Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék nagyon gyorsan...

Hogyan tudnék nagyon gyorsan és eredményesen leszokni a csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, és utálom hogy így beszélek, de egyszerűen képtelen vagyok leszokni róla... Általános iskolában kezdődött, mert az egész osztályomra rájött a káromkodás, és valahogy eltanultam. Aztán az évek alatt itthon is durvultak a dolgok, borzasztó a viszonyom anyukámmal és lassan már mindenki káromkodik itthon, a legcsúnyábban a 14 éves öcsém. Nem akarom ezt így tovább csinálni, nem akarok így beszélni, de nem tudom hogy hogyan szokhatnék le róla, ha sokszor csak úgy érzem így tudom meg védeni magam ha bántanak (nem fizikailag). Na meg annyira sok ilyen szót hallok nap mint nap a környezetemben, hogy átveszem, és néha akkor is már így beszélek mikor semmi szükség rá... Hogyan lehetne MINÉL HAMARABB ezt elhagyni? Nem tudok éveket várni, most kell a változás... megvan rá az okom. =/
2012. jan. 10. 16:01
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:
ba szdmeg pedig erre tudtam a választ
2012. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:

figyelj oda mit beszélsz és kész,ügyel rá hogy nem csússzon ki egy csúnya szó sem és kész.

nekem már 22éve működik ez a technika,mármint úgy értem hogy itthon nem beszélek soha csúnyán,persze ha nem vagyok itthon akkor igen de itthon soha.

anyám jó ha 2x halott tőlem csúnya szót.

2012. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem pont az lenne a lényeg, hogy ha másokkal vagyok, ne beszéljek így, mert rossz benyomásuk lesz rólam... Ez az egyik legnagyobb hibám és szeretném megszüntetni. Itthon mindenki csúnyán beszél és állandóan kiabálás van, belefáradtam az egészbe, csak legalább ha kimegyek emberek közé, nem akarok úgy beszélni... Nem akarom hogy emiatt a barátaim eltávolodjanak tőlem
2012. jan. 10. 16:09
 4/11 dirtboy ***** válasza:

akkor pedig a barátoknál figyelj arra hogy mit beszélsz milyen szavakat használsz.

egyébként nem hiszem hogy emiatt veszítenél el barátokat a mai világban,ahol a lányoknak olyan mocskos szájuk van hogy kenterbe veri a fiúkét is.

ha valaki ezért nem barátkozna veled akkor annak nem lenne egy barátja sem mert mindenki csúnyán beszél.

a mai lányok,főleg a fiatalabbja cigizik,iszik,behugyozik,be van drogozva,a hányásba fetreng hétvégente,köpköd,a káromkodás már már pozitívum.


persze tisztelet a kivételnek.

nálad azért ez már jó hogy felismerted ezt a hibát és javítani akarsz rajta.

mindenkép dicséretes.

2012. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekezni fogok nagyon. Attól félek csak ,hogy sok midnent hajlamos vagyok már az elején feladni, ha nem sikerül elsőre, nekem pedig gyors változás kéne. De oda fogok rá figyelni.


"a mai lányok,főleg a fiatalabbja cigizik,iszik,behugyozik,be van drogozva,a hányásba fetreng hétvégente,köpköd,a káromkodás már már pozitívum. "


Ezek közül szerencsére egyiket sem csinálom, mert undorítónak tartom, viszont a káromkodással néha már kikergetem az embereket a világból. Nem mindenkit, van aki szereti is mert szerinte vicces vagyok amikor mérges vagyok és káromkodok mellé, de mindenképpen le kell szoknom róla mert zavar engem is, meg a fiú aki tetszik nem szereti a káromkodós lányokat... Ezért is kéne jó gyorsan leszoknom róla. 19 éves vagyok egyébként, nem kistini, akiknél olyan nagy divat káromkodni, de sajnos abból a korszakomból ered nekem is...

2012. jan. 10. 16:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha van zsebpénzed, akkor mindig amikor csúnyán beszélsz, 200,- forintot adsz anyudéknak. Becsületesen! Igazából mi már otthon a "pukkadj meg" kifejezésért is a pofánkra kapunk egy nagyot, mert ilyet nem szabad kívánni. A h*lye meg aztán pláne nem fér bele és a többi ami még rondább!


Kérd Isten! Szólítsd a NEVÉN! és segít.


Nincs más ötletem.

2012. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Anyukám lassan 10 éve olyan szavakkal illet ami miatt teljesen elment az önbizalmam, nálunk a káromkodás sajnos jelen van. És itt nem a hülye, meg hasonlókról van szó. A baráti körömben ezek teljesen hétköznapi szavak, csak az ennél csúnyábbakról szeretnék leszokni, meg hülyézni sem 2 percenként szoktam azért, meg általában tárgyakat szidok meg történéseket, ritkán embereket. Akit pedig igen, az tett olyat velem amiért megérdemli, de mivel én nem vagyok vallásos, sajnos nem tudok építeni a tanácsodra, de azért köszönöm.
2012. jan. 10. 16:38
 8/11 anonim ***** válasza:

figyelj, a csúnya beszéd a mai világban inkább erény(legalább is a középiskolában) mint hátrány


ha egyszerre van jó humorod sok b.zmeggel ötvözve akkor te leszel a suli királya nekem elhiheted

2012. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi nem akarok a suli "királya" lenni, főleg hogy végzős vagyok és amúgy sem kedvelem az osztályomat, nem is nagyon érdekel hogy hol állok a szemükben... Mellesleg lány vagyok, amit írtál gyanús hogy fiúkra gondoltál...
2012. jan. 10. 16:54
 10/11 anonim ***** válasza:

drága kérdező!


küldj nekem privátra fb elérhetőséget ...ésvelem bármikor tudsz beszélni....

mivel,hogy a káromkodást alacsony inteligenciával megáldottemberektől tanultad..így egy értelmesebb emberrel való beszélgetésből le is tudsz szokni róla..

2012. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!