Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tűnnek a mai középiskolá...

Miért tűnnek a mai középiskolások kislánynak/kisfiúnak a régebbi korosztályokhoz képest?

Figyelt kérdés
Sokszor látok középsulis gyerekeket és mindig az az első gondolatom, hogy annyira kislányosak/kisfiúsak kinézetileg. Amikor én jártam suliba, mi sokkal felnőttesebbnek tűntünk, de mi sem annyira, mint a nálunk idősebbek, ők még felnőttesebbek voltak. Ez csak érzéki csalódás, vagy tényleg így van és egyre fiatalabbnak látszanak a tinik?

2023. ápr. 18. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Van ilyen is, olyan is. Rengeteg olyan lány van aki többnek tűnik mint amennyi, sok 14 évesről meg se lehet mondani hogy nem 18 valójában. Már nagyon korán kezdenek sminkelni, kirívóan öltözködni. Szóval nem tudom hol tűnnek kevesebbnek mint amennyik valójában
2023. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem igaz! Szerintem csak szimplán ez annak az oka, hogy azóta sokat fejlődtél, és mivel akkor te is ennyi idős voltál, egy érettek voltatok, aztán elmentél a suliból, aztán felnőtt lettél és a gimisek pedig olyan fejlettek most, mint te voltál. Velem is volt ilyen. kb. mindenkinél van ilyen sztem.
2023. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor még te is középiskolás voltál. Öregszünk, anno totál öregnek láttam a mostani korosztályomat, más nézőpont.
2023. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk a 80-as évekbeli képeket nézve egy 14 éves tényleg teljesen más volt mint egy 2000 utáni 14 éves. Szerintem ott a frizura meg a ruha is dobott a koron. A kilencvenes években is akadtak azért babaarcú nyolcadikosok, de minél inkább múlt az idő annál babásabb lettek a többiek.


Tavaky júniusban pl a nyolcadikosok akiknek láttam a ballagását tiazta babák voltak még.

2023. ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Végre valaki akinek feltűnt! Most vagyok 19, és mivel 6 osztályos szakgimi így még odajárok és ahogy nézegetem a fiatalabb évfolyamokat, mindig ez jut eszembe. Emlékszem, volt egy barátnőm általánosban aki pajzsmirigy beteg volt, emiatt nagyon vékonyka és alacsony volt szegény. Most pedig az egészséges gólyák is úgy néznek ki mint ő akkor, vagy még fiatalabbnak. Konkrétan az egyik kissrácról az jutott eszembe, hogy tökre el tudom képzelni, hogy az elsős öcsém és megyek érte a napközibe. Annyira kisfiúnak nézett ki. Fogalmam sincs miért van ez így, mert a lányok szexuális érése meg pont hogy gyorsabbodik (elméletileg) szóval az lenne a logikus, hogy érettebbnek néznek ki. Anyával is szoktunk erről beszélni mikor mutatja a középsulis képeit és beszéljük hogy döbbenetes mennyivel érettebbnek tűntek akkor a fiatalok.
2023. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
én azt vettem észre hogy nagyon magas mindenki. a 14 év körüli lányok is magasabbak mint én 20 éves fiúként. a hetedik-nyolcadikos fiúk között sem ritka ha valaki 190+ centis
2023. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!