Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire nagyok az etikai...

Molnarmarcell21 kérdése:

Mennyire nagyok az etikai különbségek a korosztályok között munkahelyen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. arra, hogy az idősebbek nem tartják szexuális zaklatásnak, rasszizmusnak, szexizmusnak... stb. azokat a dolgokat, amelyek a fiatalabbaknak már durván azok.


Egyre inkább úgy érzékelem, hogy az emberi méltóság kezelése egy mély generációs szakadék, ahol az idősebbekben nincs rossz szándék, egyszerűen így szocializálódtak, míg a fiatalabbaknál van egy egyértelmű, jogosan vörös vonal.


Velem is ilyesmi történt, hogy ami egy idősebb társaságnak jó volt, egy fiatalabb közeg már nagyon kikérte magának, én meg teljesen megszégyenültem.


Ti mennyire érzékelitek ezt a munkahelyeteken idősebb vagy fiatalabb kollégáknál?


2021. szept. 19. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsere nalunk az idosebbeknek sem poen a szexualis zaklatas es tarsai.
2021. szept. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs, de el sem tudok képzelni olyat, amit idösebbek megszokottnak tartanak, a fiatalok meg szexuális zaklatásnak! Egy-két konktét példa nem ártana!
2021. szept. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Biztosan volt már olyan idősebb kollégátok, aki zsidó- vagy cigányvicceket mesél, bzizik, félig viccesen ajánlatokat tesz Icukának... stb. Ezeket tiltják a munkahelyi etikai kódexek, de azért én még bőven találkoztam velük.
2021. szept. 19. 08:12
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk azért én kíváncsi lennék, hány olyan ember van a kb. 3000 fős cégünknél, aki olvasta az etikai kódexet azon a jogászon kívül, aki szerkesztette, sztem még a vezérigazgató sem pazarolta az idejét ezzel, mikor aláírta. A felsorolt dolgokkal természetesen fogsz találkozni, és nem csak olyan munkahelyeken, ahol idősebbek vannak. Az ilyen viccek nem túl ízlésesek, de nagyon nem egyenlőek a rasszizmussal. Ahogyan félig viccesen ajánlatot tenni sem a szexuális zaklatással. Hogy félreértés ne essék, egyiket sem támogatom vagy tartom pozitívnak, de lassan rá kellene jönni, hogy az élet nem egy safe space, és soha nem is lesz az.
2021. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!