Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi helyzetről? Pofátlan kettős mérce esete.

Figyelt kérdés

Képzeljétek el a kövi szitut, kitalált nevekkel. Tegyük fel, hogy neked van valami pozitív és sajátságos képességed, amit a társaságban, ahova jártál, Laci lenéz, fitymál, habár nem hangzatosan, csak épp csóválja a fejét, hogy neked "miféle hóbortjaid vannak, ugyan már..."- ez a véleménye a képességedről. Nevezzük a képességedet XY-nak, amit te rendszeresen alkalmazol és gyakorolsz. Van egy Kati nevezetű nő is a haveri társaságodban, aki Lacihoz hasonlóan szokványos képességű ember, és Kati kissé fitymálja képességedet, meg csodabogárnak tart téged emiatt, ami miatt nem tud veled mit kezdeni, közönyös veled és kissé fitymáló. Lacinak és Katinak semmi köze eyg máshoz, minden jel szerint. Ez a kiinduló állapot.


Laci rendszeresen félvállról kezel téged, a képeséged miatt, mert Katihoz hasonlóan csodabogárnak tart emiatt téged, így nem tud mit kezdeni veled, pedig te nyitott vagy rá. Majd a társaság, egy év után szétszéled. Hosszú évek telnek el, majd véletlen az utcán összefutsz Lacival, udvariasan köszönsz neki, de Laci épp csak szóba áll veled, hogy közöljön veled valamit: "emlékszel, anno a társaságban volt egy Kati nevű lány, aki teljesen átlagos volt; tudsz róla, hogy azóta neki XY képessége lett és rendszeresen gyakorolja, alkalmazza is?"- így Laci. Erre bólintasz, hogy hallottad azóta Katiról. Folytatja Laci: "hát... fejet hajtok Kati előtt... bámulatos, mire képes, elképesztő ez a nő... Hogy ekkora áldozatot hoz, és ilyen kiváló képességei lettek..." - mondja őszintén csillogó szemekkel Laci, akinek továbbra sincs semmi köze Katihoz, elmondása szerint csak hallotta róla, de nem találkozik vele. "Na, szevasz, mennem kell"- mondja ásítva Laci, és ugyanolyan lekezelő veled, mint annak idején.


Ergo, ha neked van valami sajátos képességed, amit jól alkalmazol is általánosságban, az ásítani való fárasztó "hóbort" Laci szemében és Kati szemében. De ha évekkel később Kati képességévé és szokásává válik, máris előlép a kettős mérce: Kati bámulatos, míg te továbbra is unalmas vagy UGYANAZON képességed és alkalmazásaid miatt.


És Laci nemhogy nem kér bocsánatot, hogy "bocsi, anno tévedtem, most már elámulok azon, ha valaki képes ilyesmire és alkalmazza is, ahogy látod, Kati is már képes arra, mint te már sokkal régebb őta, tehát csodálom Katit potn emiatt, ami miatt téged lenéztelek, csak hát, bocsi, de akkoriban még sajnos nem nyílt ki erre a szemem"- vagy valami hasonló.


De Laci nemhogy nem kér bocsánatot a KETTŐS MÉRCÉÉRT (mert itt ez a bökkenő, és nem a dícséret) , hanem továbbra is közönyösen lenéző irántad.


A meglátásom: ha például, továbbra is fárasztónak tartaná Laci az XY képességet, én megértenéám őt. De hogy a te arcodba tolja évekkel később, hogy "te, öregem, MÁSVALAKI ilyen képességre tett szert, de csodálatos az a személy!!", pont a te szemedbe tolja, akit mg most is lenéz, a te szemedbe, aki márakkoriban is rendelkeztél ezen képességgel, nos, azt én pofátlan kettős mércézésnek tartom.



HÁROM kérdésem van:

-------------


- Mi a meglátásotok a Laci hozzáállásáról?


- Hogyan éreznél e helyzetben?


- Mit teennél ilyen helyzetben évekkel ezelőtt, továbbá az aktuális helyzetben, amikor LAcival véletlen összefutsz?



2023. ápr. 14. 18:27
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

19:06, egycsaj válaszára:


tudatában van, hogy a reagálásod pökhendi? Írtál véleményt érvek nélkül, majd nekem vágod, hogy szerinted nem érek annyit, hogy érvelj is...


Tudod, édes kis szívem, én érvelni szoktam, ha már mondok véleményt. Köszönön szíves megértésed. :)


(Megjegyzem, a Lacis szitu nem frusztrál, hanem meglep a Laci-félék fura megnyilvánulása. MEgdöbbenek a Laci-félék személyiségzavarán. Meg a tieden.)

2023. ápr. 14. 19:11
 22/39 anonim ***** válasza:
73%
Nekem minden megfelel, amit gondolsz rólam. A lényeg, hogy a te fejedben van.
2023. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

A későbbi 19:01 részére:


ajánlom figyelmedbe az alábbi soraimat a kezdő (18:27) helyzetleírásomból:


"A meglátásom: ha például, továbbra is fárasztónak tartaná Laci az XY képességet, én megérteném őt. De hogy a te arcodba tolja évekkel később, hogy "te, öregem, MÁSVALAKI ilyen képességre tett szert, de csodálatos az a személy!!" "



Még egyszer:



"A meglátásom: ha például, továbbra is fárasztónak tartaná Laci az XY képességet, én megérteném őt."



Ennek fényében, kérlek, gondold át még egyszer válaszod, mert e lényeges sorom nem vetted figyelmebe. Köszi. :)

2023. ápr. 14. 19:16
 24/39 A kérdező kommentje:

"egycsaj" tisztelt felhasználó részére:

*****************


lényegtelen, ki mit gondol rólad, ne ezen kattongj szerintem.


Hanem azon, hogy egy beszélgetés folyamán az a sportszerű, ha valaki érvel azon esetben, amikor véleményt mond. Te nem így jártál el.


Volnál szíves sportszerűen csevegni, azaz élveni ahelyett, hogy csak úgy odahánysz valami véleményt? Megköszönném.

2023. ápr. 14. 19:19
 25/39 anonim ***** válasza:
72%

Nekem meg az olyan kérdezőkkel van problémám, mint te. Addig udvariasan, szépen beszélsz, míg azt mondják, amit hallani akarsz. De miután nem, úgy kezeled a többieket, mint a fogyatékosokat. Fogadd el a többik véleményét. Akkor te se kattogj, mit gondolnak mások rólad, de érződik rajtad, hogy igen.

Én sem értek mindennel egyet egycsajjal, de ő még mindig szebben fejezte ki magát. Nem úgy, mint te, hogy édes kis szívem, meg miket írsz neki. Ő se mondott rád neveket.


Ne haragudj a kérdésemért, de így már lassan érződik a probléma. Nem lehet, hogy Laci nem is olyan flegmán beszélt veled? Csak te veszed magadra? mert itt szerintem ez lesz a probléma.

2023. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Laci nem fontos számomra, nem érdekelne, hogy anno mit gondolt rólam, és az sem, hogy most mit mond. A köszönésen kívül nem áldoznék időt, energiát arra, hogy kommunikáljak vele, ha meg ő csevegni akarna, rövidre zárnám és mennék a dolgomra.
2023. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
83%
Az emberi vélemény mindig szubjektív (még azé is, aki rettentő objektívnek mondja magát). Lacinak nyilván alapvetően szimpatikus Kati, ezért más szemmel nézi őt, és mindazt, amit csinál. Te, úgy tűnik, nem vagy szimpatikus neki, tehát ha megszakadsz se fogja elismerően nézni semmilyen képességedet. Ehhez pedig joga van.
2023. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

"Fogadd el a többik véleményét."


Sorry, de meglátásom szerint nem a Földön élsz.

Miért kellene bárkinek elfogadni bárki véleményét? Diktatúrapárti volnál? Vagy ezt mire lehet vélni...?



MEGHALLGATNI viszont adott esetben érdemes mások véleményét, ahogy például én teszem.


Ugyanakkor jogosan várom el, hogy ha véleményt mond valaki, akkor érveljen is.



Ez ilyen egyszerű. Én sportszerűen kommunikálok, míg az "egycsaj" nevű user nem az, a fenti okokból, hiszen mondott egy véleményt, amit eléovlastam, azonban hozzátette, hogy nem méltat arra engem, hogy érvekkel alátámassza a véleményét. Ez szerinted sportszerű kommunikáció részéről...?

2023. ápr. 14. 19:34
 29/39 A kérdező kommentje:

19:30 "Ehhez pedig joga van."


Nem azt kérdeztem, hogy joga van-e Lacinak Katit dícsérni, mert az egyértelmű. Hanem, hogy például Laci lekivilágáról mit gondoltok ezek alapján?


(Bunkózni viszont nincs joga senkinek, ezt hozzáteszem, ahogy sportszerűtlennek lennie se.)


Rögtön evvel kezdtem, 18:27 -kor írtam én magam:


"A meglátásom: ha például, továbbra is fárasztónak tartaná Laci az XY képességet, én megérteném őt."

2023. ápr. 14. 19:37
 30/39 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, nekem csak egy kérdésem van: mi az ördögért érdekel téged Laci lelkivilága?

Azt írod, lekezelően állt hozzád, de sok éve szétszéledtetek, azóta semmi közötök egymáshoz. Mi a fenéért kattogsz rajta ennyi idő után? Azt várnád, hogy a válaszolók jól leszólják Lacit, hogy ezáltal te többnek érezhesd magad nála?

Vagy nem tudtad feldolgozni? Ez esetben növessz önbizalmat és ne rágódj azon, hogy számodra jelentéktelen emberek mit gondolnak rólad.

2023. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!