Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az, aki egészséges...

Milyen az, aki egészséges lelkivilággal él, nem társfüggő?

Figyelt kérdés
Én biztosan társfüggő vagyok, járok építő közösségbe, de valahogy minden kimondott vagy leírt szó, tanács száraznak hat. Nem tudom, milyen ember az, valószínűleg a környezetemben se látok, láttam jó példákat arra, milyen egy egészséges, nem függő ember. Lásd még: biztonságosan kötődő.
2023. ápr. 18. 19:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, nem arra vágyom, hogy lélektani, önismereti cikkekből a lózungokat írjátok. Ezeket már én is olvastam. A saját életetekből, emberi kapcsolataitokból példáknak örülnék, minél konkrétabbaknak. Vagy ha ti se igazán jól csináljátok, akkor ha láttatok már jó példát más embereknél, az is jó.
2023. ápr. 18. 19:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül is jól elvan, másokkal stabil a kapcsolata, érzelmileg érett, magabiztos, pozitív, képes kezelni a stresszt és a lelki kihívásokat.
2023. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ember társas lény.


A társfüggés beteges; az olyan nem tud olyan nélkül létezni, akit átverhet, szívathat, csicskáztathat minden nap.

2023. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3: így van. Ezt én is tudom.

A társfüggést nem lehet egyedül csinálni, ha te függő vagy, veled egy egészséges pszichéjű ember nem fog kapcsolatban maradni sokáig, mert nem vagy neki vonzó. Az is társfüggő, aki (ahogy te írod), aki bántalmazza a másikat és a bántalmazott is társfüggő. Én az utóbbi szoktam lenni a kapcsolataimban, bár ezt lehet, a volt partnereim máshogy látják.

2023. ápr. 18. 19:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. Jezebel és Ahab archetipusok.
2023. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Használt ki ezt az időt míg nincs társad. Ismerd meg jobban önmagad fejleszd ott ahol kell, és faragj magadból ahol szintén kell.. A belsőddel tőrődj a legtöbbet.


Ha felismersz magadban rossz tulajdonságokat, vagy kezdődő rossz tulajdonságokat, akkor erővel próbáld legyőzni azt. Lelki és testi szinten is igyekezz tisztulni, mert kell szükséges. Azért sokaltál be. Tedd rendbe az egészséged (teljes kivizsgálás) és ami még nagyon szokott segíteni, főleg hogy már itt a jó idő, menj ki a Margitszigetre, egy jó köonyv+figyelgesd az embereket, sok érdekességre fogsz felfigyelni..Ilyen időszakokba a fülhallgatót tedd le, engedd hogy a lelked kicsit élesebbé váljon..ne menjen (zene stb.) örökké mögötted mint háttérzaj..


és ne menj terembe edzeni, használj más edzési lehetőséget most..

2023. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6+ Erre sem árt ha odafigyelsz:


https://www.youtube.com/watch?v=IZuuC7At7BM

2023. ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: most mindenhová bemásolod bosszúból?
2023. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!