Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberre, emberi viselke...

Milyen emberre, emberi viselkedésre mondjátok azt, hogy nem mutatja ki az érzéseit? Mit értünk ez alatt (példákkal megvilágítva)?

Figyelt kérdés
Rám mondták már. Én nem érzem magam ilyen embernek, ezért akarom körbejárni a témát. Tehát aki nem mutatja, nem fejezi ki az érzéseit, az milyen például? Vagy ha úgy könnyebb, aki kimutatja az érzéseit,az pl hogy viselkedik?
2023. ápr. 18. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem aki nem mutatja annak nincsenek érzései.

A szeretet nem olyan ami attol adna komfortérzést, hogy ne adhasd ki.

Itt is sokan kèrdezik pl be merje e vallani a másiknak hogy többet akar vagy ne.

A szeretet az áradni akar, kitörni belső feszültséget vált ki ki akar törni áramlani a világra

2023. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem találkoztam még olyan emberrel akinek ne lettek volna érzései és ne mutatta volna ki, csak megfelelő célszemély és környezet kellett hozzá.
2023. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondhatni a szeretet/szerelem marhára nem olyan hogy benned csordogál a fejedtől a lábadig fel le, hanem zúdulna kifelé, arra akit szeretsz.
2023. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen vagyok, és szerintem az okozza, hogy kifejezetten higgadt és halkszavú vagyok. Emiatt ha boldog, büszke, vagy hálás vagyok nem ujjongok vagy vigyorgok mint a tejbetök. Ha szomorú/leterhelt vagyok nem bőgök vagy toporzékolok. Stb. Ritka az az érzelem ami ki tud zökkenteni a semleges kisugárzásomból, mert ezeket a dolgokat szeretem magamban lerendezni és a világnak nem kimutatni. Ahhoz nagyon jól kell valakinek ismernie, hogy rám nézve meg tudja mondani, hogy épp van valami bajom vagy kifejezetten jó kedvem van. Példa: gyakorlaton volt egy feladat amit iszonyatosan élveztem, érdekesnek találtam és elvoltam vele órákig. Utána mondta tanár úr hogy nem látja rajtunk az érdeklődést. Mert rajtam tényleg nem lehet látni. Másik példa: minden köszöntés valaha. Kénytelen vagyok kierőszakolni egy lelkes és vidám hangsúlyt ami nekem nem jön természetesen, hogy az embereknek átjöjjön hogy "nagyon örülök az ajándékodnak!" Mert ha csak számomra normálisan mondom, akkor kétségbeesetten kérdezik hogy "de... ugye tetszik?" Vígasztaljon a tudat, hogy vannak helyzetek amikor ez kifejezetten előnyös. Például egy olyan szakmában ami sok hibakereséssel-és elhárítással jár, mint az én infó szakom, ott előny, ha van valaki a csapatban aki akkor is látszólag higgadtan tud dolgozni és támogatni a csapatot, amikor a többiek már a hajukat tépik :D
2023. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ez hosszabb lett mint vártam 😳 Bocsánatot kérek a szóf*sásért.
2023. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#1 Ezzel nem értek egyet. Én is olyan vagyok, aki nem mutatja ki az érzéseit, de nem azért mert nincsenek, hanem többek között azért is amit #4 leírt, meg mert egyszerűen ilyen vagyok, nem szeretem, ha a többi ember látja rajtam, hogy mi megy végbe bennem
2023. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen ember vagyok.

Egyébként olyanokra szokták ezt érteni akik másokhoz képest egy sokkal visszafogottabb formában, vagy egyáltalán nem mutatják ki az érzéseiket vagy reakcióikat.

Minden helyzetben nyugodtak, és ugyanolyan az arckifejezésük, nem kapják fel a vizet hamar. Ha igen, akkor sem fognak szélsőségesen viselkedni. Nem igazán tudod róluk leolvasni az aktuális állapotukat sem, mert ugyanolyannak fognak tűnni mindig, akkor is ha éppen nagyon boldogok, szomorúak, stb.

Én például ilyen vagyok, ha van is valami reakció akkor az mindig visszafogott lesz. Társas szituációkra értem ezt például. Például, ami eszembe jut példának az az nem úgy fejezem ki az örömöm mint mások. Szilveszterkor néztük a tüzijátékozást, mindenki más majd kiugrott a bőréből, én pedig csak simán álltam egy helyben és mosolyogtam. Nagyon élveztem egyébként, a lezárások alatt nem voltak tüzijátékozások, szóval ez volt az első alkalom hogy sok idő óta láthattam. De a maximum a mosolygás volt nálam, pedig én is ugyanolyan izgatott voltam mint bárki más.

Ellenpéldának egy ismerősömet tudom felhozni, aki sokkal kifejezőbb nálam. Ha örül valaminek néha ugrál is, beszéd közben vadul gesztikulál, meglepettségében kiabál, kifejező a mimikája is. Néha önkéntelenül is hangos tud lenni.

2023. ápr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pl.: fapofával éli meg, ha pl.: bántják.
2023. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon jó, ebbe végre bele tudok kapaszkodni: tehát amikor emberek azt mondják: nem adom meg neki azt az örömöt, hogy lássa rajtam (hogy fáj stb.), az ilyen? Amikor valaki erősebbnek mutatja magát, mint amennyire a valóságban gyenge? Amikor szakít veled valaki, te meg vidám képeket posztolsz a fb-ra, azt mutatva: tök jól vagyok, vidám vagyok, teljes életet élek, nem kesergek stb. Ez mind az, amit te is írsz?
2023. ápr. 18. 20:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Személy szerint én se találkoztam még olyan emberrel aki semmilyen érzelmet nem volt képes kimutatni.Apám és én is olyan vagyok,hogy nem mutatom meg az érzelmeiket minden embernek csak nagyon kevésnek,de ettől függetlenül nem tartom magam olyan embernek akinek nincsenek érzelmei.
2023. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!