Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők nagy része miért szereti...

A nők nagy része miért szeretik az ál-mosolyt?

Figyelt kérdés

Ha valaki rögtön azzal kezdni, hogy "nem az ál-mosolyt szeretik, hanem az igazit", az ezt le se írja. Mert baromira nem ez jön át a jelenlegi közösségi média világában. És direkt odaírtam a kérdésbe, hogy "nagy része", hogy ne jöjjenek a szokásos "ne általánosíts" dolgok. Aki ezen szeretne lovagolni, az egyszerűen csak sorolja be magát a "kisebbik része" halmazba, és akkor megnyugodhat mindenki.


Tehát, az ál-mosoly. A nők ezt nagyon szeretik magukra is facsarni, de még jobban szeretik, ha mások is magukra erőltetik. Ha nézegetik egy férfi internetes profilját, mindig a mosolygó képek tetszenek nekik. Akkor is, ha az a mosoly egyértelműen mímelt, mondvacsinált. Lehet, hogy már nem is látják a különbséget az igazi őszinte mosoly, és a "oké, a fénykép kedvéért magamra erőltetem, hogy mosolygok"- című majomparádé között? Ha csoportképet, szelfit készítenek, mindenkit mosolyra erőltetnek. Mi ennek az értelme? Ez akkora képmutatás, hogy leszakad az égbolt. Aki túl sok időt tölt az ál-mosolyok világában, az egy idő után ott is ragad örökre, és tényleg el fogja felejteni, mi az, ami boldoggá teszi, csak arra fog emlékezni, hogy az arcára görcsösen ki kell ültetni ezt a mimikát, mert akkor az milyen boldog képet fest róla. És másokról ugyan ezt gondolják. Mert komolyan, ki hiszi azt el, hogy egy szelfizés készítése közben annyira boldog az ember, hogy mosolyog? Mi a retekért mosolyogna? Csak azért, mert kattan a vaku? Ez mégis kit sodor eksztázisba? Talán nem spoilerezek nagyon, ha azt mondom, az igazi, őszinte mosolyt nagyon nehéz lefényképezni, mert általában egy olyan önfeledt élmény alkalmával jön elő, aminél az ember a legkevésbé se gondol arra, hogy ezt márpedig rögzíteni kéne. Engem valósággal felháborít az álmosoly. Olyan dolgokat vesz el, amire nem is gondolna az ember. De legfőképp elinflálja az igazi mosoly értékét. Kinek, és miért tetszik ez? Miért jó hamis képet festeni magunkról, és az épp aktuális érzelmi állapotunkról?


Férfiak ebből a szempontból szerintme sokkal rugalmasabbak. Nekik nem olyan fontos, hogy az a nő mosolyogjon, aki nekik tetszik. Sőt, néha egy melankólikusabb, szomorúbb érzelem még jobban is tetszik nekik, de igazából egy férfinak, ha tetszik a nő, akkor lehet bármilyen érzelmi állapotban. Akár fényképen, akár élőben. Talán úgy érzik, hogy egy szomorú nőnek jobban szüksége van rájuk, mint egy vidámnak. Persze, szomorúság is lehet megjátszott, de a mai világban sokkal inkább a boldogságot játssza meg mindenki. Nektek nincs ettől már hét ágra szóló hányingeretek?



2023. ápr. 13. 15:02
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

20-as, miért látsz ellenségképet látsz bennem? Szerinted én gonosz vagyok, csak azért, mert látom amit látok, és érteni akarom az okokat?


Egyrészt, akik 12 éve kollegák, azért valami közük csak van egymáshoz. Te mivel ellenségképnek látsz engem, ezért már rögtön illetéktelennek nevezel olyan valakivel szemben, akivel 12 éve dolgozok együtt. Mi van akkor, ha tök jó a kapcsolatunk? Ja, ezt el se tudod képzelni, mert amiatt, hogy észreveszem embereken az ál-mosolyt, már egy negatív entitás lettem a szemedben. De egyébként ne aggódj, nem szoktam faggatni senkit semmiről. Ha sírva jönnének be dolgozni a kollégák, akkor se kérdezném meg tőlük, mi van velük. Maximum annyit, hogy segíthetek-e valamiben? Amúgy meg, ha akarja, elmondja, ha nem, akkor nem.


De ezeknek a kis sztoriknak semmi közük az igazi kérdéshez. Ezeket csak példának hoztam ugyan úgy, mint a közösségi médiát. Hozhatnék más példákat is az ál-mosolyra, például társas összejöveteleken, vagy simán csak találkoznak az emberek az utcán, céges bulik, szülői értekezletek, stb, stb, egymillió példát hozhatnék. És ismét csak kihangsúlyozom: Igen, van, mikor tényleg örülnek egymásnak az emberek, és mosolyognak. De a jelenlegi világra sokkal jellemzőbb az ál-mosoly, és aki ebben kételkedik, az vagy egy olyan szerencsés ember, akinek tényleg minden mosolya őszinte, és minden mosoly, amit kap, az is őszinte, vagy inkább csak olyan naiv, vak, és öntagadó, hogy mindezt nem látja be.

2023. ápr. 13. 16:10
 22/29 anonim ***** válasza:

21, miyen ellenségképről beszélsz?

Én csak azt írtam - és nem a kis sztoriddal kapcsolatban, hanem általánosságban a kérdésedre - hogy az emberek azért mosolyognak másokra kkor is, ha amúgy épp fasírtban vannak az életükben, mert nem akarnak beszélni a zűrös dolgaikról annak, akivel épp beszélnek.


Vagy ha a te párkapcsolatodban valami gond van, és rottyon vag ymiatta, akkor te ezt mindenkinek a tudtára adod? Nyilván nem. Legalábbis remélem nyilván.


Azért mondom, hogy illetéktelen vagy, mert mint kolléga - még ha jóban is vagytok - semmi közöd a kollégád magánéletéhez. Ha akarja elmondja, de alapvetően smemi közöd hozzá. Ezért is hívják magánéletnek.

2023. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretek mosolyogni, nem is lételemem hogy mások mosolyogjanak, viszont életem során rengeteg férfit (szinte kizárólag férfiakat) lattam/hallottam azon vergődni, hogy én, vagy úgy általában a nők nem mosolyognak eleget...

Nem tudom hogy miért de férfi rögeszme hogy a nőknek mindig barátságosnak, és nyitottnak kell kinéznie, különben megy a finom hiszti, hogy "na mosolyogjál már, az jobban áll mint ez a savanyú kép" vagy a durva hiszti, hogy "a mai nők olyan fanyar pofával járkálnak az utcán, látszik rajtuk higy frusztráltak, és hogy többnek hiszik magukat mindenki másnál"


Ezek alapján a tapasztalataim alapján csak annyit tudok mondani a kérdésedre, hogy lol. ikszdé.

2023. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
68%
Istenem, de szomorú ember vagy, kérdező.
2023. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Már ott elcsúszik az egész kis elmélet, hogy arra vetíted ki, hogy kukid van. Ennek ehhez semmi köze, de nyilván erősebbnek érzed magad, ha azt magad mögé képzelsz 4 milliárd erős embert, akikre ráfogod, ugyanúgy gondolkodnak, mint te, mert fütyitek van.


Aki ezeket nem vállalja fel, mint egyéni hitet, egyéni látásmódot, egyéni gondolatot, csak a csorda részeként, az komolytalan. Az csak kapálózik láthatatlan ellenségek ellen.

2023. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
68%

"és érteni akarom az okokat?"


Semmi közöd a magánéletükhöz. Szánalmas vagy kérdező és abnormális, ahogy gondolkozol.

2023. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

A nők mind képmutatóak, olyanok mint a jó politikus, azt se hidd el amit kérdeznek. Itt az oldalon is állandóan mást se olvasni, mint hogy jaj hát a pénz meg a külső az nem számít, csak legyen egy pasi humoros, gyengéd, okos stb. aztán a valóságban mégis minden gazdag, jóképű majomnak van nője, a normálisaknak meg soha.

A mosoly ugyanez. Képmutatás, megjátszás, semmi több.

2023. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
46%
Ők lelki terroristák.
2023. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

27, hm, ezekszerint gazdag, jóképű majom vagyok. Ezt megmondom a bankszámlámnak, a tükörnek és a nőmnek is, mert egyik sem tudott róla:D

De ugye másnak nem lehet nője, mint írod...

2023. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!