Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnek leszokni a...

Hogyan tudnek leszokni a csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 23. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer, ha minden egyes vulgarításra mint a kigyó gondolsz, amior a szádból kijön. Némelyik ismerősöm, akik megtérésük után ezzel a dologgal (vulgaritás) volt a problémájuk, nekik mondtam és bevállt... Később meg már ha meg vagy erősődve akkor megfogod tudni állítani te saját magadba. De ez sok idő, és türelem, és akarni kell a változást..
2023. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne mondd ki, és ha véletlenül indulatból becsúszik egy-egy anyázás, korbáccsal vezekelj.
2023. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Minden csúnya szó után gondolj 5 szinonimára, amivel az adott esetben helyettesíthetted volna.
2023. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Behelyettesitéssel.
2023. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden csúnya káromkodásnak vannak ferdítései, amelyek már nem vulgáris hangzásúak, hanem épp csak viccesek mert igazából aki hallja be tudja azonosítani hogy mi az eredetije.

Pld. bazm*g-> bakker, stb... Ezekkel elindulhatnál a szépirodalmi nyelv irányába

2023. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Igyekszem leszokni róla!
2023. ápr. 23. 18:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Pasi vagy vagy csaj.?
2023. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nő :) tudom nem nőies,pont ezért szeretnek leszokni róla! De valaki mindig felbas. :D
2023. ápr. 23. 19:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Feleségem egyetemet végzett és egy könyvelőirodában dolgozik ahol kizárólag nők vannak. Na azok randábban beszélnek mint egy csapat kőműves, azzal védekezik hogy így vezetik le a feszültséget és stresszt amit a munka okoz. És sajnos ez már itthon is hallatszik a beszédén, nem fogja vissza magát még a 17 éves nagyfiúnk előtt sem (akit viszont soha még nem hallottam csúnyát szólni). Rokonság, anyós stb előtt viszont csakis a kulturált énjét látni :D Feladtam hogy leszoktassam a csúnya beszédről...

2023. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Wow: pacsi, hogy nő létedre ilyen vagy:).

Rövidíts: "Hát most mondanék egy I.B.M.-et", vagy a csúnya szó helyett mondd azt, hogy "Isten haragja".

2023. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!