Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyemen, a velem egy...

A munkahelyemen, a velem egy irodában dolgozó nénik miatt megfáztam. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Az irodában az én asztalom éppen a klíma alatt van, és idén már másodjára fázok meg miatta. A munkahelyemen dolgozó nénik állandóan bekapcsolják, mert melegük van. Ha szólok az asszonyoknak, hogy kikapcsolhatjuk-e egy picit, akkor bár megengedik, de azért érezni, hogy neheztelnek rám emiatt, hogy én lekapcsoltam a klímát. Helyet sajnos egyik asszony sem akar velem cserélni. Mi lenne a megoldás, valami kompromisszum, hogy én is és a nénik is jól járjak?

2022. aug. 18. 22:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Kardigán.
2022. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pulcsit vettem fel, és baseball sapkában ültem, de mégis megfáztam.
2022. aug. 18. 22:19
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudsz nénikkel kompromisszumot kötni, mert ha bal lábbal fognak felkelni, akkor már csakazért is keresztbe fognak neked tenni, hogy ne csak ők legyenek feszültek.

Én azt a tanácsot adnám, menekülj az olyan helyéről ahol nénik közelében kell dolgozni, mert kinyírnak lelkileg. Lásd a klímát is azért erőltetik, mert látják megfázol miatta és egy jót röhögnek rajta.

2022. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kapucnis pulcsi vagy rendezzétek át a szobát.
2022. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az irodánk főnök nénije egyébként mondta, hogy 3 embert át akar rakni az irodából egy másikba, de ebből nem lett végül sajnos semmi. Egyébként az egyik néni is mindig köhög, mióta nyár van és megy a klíma, azelőtt nem köhögött. Meg hangosan szuszog is.
2022. aug. 18. 22:30
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi konkrétan a szekrényeket megcseréltük asztalokkal, hogy a szekrényre fújja a hideget.
2022. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nincs más megoldás, mint a főnökkel beszélni. Neki sem érdeke egy folyamatosan beteg alkalmazott
2022. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Dolgozó nő nem lehet "néni", maximum ha 8-10 éves vagy max. Aki még aktív korú, az nem lehet olyan idős, csak egy kisgyerek szemében.

Egyébként cserélj helyet valamelyikkel aki szereti a hideget. Olyan nincs hogy nem akarnak, ha ők akarják hogy járjon a klíma, akkor nyilván minél közelebb akarnak lenni hozzá. Ha kell, vondd be a főnököt, mondd el neki az egész helyzetet, és kérd meg hogy helyezzen át titeket a helyzetnek megfelelően. Ülj a klímától a legmesszebb lévő asztalhoz, és akkor mindenki jól jár. Arra megy a hideg közvetlenül aki szereti, te meg nem a levegő útjában leszel, hanem a lehető legmesszebb tőle.

2022. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Viszel magaddal téli ruhát, bakancsot és mielőtt bemész az irodába felveszed, mikor meg kijössz leveszed. Így nem kell össze veszned a nénikkel és még szimpatikus is leszel nekik amiért ekkora áldozatot hozol.

Mikor bent vagy kortyolgass forró teát az is véd a megfázás ellen.

2022. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az asztalod ettől függetlenül elfordíthatod, arrébb tolhatod, átülhetsz a másik oldalára, hogy ne a hátadba kapd a hideget. Ezek jutottak eszembe még
2022. aug. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!