Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy megfáztam,...

Miért mondják, hogy megfáztam, nem adok puszit?

Figyelt kérdés
Közben meg ott beszél tőlem fél m-re de ő jaj nem ad puszit mert nagyon náthás.

2023. ápr. 11. 13:45
 1/8 Pillér2 ***** válasza:
56%
Kedves gesztusból.
2023. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert megfázott, és nem ad puszit, nem megy nagyon közel. Nem egy agysebészet.

Igaz, nincs összefüggés, hogy a puszitól kapod el, ha elkapod. De sokan gondolják így. Miért zavar? Miért nem neki mondod?

2023. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Azért, hogy lássa a másik, hogy figyelünk rá. Engem nem érdekel ha valaki betegen puszit ad, de tiszteletben tartom, hogy valaki parázik minden betegségtől.
2023. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Sokan betegesen rettegnek minden kis semmi náthától, a logika meg már általában hiányzik az ilyen emberek "gondolkozásából". Nem kell velük foglalkozni.
2023. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Igen ott állok fél méterre ami pont jó távolság és nem fogod elkapni hacsak nem telipofával köhöglek le. De ugye normális ember nem köhög szembe.

Viszont pusziszkodni nem fél méterre szoktunk hanem fél centire.

2023. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha puszit ad,akkor sokkal nagyobb az esélye,hogy elkapd tőle.Nem bonyolult rájönni.
2023. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem akar megfertőzni, ez miért baj? Ha náthás, valószínűleg beszélni se úgy fog hozzád, hogy belemászik a szádba.
2023. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Miután először hallottam ezt, kb. 2010 körül, és rájöttem, hogy így is lehet, azóta én mindig "meg vagyok fázva", ha puszilkodni kéne. Simán csak utálom ezt a szokást, nem akarok arcot dörgölni ismerősökhöz meg rokonokhoz, de mégis szebb, ha bekamuzok egy náthát, mintha azt mondanám, hogy undorodok attól, hogy ilyen közel gyere, hiába kedvellek.

Mondjuk egy pár éve már teszek rá. Ha valaki kezet akar csókolni, azt finoman átfordítom egy kézfogásba, ha valaki jön puszira, akkor vagy megölelem - ha eléggé közel állunk ehhez - vagy nyújtom a kezem, és általában az ember felfogja és kezet fog velem. Rühellem a puszilkodást, ha valakit tényleg szeretek, akkor nagyon szívesen megölelem, de a puszit megtartom a páromnak (őt se arcon szoktam puszilni, hanem inkább egy csókot kérek tőle), közeli berátokkal számomra az ölelés, ismerősök meg szépen fogjanak velem kezet, ahogy egy palival tennék.

2023. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!