Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy nagyon...

Mit lehet kezdeni egy nagyon korlátozott belátású idős emberrel?

Figyelt kérdés

Mamám 90+ éves, nem tud már gondoskodni magáról: ha egyedül van otthon a saját lakásában 1-2 héten belül leesik a lépcsőn vagy egyéb súlyosabb baleset éri és rendszerint kórházban köt ki. Néha az utca végéröl nem talál haza.

Szüleim ezért magukhoz vették és 3 éve ott él. Ez idő alatt nem esett baja, de folyamatos felügyeletet igényel, nem lehet elmenni sehová és folyamatosan veszekszik velük.


Öregek otthonába nem hajlandó menni, semmilyen érvvel nem lehet meggyőzni, haza akar menni, ahol nyilvánvalóan megint csak baja lenne. Ezt természetesen nem engedjük, mert neki sem lenne jó egy újabb baleset, meg a szüleimnek se, hogy megint hónapokig kórházba járjanak. (sokadik alkalommal)


Mit lehet ilyenkor csinálni? Gyámság alá nem vehető, mert annyira még beszámítható, magától csak a saját házába menne ahol nem tudja ellátni magát, szüleimmel meg csak megölik egymást és tönkreteszi az utolsó aktív éveiket.



2023. máj. 8. 00:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10 Egy kérdés: ép elméjű idős, minimálisan kezdeti demens embernek ha egy ilyen gyógyszert adnak, mennyire változtatja meg a józan belátó és ítélőképességét? Mondjuk ha aláírattatnak egy számára nem kedvező, és hátrányos szerződést?
2023. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11+ *Mondjuk ha aláírattatnak egy számára nem kedvező, és hátrányos szerződést, amiben ingatlan 1/1 tulajdonjogáról lemond?


Azt tudom, hogy büncselekmény. Én a gyógyszer hatátására vagyok kíváncsi.


A szerződés már megtörtént.

2023. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a beteget, a a körülményeket, a demencia fokát, és azt sem, hogy milyen gyógyszert kapott. De az biztos, hogy a néni/bácsi engedékenyebbé, "szófogadóbbá" vált tőle. Ha kétségeid vannak az aláírt szerződés miatt, fordulj valami egeszségügyben jártas ügyvédhez, és jelentsétek fel, illetve támadjátok meg a szerződést azzal, hogy a személy XX fokú demens volt, és XYZ gyógyszer hatása alatt írta alá a szerződést. Az én logikám szerint ez kb azzal egyenértékű, hogy öt liter kecskeméti barack pálinkával leitatod a szomszédodat, aztán aláíratod vele, hogy kétezer forintért eladta neked az ötszobás házát a Rózsadombon.
2023. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13 Köszönöm, sejtettem valamit. De ez a válaszod még plusz a már meglévőkre rakódik.
2023. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!