Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi helyzetről? Pofátlan kettős mérce esete.

Figyelt kérdés

Képzeljétek el a kövi szitut, kitalált nevekkel. Tegyük fel, hogy neked van valami pozitív és sajátságos képességed, amit a társaságban, ahova jártál, Laci lenéz, fitymál, habár nem hangzatosan, csak épp csóválja a fejét, hogy neked "miféle hóbortjaid vannak, ugyan már..."- ez a véleménye a képességedről. Nevezzük a képességedet XY-nak, amit te rendszeresen alkalmazol és gyakorolsz. Van egy Kati nevezetű nő is a haveri társaságodban, aki Lacihoz hasonlóan szokványos képességű ember, és Kati kissé fitymálja képességedet, meg csodabogárnak tart téged emiatt, ami miatt nem tud veled mit kezdeni, közönyös veled és kissé fitymáló. Lacinak és Katinak semmi köze eyg máshoz, minden jel szerint. Ez a kiinduló állapot.


Laci rendszeresen félvállról kezel téged, a képeséged miatt, mert Katihoz hasonlóan csodabogárnak tart emiatt téged, így nem tud mit kezdeni veled, pedig te nyitott vagy rá. Majd a társaság, egy év után szétszéled. Hosszú évek telnek el, majd véletlen az utcán összefutsz Lacival, udvariasan köszönsz neki, de Laci épp csak szóba áll veled, hogy közöljön veled valamit: "emlékszel, anno a társaságban volt egy Kati nevű lány, aki teljesen átlagos volt; tudsz róla, hogy azóta neki XY képessége lett és rendszeresen gyakorolja, alkalmazza is?"- így Laci. Erre bólintasz, hogy hallottad azóta Katiról. Folytatja Laci: "hát... fejet hajtok Kati előtt... bámulatos, mire képes, elképesztő ez a nő... Hogy ekkora áldozatot hoz, és ilyen kiváló képességei lettek..." - mondja őszintén csillogó szemekkel Laci, akinek továbbra sincs semmi köze Katihoz, elmondása szerint csak hallotta róla, de nem találkozik vele. "Na, szevasz, mennem kell"- mondja ásítva Laci, és ugyanolyan lekezelő veled, mint annak idején.


Ergo, ha neked van valami sajátos képességed, amit jól alkalmazol is általánosságban, az ásítani való fárasztó "hóbort" Laci szemében és Kati szemében. De ha évekkel később Kati képességévé és szokásává válik, máris előlép a kettős mérce: Kati bámulatos, míg te továbbra is unalmas vagy UGYANAZON képességed és alkalmazásaid miatt.


És Laci nemhogy nem kér bocsánatot, hogy "bocsi, anno tévedtem, most már elámulok azon, ha valaki képes ilyesmire és alkalmazza is, ahogy látod, Kati is már képes arra, mint te már sokkal régebb őta, tehát csodálom Katit potn emiatt, ami miatt téged lenéztelek, csak hát, bocsi, de akkoriban még sajnos nem nyílt ki erre a szemem"- vagy valami hasonló.


De Laci nemhogy nem kér bocsánatot a KETTŐS MÉRCÉÉRT (mert itt ez a bökkenő, és nem a dícséret) , hanem továbbra is közönyösen lenéző irántad.


A meglátásom: ha például, továbbra is fárasztónak tartaná Laci az XY képességet, én megértenéám őt. De hogy a te arcodba tolja évekkel később, hogy "te, öregem, MÁSVALAKI ilyen képességre tett szert, de csodálatos az a személy!!", pont a te szemedbe tolja, akit mg most is lenéz, a te szemedbe, aki márakkoriban is rendelkeztél ezen képességgel, nos, azt én pofátlan kettős mércézésnek tartom.



HÁROM kérdésem van:

-------------


- Mi a meglátásotok a Laci hozzáállásáról?


- Hogyan éreznél e helyzetben?


- Mit teennél ilyen helyzetben évekkel ezelőtt, továbbá az aktuális helyzetben, amikor LAcival véletlen összefutsz?



2023. ápr. 14. 18:27
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

További kérdésem, ki mit javaslol, ezt is udvariasan meghallgatom: valaki azt írja neked:

"véleményhez jogom van, érvelni meg nem fogok, mert nincs azon a szinten aki olvassa, hogy megértse." Szívemnek szólítani hiba ezek után? Miért? Csak nem provokatív a sortszerűtlen hozzáállása? Tisztelt hölgynek kell szólítani emiatt vajon? Volt, aki szerint a "Szívem" nem elég udvarias megszólítás arra, miközben ő sportszerűtlenül kommunikál, velem ellentétben. Érdekel meglátása annak a bizonyos kommentelőnek, aki szerint a megszólítás, hogy "Szívem", nem alkalmas, hanem a "Tisztelt hölgy" megszólítást alkalmazná inkább.


Van egy haver hölgy ismerősöm például, aki szereti, hogy megjegyzem olykor személyesen számára: "nade mégis, Szívem, édesem :) ...ez vajon hogy jutott eszedbe, moddd el, te drága, meghallgatlak :)" A kommentelőnek nem tetszett a "Szívem" megszólítást, ezt tudomásul veszem.


Mit javasol a bizonyos kommentelő a "Szívem" megszólítás helyett? Értve a sportszerűtlenül kommunikáló hölgyre vonatkozóan, aki véleményt odahányni merészelt, de hozzátette, hogy ti és én alkalmatlanok vagyunk arra, hogy az ő érvelését felfogjuk, épp ezért nem fárasztja magát avval, hogy érveljen itt mindenki okulására.


Tisztelt "egycsaj" nevezetű kommentelő hölgy! Milyen megszólítást vársz el, kérdem tisztelettel? Tisztelt hölgy? Azt is érdekel, személyes véleményed sezrint megérdemled -e a "Tisztelt hölgy" megszólíáűtást? Vagy pedig mást javasolsz? Rád kiemelt tekintetel vagyok, elnézést, ha a Szívem megszólítás esetleg számodra se felelt volna meg. Én udvarias vagyok, tőled továbbra se várhatjuk el.

2023. ápr. 14. 19:55
 32/39 A kérdező kommentje:

"mi az ördögért érdekel téged Laci lelkivilága?"


Mert ez az "emberi tulajdonságok" nevű szekció, ahol ilyen témákban kérdések jelennek meg. További elmarasztalás irányomba? Szívesen veszem az ehhez hasonló, emelkedett színvonalú kritikákat. :)

2023. ápr. 14. 19:57
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy az, ha az ismerősödnek mondod, hogy édes szívem, az más. Itt vitatkozás közepéd ha valakinek azt írod, hogy édes kis szívem, szerintem olyan lekicsinylően hangzik, főleg vad idegennek. Én ezért nem használnám. Nekem azért jött le úgy a kommentedből, hogy modortalan vagy.

Akkor vagy igazán udvarias, ha akkor is az tudsz maradni, amikor mások veled nem.

2023. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
#32 kérdező, ez nem válasz arra, hogy miért érdekel téged ennek a Lacinak a lelkivilága.
2023. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok, a kérdezö szerint MINDENKI HÜLYE, csak NEKI lehet igaza. Ez tipikusan az autópályás vicc - nem egy valaki megyszembe a forgalommal, hanem mindeki a szembemenö szerint
2023. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha nekem úgy írna valaki, mint az egycsaj nevű kommentelő, maximum egy egymondatos, lepattintó válaszra méltatnám, vagy még arra sem. Te meg itt rugózol rajta oldalakon át, ráadásul úgy, hogy ő már nem is ír neked.

Kezdem érteni, miért érdekel annyira Laci is. Mert fontos neked, hogy mások mit gondolnak rólad, akár vadidegenek is, meg olyanok is, akikről te nem sok jót gondolsz. Annyira alacsony az önbizalmad, hogy már az is frusztrál, ha egy jelentéktelen ember nem ismer el valami miatt.

Javaslom, olyan emberek társaságát keresd, akikkel kölcsönösen erősítitek egymást, akik pedig lehúzni próbálnak, azokat hagyd figyelmen kívül. Azt pedig ne várd, hogy ha te lefitymálóan írsz valakinek, akkor ők majd udvariasak lesznek.

2023. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
66%

Az ilyen Laci féléket zsigerből utálom és igen hamar összetűzésbe keveredek velük. Innentől pedig a maradék esélye is megszűnik annak, hogy én bármit is megosszak velük magamról. Az ilyeneket nem tartom méltónak rá. Nem vagyok rászorulva az elismerésükre.

Ha évek múlva találkoznánk, valószínűleg már nem is emlékeznék rá, de ha felismerném, csak elfordítanám a fejem és mennék tovább.

2023. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
hiszitek vagy sem, de nekem van olyan nőismerős aki még most töltötte a 30at, mégis úgy hivatkozik sokszor a férjére hogy "az ember" szóval ez a hozadék még mindig jelen van, pedig egyáltalán nem ilyen világvégi elmaradott személyről beszélünk, vidéki kisváros
2023. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Ennyi drámát… szerintem Lacinak csak nem szokása szembedícsérni az embereket. A legjobb, ha megkérdezed tőle.
2023. ápr. 15. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!