Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgozzam fel az...

Hogyan dolgozzam fel az állásinterjús kudarcot?

Figyelt kérdés
Eléggé leblokkoltam egy interjún, annyira féltem, hogy úgy éreztem ki sem tudom nyitni a számat. Arra figyeltem inkább, hogy nehogy rosszul legyek a stressztől, így nem tudtam jól teljesíteni. Nem is kaptam meg a munkát. Eléggé magam alatt vagyok, kudarcnak érzem az egész életemet, magamat is, mindent. Nem tudom hogyan jelentkezzek egy új munkahelyre, hogyan tegyem túl magam a vereségen. Vannak ötleteitek?

2023. ápr. 25. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Minél többre mész, annál inkább nem fogsz izgulni. Egyébként mi a fenének stresszelni? Legrosszabb esetben nem kapod meg az állást. Meg nem fognak ölni, szóval felesleges ennyire izgulni.
2023. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
Nem, klinikai pszichológus üdv
2023. ápr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Hiába töröltette valaki, nincs klinikai pszichológus, csak klinikai szakpszichológus.
2023. ápr. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

És még fel van pontozva a válasza, hogy a kérdező mindenféle mozikat játszon le a fejében. Képzelegjen. Ez a tanácsa. Ezt egy pszichológus pont, hogy szétszálazza, hogy a felesleges kognitív torzítás, a dolgokon folyamatos agyalás, képzelgés, ami utána még a megszólalást is bénítja, minél kevesebb legyen az egyén fejében. Mert pont ettől van az, amit írt. A leblokkolás, a stressz, az elszabadult fővárosi nagycirkusz a fejben. Az öngerjesztő gondolatoktól.

Ezt ez "klinikai pszichológus" ne tudná?

2023. ápr. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát a válaszok nagyját töröltették, úgyhogy sajnos nem sok üzenetet tudtam hasznosítani. Köszönöm annak, aki igyekezett segíteni.
2023. ápr. 26. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Ne aggódj, valószínűleh így kellett lennie, nem az a munkahely az utad. Lehet utólag visszagondolva majd örülni fogsz, hogy ez nem jött össze, mert így kerülsz majd oda, ahol lenned kell. Velem is volt ilyen és akkor nagyon csalódott voltam, de utólag már kár volt bánkódi egy percig is. Sokkal jobban alakultak a dolgok végül.
2023. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igaz nekem nem csak gyakornoki munkára volt interjúm,de katasztrófa volt.Kérdeztek egy egyszerű szakmai kérdést,és annyira lefagytam,hogy utánna egy perc néma csend volt a teremben.Utánna interjú után amikor megnyugodtam,végigondolva eset le,hogy basszus ezt tudtam....Nagy valószínűséggel nem én kapom meg a munkát,sajnos...
2023. máj. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Főként úgy, hogy ne fogd fel kudarcként! Mert nem az.

Tanulsz. Tapasztalatot szerzel. Kb úgy képzeld el ezt, mint pkml a műkorcsolyázókat! Mire vakakiből olimpiai bajnok lesz, iszonyú sokszor nyalja fel a jeget sokszor versenyen is. Ha ott feladja, vagy felőrli a pillanatnyi sikertelenség, sosem éri el a célját. Ha viszont a javára fordítja -értsd- tanul a hibáiból, legközelebb már tudni fogja, hogy ne kövesse el ismét.

Minden "kudarcot" elemezni kell, végiggondolni, hogy mit csinálnál másképp, ha megismételhetnéd. És a következő alkalommal már úgy csináld!


Egyszer nyersz, egyszer tanulsz.

2023. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!