Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy öljem ki magamból a...

Hogy öljem ki magamból a kisgyerekes reménykedést?

Figyelt kérdés
Racionális embernek tartom magam, viszont vannak olyan dolgok az életemben, amik annyira fontosak nekem, hogy sikerüljenek, hogy a legőszintébb, leggyerekesebb naivitással és reménykedéssel bízok bennük. Őszinte, tiszta szívvel. Amikor viszont mégsem sikerül, akkor akkora kudarcot élek meg, hogy az valami elmondhatatlan és ilyenkor nyomoréknak érzem magam, hogy valóban ilyen gyermeki módon hittem és reménykedtem a nagy semmire.

2023. máj. 4. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard kiölni. én nagyon szeretnék még újra hinni és reménykedni bármiben! A kudarc olyan nincs. Az csak egy lehetőség a fejlődésre, tanulásra és legközelebb másként lesz, jobb lesz. Remények álmok célok nélkül semminek nincs értelme, irigyellek! Kell ilyen énje is az embernek, ez nem szégyen, ez pont hogy jó, csak a szemléleten kéne állítani, lehetőségeket látva, kihívásokat megoldással, és nem kudarcként tekintve mindenre és összeomlani. A gyermeki énünkkel maradunk igazán tiszta szívű nyitott érdeklődő emberek, boldogok.
2023. máj. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell kiölni, tudom hogy ma ez nagy hátrány tud lenni, de ezzel is több vagy másoknál.
2023. máj. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 1Léna ***** válasza:
100%

Aki képes reménykedni, az megoldja a problémáit. Ha egy módon nem sikerül akkor keres egy másik utat.

Nagyon nagy kincs a kisgyermekes reménykedés, bárcsak ne akarnák annyian elveszíteni! Azok a kudarcok amiket átélünk a fejlődésünket szolgálják, nem szabad megijedni tőlük, hanem a tanulságokat kell levonni belőlük, hogy a következő helyzetben jobb utat találj!

2023. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
Szerezz a reményhez kitartást bárhogyan is úgy érzed nem sikerül, vedd csak első próbálnak, vedd semmibe az ideiglenes kudarcot. A kitartás nagyon sokszor eléri a célját.
2023. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon megnyugtatóak a válaszaitok, köszönöm. Ez a borzasztó naiv reménykedés leginkább olyankor jön elő, amikor rajtam kívülálló dolgokon múlik a siker, pl. szerencse. Amikor a kitartásról van szó vagy arról, hogy oda tegyek magam, akkor nem vagyok rest.
2023. máj. 4. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi: kell, hogy megmaradjon az emberben a gyermekiség: ez segít részben előőre vinni mindenkit az életben.
2023. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!