Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erős félelmektől ,hogy kell...

Erős félelmektől ,hogy kell megszabadulni ?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 12. 01:19
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Esőtáncot kell lejteni, aztán lufit hámozni.



Na mégis hogyan? (Pszichoterápiával..)

2023. ápr. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha a kocsinak baja van --> autószerelő.

Ha a laptopodnak baja van --> szgépszerviz.

Ha a szívednek baja van --> kardiológus.

Ha a pszichédnek baja van --> pszichoterapeuta.


Nem olyan bonyolult ám.

2023. ápr. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kiteszed magad a félelemnek, és idővel rájössz hogy nem is olyan félelmetes az. Ősi módszee de működik :D
2023. ápr. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit tettél? cselekedtél?
2023. ápr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez nagyban függ a félelem tárgyától is. Ha pl. állásinterjúra félsz elmenni, akkor azzal szembe kell nézni, akkor is, ha rettegsz, mert csak akkor tudod legyőzni, ha megtapasztalod milyen.

De ha pl. búvárkodni félsz, akkor egyszerűen ne búvárkodj.

Remélem érthető, mire akarok kilyukadni.

2023. ápr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, hogy szembe kell nézni vele, de az is fontos, hogy utána a jó tanulságot szűrjük le. Mondok egy példát.


Laci és Józsi mindketten tériszonyosak, és eldöntik, hogy felmásznak a bánkúti kilátóba. Meg is teszik: négykézláb, reszketve, botladozva felerőltetik magukat a tetejére.


Józsi lejön és azt mondja: istenem, ez még szarabb volt, mint gondoltam. Fel sem tudtam állni, szánalmas voltam, még most is remeg a lábam, és hányni tudnék. Teljes kudarc.


Laci lejön és azt mondja: baszki, meg tudtam csinálni! Még most is hányingerem van, fel sem tudtam állni, mégis sikerült!


Laci, amikor legközelebb felmegy a kilátóba, vesz egy nagy levegőt, és megpróbálja most már két lábon. Amikor harmadjára, akkor odamegy a korláthoz. Az ötödik kilátózáskor akik először látják Lacit, annyit vesznek észre, hogy kicsit csendesebb, mint odalent.


Józsi valószínűleg örökre meggyőzte magát, hogy neki ezt nem kell erőltetni. Ha legközelebb kilátót lát, már előre hányingere lesz, és utálni fogja magát.


És Józsi meg Laci között csak önértékelésben van különbség.

2023. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 És az hogy kinek milyen önértékelést dobott a gép...

Lutri.

2023. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"És az hogy kinek milyen önértékelést dobott a gép... Lutri"


Igazából ezt nem random dobja a gép, hanem különböző hatások eredményeként kialakul.


Azt akartam kifejezni, hogy ha valakinek torzítóan negatív az önértékelése, akkor azon is kell csiszolni, ellenkező esetben a félelemmel való szembenézés nem oldja, hanem igazolja a félelmet. Ebben pedig szakember tud segítenk.

2023. ápr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!