Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszokni a csúnya...

Hogy lehet leszokni a csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
Osztályba meg baráti körömben elég csúnyán beszél mindenki és rámragadt de ha beszélek valaki mással elégggé meg tudok bántani embereket pedig ezek nem bántások csak hát hozzá szoktam... de szeretnék leszokni róla csak nem megy mert elég ösztönös már és elég nehéz úrilánynak maradni ha egyszer felbasszák az agyam... na látjátok már megint:D
2008. febr. 8. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj arra, amit mondasz. Előbb gondold át, hogy mit akarsz mondani, és aztán beszélj. Neked sem esne jól, ha csúnyán beszélnének veled, mikor semmi okuk rá. Persze nehéz odafigyelni, hogy ne törjön belőled ki egy-egy kifejezés, de ha tényleg le akarsz szokni a csúnya beszédről, akkor menni fog. Meg most is átírhattad volna ezt a "felb*sszák az agyam"-at... itt akár 50X végigolvashatod, amit írsz mielőtt véglegesíted.
2008. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A leggyakrabba használt szót cseréld fel egy ma´sik szóval, pl Bazd meg - basszus gitár vagy barna medve. vagy kurva - quuuu. egy betüvel vagy egy hasonló szóval. mert a felnötek is szidkozódnak de meg van egy szebb formájuk hogyan, így ha begyakorlod azta szót egy idö után mindig a szebbik szó jön a szádra. le lehet szokni, és is tininek csúnyán beszéltem.
2008. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak önkontroll!! Énis így jártam, a melóhelyemen 200 férfi közt, mások szóltak rám, hogy trágár vagyok. Nagyon oda kell figyelni és menni fog:-)
2008. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elször fogalmazd meg magadban a mondanivalót. Majd megedban mond is el. És utána, hanincs benne semmi ordenáré, akkor változatlan tartalommal, hozd a tudomására a többieknek.
2008. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Én is így voltam vele, de én üvöltöztem is a bátyámmal (a fél utca ezt hallgatta) de aztán a szomszédba költözött egy pár, akiknek van egy babájuk, a kisgyerek már 2 és fél éves, naggyából mindent mond, ezért ha hiszed, ha nem, sikerült leszoknom a káromkodásokról, mert félek, hogy eltanulja, olyan okos... :)

Azóta mintha kicseréltek volna, teljesen megváltoztatott ez a kisgyerek.

Gyerek között könnyű leszokni róla, noha azelött szinte minden második szavam csúnya volt.

2008. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat káromkodok, de ha le kellene szoknom róla tuti a hagyományos káromkodásokat használnám helyette. Ez adott helyzetben még vicces is lehet és te sem rontasz a rólad kialakult képen :)

Használj ilyeneket: a teremburáját, teringettét, a kutya vigye el,a túróba, a mindenségit :D

2010. ápr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nos, 14 év alatt sikerült-e leszoknod?
2022. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!