr. 8. 09:54
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező - a #3 (09:36) válasz írója vagyok. Úgy látszik, hogy teljesen igazad van.


Néha seggfejekkel hozza össze az embert a sors. Rengeteg selejt ember él a társadalmunkban és úgy tűnik nekik minden jól megy - de nem így van.


Ezeket a nullákat állandóan tépi az idegbaj. Ha félrebeszéltek, akkor nyugodtan baxd le őket szóban. A verbális nyomás még napokig diszkomfortot fog okozni nekik tudatalatti szinten. Alkalmazottak esetében szinte mindig a főnökség a hibás, akik hosszú távon építették le a munkamorált a cégben.


Az autódat fokozatosan hozd rendbe sajátkezűleg. Én egy 12 évesen vett használt személygépkocsit tartok fenn már több mint 10 éve. Ma már nem cserélném le egy ötéves használtra sem.

2023. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

P.S.

Írod:

"A karbantartással kapcsolatban tudom, hogy amit megcsinálok, az meg van csinálva, amit csináltatni kell (kéne), arra keresztet vethetek."


Válasz:

Kérdező - tisztánlátással ajándékozott (vagy vert) meg a sors keze. Ezzel a képességgel meg kell tanulnod okosan élni!

:-)

2023. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Félreértés esete áll fenn - kérdező!

Nem téged vernek át, hanem mindenkivel linkek!

Én például eljutottam oda, hogy ha szétesik alattam itthon a bútor, akkor sem veszek többé semmilyen bútort magamnak a lakásba, mert olyan szintre emelkedett a szélhámosság.

Akár interneten, akár személyesen intézel ilyesmit, addig megy a mézes-mázos képmutatás, amíg zsebükben nem tudják fixen a bevételt, - amit már nem tudsz visszavenni semmilyen eszközzel - és csak ezután derül ki, hogy képmutató udvariaskodás, előzékenység mögött olyan apróságok húzódnak, hogy nem azt, nem olyan méretben, ill. nem olyan színben kapod, mint amiért fizettél, hogy nem akkor, nem azok, nem oda és nem úgy szállítják a terméket, ahogyan lebeszéltétek és a bonus, hogy miután sikerült valahogy eljuttatnod a tényleges célhelyre valahogyan a terméket, még puzzle-zhatsz is vele, - aztán vagy megérted a távol-keleti "fenyőfák, fordított székek" jelentését a leírásból és meg van minden alkatrész a kirakó játékhoz, vagy nem. De inkább nem!

Az életben nem veszek többet bútort, - inkább egy zongorán alszom!

2023. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Facebook marketplacen dunát lehet rekeszteni használt bútorokkal, az eredeti ár töredékéért, nagyon sok kifogástalan állapotban van, de el lehet menni, megnézni tüzetesen, aztán egy futárcéggel megbeszélni előre a napot, amikor mindenkinek jó. Én biztos így fogom csinálni, ha legközelebb bútor kell, mert a mai bútorok ára is borzalmas és a minőségük is silány.
2023. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!