Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből merítesz reményt,...

Miből merítesz reményt, hitet, ha igazából nincs miben reménykednek és rettegsz a holnaptól (a mában pedig nem érzed jól magad)?

Figyelt kérdés

Egy szakadék mélyén vagy. Sérülten, szomjasan és éhesen. Talán valamennyi erőd még van, de alapvetően mindened fáj.


Körülötted csontvázak, holttestek.


A szakadék időnként még tovább omlik, még mélyebb lesz.


Minden nap megpróbálsz kimászni, de visszaesel vagy épp lesérülsz, és akkor napokig nem tudsz újra próbálkozni.


A barátaidat se tudod elérni a törmelékektől és ők se téged, de azt látod, hogy nekik se megy, ugyanúgy szenvednek. Sőt, időnként életét veszti egyikük-másikuk az újabb leomló törmelékektől, az éhségtől és szomjúságtól.


Ha valamelyikőtök magasabbra jut, akkor esik igazából a legnagyobbat.


Fentről nevetés, boldogság zaja szűrődik. Mintha lennének ott emberek, lennének valakik, akik feljutottak valaha, de még sohasem láttad őket, csak a sejtelmes zajok jöttek. Időnként mintha még ki is gúnyolnának titeket ott lent.



Lehet, hogy ezt a példát betegnek érzitek, tőlem ez telik.


2018. nov. 21. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én magam vagyok az aki mindig ott vagyok magamnak ha szükség van rá, mindenki más bármikor eltűnhet, nekem kell erősnek lenni és nem mástól várni a problémim megoldását! kérhetek segítséget, kaphatok segítséget, de ez az én életem, nekem kell erősnek lenni és nekem kell felállni és változtatni ha változtatni akarok! nem várni a sült galambot és sírni, hogy milyen szar az élet, ha szar tegyek azért, hogy jobb legyen! én több évig voltam depressziós és felálltam a gödörből, akkor még figyelemelterelésként használt dolog ma már a szakmám és komoly lehetőségeim és céljaim vannak általa, de akkor sem adtam fel, igaz az eleje és a vége elég nehéz volt, de túljutottam rajta! próbáltak segíteni nekem, de senki nem tudott komolyabb segítséget adni, de sokszor egy kis beszélgetés és vidámság sokat segített!


ha boldog életet akarsz, akkor dolgozz meg érte!

2018. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenből lehet előnyt kovácsolni. ;)
2018. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 User-Agent ***** válasza:
51%

"Egy szakadék mélyén vagy. Sérülten, szomjasan és éhesen."

Mit keresek ott???

"Minden nap megpróbálsz kimászni, de visszaesel vagy épp lesérülsz, és akkor napokig nem tudsz újra próbálkozni."

Étel és ivóvíz nélkül pár nap alatt úgyis feldobnám a bakancsot. Egyetlen reményem az lenne, hogy egy arra tévedt migráns kihúz a szakadékból.

"Körülötted csontvázak, holttestek."

Hogy kerülnek oda??? Valami tömeg pusztító fegyver fogja okozni?

"A barátaidat se tudod elérni a törmelékektől és ők se téged, de azt látod, hogy nekik se megy, ugyanúgy szenvednek. Sőt, időnként életét veszti egyikük-másikuk az újabb leomló törmelékektől, az éhségtől és szomjúságtól."

Mondanám "sebaj tesó, a következő életedben szerencsésebb leszel!" Utána valahogy megpróbálnám kiásni a holttestüket és megenném őket, ezzel is megnövelve a túlélési esélyeimet.

"Fentről nevetés, boldogság zaja szűrődik."

Ro*****djatok meg fentiek!! Reménykedek benne, hogy ugyanilyen sorsra juttok!!

"Mintha lennének ott emberek, lennének valakik, akik feljutottak valaha, de még sohasem láttad őket, csak a sejtelmes zajok jöttek. Időnként mintha még ki is gúnyolnának titeket ott lent."

Elkezdtem becsavarodni???

2018. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Minden mindegy" alapon szembe kell nézni a holnappal.
2018. nov. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!