Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagytok még becsületesek...

Miért vagytok még becsületesek? A politikusok lopják a pénzünket. A vállalkozók lehuznak az autószerelőtől a kivitelezőig. A piacon a mérleg is rosszul mér.. Pancser dolog manapság annak lenni?

Figyelt kérdés
Hisz látjuk mennyivel többet keresnek akik igy élnek. Őket nem mardossa a bűntudat. Ti elitelitek a "lehuzós" életet vagy éltek élnétek vele ha lehetne?

2023. ápr. 16. 20:09
1 2
 11/16 Szolovjov ***** válasza:
66%
Ha Isten félelmetes ítélőszéke elé kerülünk, akkor ott el kell számolni a tetteinkkel, erre nem árt gondolni. És ha nem is hívő az ember, csak úgy él hogy ha ez valóban megtörténne akkor ne legyen szégyenkeznivalója, akkor már nagyon rossz ember nem lesz.
2023. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, nekem nincs szükségem ókorból szökött istenfélelemre ahhoz, hogy tudjam, hogy nem kell belerúgnom senkibe.
2023. ápr. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Gaydoctor23 ***** válasza:

Isten első parancsa.

Szeressétek egymást!

El kell fogadnunk mindent és mindenkit olyannak,amilyen.

2023. máj. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy becsületes igyekszel lenni, egy aktív voks egy gerincesebb világ felé. A bizalmat csak eljátszani könnyű.
2023. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy igazságérzettel rendelkezem, ami nem mindig a legkellemesebb dolog, illetve lelkiismeretes is vagyok.

A becsületesség fontos dolog, el is várom másoktól (és magamtól is), ha viszont nem kapom meg, nem fogom felvenni az ő viselkedésüket, ugyanazt csinálni, mint ők, hanem szembesítem az illetőt a tettével és levonom a következtetéseket.

Nem élünk túl becsületes, túl erkölcsös világban, és ez csak tovább romlana, ha mindenki úgy viselkedne, mint a kérdésben szereplők.

2023. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk kisebbségben, bármennyire is ez az érzésünk. A becstelen ember az agressziójával nem ritkán kerül olyan pozícióba, ahol felelősségre lenne nagyobb szükség. Sokan vannak így eléggé szem előtt, és nyilvánvaló, hogy egy csendes, vélhetően becsületes kisebbségtől eltekintve a felső akárhány is ilyenekből áll, és eléggé szem előtt van legtöbbjük. Nyilván akik semmire nem vitték, becstelenül se, azokból is van egy jó tömeg, hangosak is rendszerint eléggé. Aztán itt vagyunk mi, az igazán nagy tömeg, akiknél azért annyira nem lóg a deszka, hogy téveszmésen a galádságot gondoljuk észnek, vagy nem is tudom, hogy működhet ez fejekben. Azt tudjuk csinálni, hogy odatalálunk egymáshoz, és világot alkotunk a világon belül, ami nyilván sokkal működőképesebb, mint az átlag konvenciók. Igazi nyer-nyer bulik, hátulütők nélkül, mert hát mi lehetne.
2023. jún. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!