Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mozgássérült/mozgásukban...

Mozgássérült/mozgásukban korlátozott, vagy bármilyen módon látható fogyatékossággal élő embereket gyakran ér ilyesmi atrocitás?

Figyelt kérdés
A kérdést az ihlette, hogy három napja eltörtem a lábujjaimat az egyik lábamon, és emiatt most csak lassan, sántítva, kvázi fél lábon "ugrálva" tudok járni. Ez idő alatt olyan beszólásokat kaptam az utcán random járókelőktől, mint még soha életemben korábban. De olyan is volt, aki szimplán odébb lökött. Le vagyok döbbenve. Vajon, akinek tartósan ilyen problémája van, az is ezt tapasztalja!? Mert, ha igen, akkor szerintem ez nagyon szomorú.
2022. aug. 25. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.


Hogyan történt a baleset - milyen körülmények között?


Röntgen konkrétan kimutatta a töréseket? Gondolom jártál kórházi ortopéd vagy traumatológiai osztályon ezzel a sérülés sorozattal.


Milyen orvosi beavatkozásra került sor végül? Hány éves vagy?

2022. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm az együttérzést, de a kérdés igazából az emberek viselkedésére irányult.


Semmi extra balesetet nem szenvedtem, sajnos béna voltam, és belerúgtam egy ajtó élébe. (Tanulság: ne járkáljon a házban félálomban az ember, pláne ne sötétben...)

Nem voltam orvosnál, nem volt röntgen (két hét múlvára kaptam időpontot, de azért remélem, hogy addigra meg már nem kell). Azt orvos nélkül is meg tudom állapítani, hogy lilák az ujjaim és fájnak, gipszet meg amúgy sem kérnék.


De a kérdés tényleg nem ez, hanem hogy valamiért én találkoztam nagyon bunkó emberekkel, vagy pedig szerencsétlen ténylegesen ilyen helyzetben élő emberek ezt tapasztalják nap mint nap!? :o


Mert, ha így van, akkor ez ellen tenni kell. Ez nem normális dolog!

2022. aug. 25. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Szüleésemtől kezdve mozgássérült vagyok, ami bizonyos mértékben látszódik. A suliban (mint mindenki) kaptam az ívet, a '90-es évektől kb. úgy 2006-ig sok beszólást, vihogást kaptam, leginkább nőktől (!!!)

Érdekes módon az után mintha megváltozott volna kissé a társadalom hozzáállása: éretlen lurkók, ha csapatban vannak (akár fiúk, akár lányok) még vihorásznak - de nem mind (!), az utca embere kategóriába tartozó emberek körében 1-2 vihogás-, kis beszólás szokott lenni megintcsak nőktől (!!!), de nem sűsűn. Fura ez.

2022. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem is egy nő szólt be nagyon csúnyán ("Ne bicegj itt előttem b*meg, mert hátbab*szlak!"). Döbbenet!

Viszont, aki ellökött, az meg pont egy pasi volt... (Én nő vagyok.)


Sajnálom, hogy ilyesmin kell keresztül menned, de nagyon örülök annak, hogy legalább ezek szerint javul, és nem romlik a helyzet.

2022. aug. 25. 14:20
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

4 - es

Ez bemutatja a férfi női viselkedést, nők inkább szavakkal, férfiak inkább fizikálisan agresszivak .

2022. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem mindkettő elég szomorú dolog...
2022. aug. 25. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint a természetben, a sérült, gyengébb nem ússza meg egykönnyen.
2022. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De az ember azt hinné, hogy mióta lejöttünk a fáról, pont ezzel "magaslunk ki" az állatok közül, hogy mi már nem csupán az ösztöneink szerint élünk, hanem gondolkodunk is. Mert, ha ezzel sem, akkor mivel? :D
2022. aug. 25. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!