Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik felsővezetők mennyire...

Akik felsővezetők mennyire jellemző rájuk, hogy szociopaták, pszichopaták vagy csak megtanulják kikapcsolni az érzelmeiket így lesznek gátástalanok?

Figyelt kérdés

felfele nyal, lefele tapos hozzáállás pl

vagy mindenféle érzelem nélkül ha kell emberek ezreinek kirúgása egyik pillanatról a másikra

ilyenekre gondolok


2023. ápr. 17. 20:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%

#8


2-es válaszoló vagyok. Én úgy gondolom, hogy aki egészséges lelkületű ember, az nem akar mások felett lenni, mert tisztában van azzal, hogy ugyanolyan ember, mint bárki más, ezért nem akar parancsolni, nem akarja megszabni azt, hogy ki mehet el szabadságra egy munkahelyen pl, vagy bármi. Igenis, rengeteg nárcisztikus ember van, sajnos, de sokan vannak olyanok, akik kisebbségi komplexusban élnek és valahol ki kell élniük a nyomorúságos életüket.

2023. ápr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%

11: 8-as voltam. "Egészséges lelkületű" az gondolom te vagy, és aki másmilyen, az "nem egészséges lelkületű". :)


Talán inkább úgy kéne felfogni, hogy egy emberközösségben vannak, és mindig is voltak különböző fajta feladatok, szerepek, és azok betöltésére a legrátermettebb emberek kellettek. A Nagy Természet ami mindig is a csoport túlélését tartotta elsődlegesnek (ha nem így lenne, most nem lennénk itt), sokszor az egyén kárára, különböző személyiségtípusokat hozott létre, és tartja fenn máig ezeket a variánsokat. Ha olyan káros lenne, olyan "beteg", akkor már rég kiszelektálódott volna.

De nem. Mert fontos szerepük van. Lehet csak speciális (de életbevágóan fontos) helyzetekben fontosak, lehet csak nagyon ritkán (pl százévente) előforduló esetekre várnak, mint egy mag ami a megfelelő környezetre vár hogy kibontakozhasson és beteljesítse sorsát.


Pl akiket te pszichopatáknak nevezel, azaz akik a saját érzelmeiket, együttérzésüket, moralitásukat tudják ki/be kapcsolni a céljaik elérésének érdekében, ill. bármilyen érzelmet tudnak tettetni, azok voltak a tökéletes hadvezérek, politikusok, törzsfőnökök stb.

Gondolj bele, ha egy kőkori közösség minden tagja olyan szuper kedves tudna csak lenni, mi lenne ha egy barbár törzs megtámadja őket? Lehet volt ilyen, csak senki nem élte túl :) Vagy ha éhínségkor, vagy más, az egész közösséget fenyegető helyzetben fel kell áldozni valakit. Egy csakis "egészséges lelkületű" emberekből álló csoport senkit nem áldozna fel, és akkor az egész csapatnak annyi is. Vagy ha képesek is lennének ilyen döntést meghozni, annyi ideig tanakodnának és egyezkednének, hogy azalatt vége is lenne mindennek.


Modern köntösben a "nem egészségesek" pont hogy cégvezetőknek a legjobbak, hiszen sokszor népszerűtlen dolgokat kell tenni: kirúgni, szabit nem megadni, túlóráztatni, stb. Ha "jófej" és "egészséges lelkű" emberekre bízod ezt, sokszor nem tennék meg ezeket a szükséges dolgokat, vagy enyhítve, késleltetve stb. amivel kockára tennék a cég túlélését, és azért mert pár embernek nem akarnak rosszat, ezért az összes cégalkalmazottnak sokkal rosszabb lesz ha becsődöl a cég és még az uccsó fizujukat sem kapnák meg emiatt.


Ne akarj okosabb lenni a Természetnél, nem fog menni. Millió évvel hamarabb kezdte az ipart nálad. És az összes emberi agy, a tiéd is, valójában az övé :)

2023. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
15%

12 önmagad mutattad meg a selejt szintedet. Még csak elő se kellett csalogatni.


Sajnálok minden olyan embert akivel te munkakapcsolatba került, netalán alád tartozik.


No akkor hagy essen le a képed: Annak az 1%-nak termelek akit írtam. Érted, fel tudod fogni? nem mese, valóság. És milliókat ajáénlhatnak, akkor sem dobbantok tőle. Mert életemben 2 db ilyen főnöknek dolgoztam-az egyik bele a mostani.


Felfogod 2 filléreske, hogy az a szint amit próbálsz tolni, az nulla.


A stabil, hűséges emberei csak az ilyen 1% fönőkségnek van. A többinek nincs, és nem is lesz. Csak a magukhoz hasonszörű selejt, talpnyaló.Az jár nekik.

2023. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Fejezzétek be!

A kérdésre kell válaszolni!

2023. ápr. 18. 23:56
 15/20 anonim ***** válasza:
*ajánlhatnak
2023. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

#12


Rengeteg ostobaságot írtál le, nem is olvastam végig, mert nem pazarlom hülyékre az időmet.

2023. ápr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%

16: semmi ostobaságot nem írtam, csak magadat írtad most le.

Keress rá arra hogy "psychopathy evolutionary advantage" és több száz tanulmányt és cikket dob ki ami a pszichopaták evolúciós előnyét és társadalmi hasznát taglalják.

Nem az ujjamból szoptam amit írtam.

2023. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

#17


Nem érdekelnek az ilyen hülyeségek. Neked van valami gondod velem, azt látom. Konkrétan belém kötöttél a hozzászólásom miatt. Talán tükröt mutattam? Így jártál, a továbbiakban nem vagyok kíváncsi egy elmebeteg véleményére, törlöm is a kérdést. Ha lehet, ne írj nekem privát üzenetben.

Na, szevasz! 😉

2023. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18: Szerintem neked van problémád. Nem beléd kötöttem, hanem egy látszólag elterjedt tévhitet szerettem volna ellensúlyozni, behozni egy alternatív nézőpontot. Ez pont olyan fórum ahol alternatív nézeteket lehet egymásnak ütköztetni, megvitatni.


Amúgy meg miért írnék privátba neked? Eszem ágában sincs! Egyértelműen látszik az itteni produkciódból hogy intelligens vitára alkalmatlan vagy, engem a téma érdekelt, nem a személyeskedésed.

2023. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ez egyfajta kényszeres evolucios kiválasztodás. Az marad meg könnyen fájdalom, feszültség nélkül ilyen pozicióban, akinek eleve alacsonyabb az epátiája, vagyis kisebb mértékben pszihopata. Aki nem ilyen, az előbb utobb tönkremegy, és magátol vált, vagy az egészsége rákényszeríti. Plusz a gazdasági siker is, amihez gyakran gátlástalan, embertelen viselkedések döntések kellenek, megerősítik az ilyen részlegesen pszihopata emberek pozicioját.

Nyilván nem csak pszihopaták tudnak vezető pozicióba kerülni, gazdasági sikert elérni, de a személyiségükből következően, egy fokkal jobbak az esélyeik, mint a magasabb empátiával rendelkező embereknek.

A sportban is könnyebben ér el valaki jobb eredményt, ha az adott sportnak optimális testi adottságokkal születik. A gazdasági életben a pszihopátiás állapot jelenthet előnyt.

2023. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!