Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy Magyaror...

Miért érzem azt, hogy Magyarországon minden olyan fura?

Figyelt kérdés
Én Erdélyben születtem, ott is nőttem fel, és ezért nekem az volt nyilván a normális, ami ott van. Azonban, amikor eljöttem Magyarországra tanulni, egyre inkább elkezdtem megismerni több embert, azt érzem, hogy habár egy nyelvet beszélünk, teljesen más a hozzáállásunk, a gondolkodásmódunk, a szokásaink, stb., ami természetesen nem baj, csak nekem valahogy ez fura. Amikor ide jöttem egyetemre, nem hittem volna, hogy ekkora kihívás lesz megérteni a magyarországi embereket, a gondolkodásmódjukat és azt, hogy gyakorlatilag nagyon sok minden túl van bonyolítva és komplikálva és emiatt nagyon nehéz az embernek inkadrálódnia, jól éreznie magát. Vagy ezt nem csak én érzem így? Van más is, mondjuk magyarországi, aki így érzi, csak nem beszél róla? Kíváncsi lennék... Mivel nem is értem pontosan hogyan működik ez az ország, bár szeretném érteni!

2023. máj. 9. 00:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Miben különböznek az itt élő magyarok?
2023. máj. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
45%
Amíg nem írsz konkrét dolgookat, pl. hogy mi van túlbonyolítva, nem nagyon lehet válaszolni. Persze, hogy más, ahogy te fogalmaztál, fura, mert egy másik országról van szó, mint ahol felnőttél. Az, hogy magyarok vagyunk, egy alapvető szolidaritást feltételez, de nyilván nem következik belőle az, hogy itt olyan lenne bármi, mint nálatok otthon. A németeknél is tartományonként változnak dolgok, de mondok jobbat, átmegyek a szomszédhoz, és egész máshogy van berendezve a lakása, mint az enyém.
2023. máj. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es: Először is köszönöm a kérdésedet és már előre kiemelném, hogy semmi féle rosszindulat vagy ilyesmi nincs a gondolataim mögött, csak csupán szeretném jobban megérteni, hogy mi miért van így, ahogy. Azt is szeretném továbbá leszögezni, hogy ezek az én szubjektív megtapasztalásaim, amiket lehet, hogy csak én gondolok túl.


Pl. A magyarországi magyarok nagyon kötöttek és formálisak. Néha nagyon túlbonyolítanak és elkomplikálnak olyan dolgokat, amit az én agyam valahogy nem tud felfogni, hogy hogy lehet "ekkora segget kerekíteni valaminek". Konkrét példa: ma beszélgettem valakivel és elkezdte megmagyarázni azt, hogy mi a "koma" fogalma. Vagy múltkor hallottam 2 embert azon vitatkozni, hogy megláttak egy kutyát és hogy az most konkrétan milyen faj (eddig ez oké), de hogy abból a fajból a kis méretű, a közepesen kis méretű vagy közepes méretű. Ott álltam és nem értettem, hogy hogy lehet egy ilyen szarságon összeveszni.


Vagy szintén másik példa: ma hallottam először azt a szót, hogy "KKF": közveszélyes kézi fegyver. Halvány lilám nem volt eddig, hogy ilyen rövidítés létezik. És ott akkor az emberünk, aki ezt mondta, el kezdte megmagyarázni, hogy az pontosan mi is az.


Másrészről, azt érzem, hogy a magyarországi magyarok félnek és mindenki titkolózik mindenki előtt, az emberek nagyon nem őszinték egymással. Ezt egy részről sajnálom, mert szerintem a rendszer darálta be ezeket az embereket.


Sokkal hivatalosabb minden és el van bonyolítva minden Magyarországon.


Ez az én megtapasztalásom.

2023. máj. 9. 00:29
 4/33 anonim ***** válasza:
53%

Tehát ha jól értem, téged az zavar, hogy két ember magánbeszélgetésének az volt a témája, hogy a kutya milyen fajta és azon belül melyik típus. Hát ha érdekli őket, miért ne? Én is szeretek lexikonokat olvasni, érdekességeket tanulni, és hasonszőrű barátaimmal sokszor beszélgetünk ilyenekről, ez ugyanolyan hobbi, mint a filmnézés.

Ez nem fenékkerítés meg túlbonyolítás, egyszerűen el kell fogadnod, hogy vannak dolgok, amikkel te nem akarsz foglalkozni, mert téged nem érdekel, de mást attól még érdekelhet. Csalódás a válaszod a normális kérdés után, mert ez kb. úgy hangzik, mintha egy múzeumban azt mondanád, hogy minek az idegenvezető vagy az információs táblácska, hát ott van a műalkotás és elég csak megnézni. #2 voltam.

2023. máj. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
14%
Olyan meg tudtommal nincs, hogy KKF, max. szlengből mondta valaki, de van olyan, hogy közbiztonságra veszélyes fegyver, és valószínűleg nálatok is vannak jogi meghatározások ilyenekre, mert ugye nem mindegy, hogy géppisztolyod, adott méretű légpuskád vagy gázspréd van otthon. Ennek a szabályozását civilizációnak hívják, és nálatok is biztos van, csak éppen nem foglalkoztál még a témával.
2023. máj. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem akartam senkit megsérteni, se semmi ilyesmi, csupán meg akartam érteni, hogy velem van-e a probléma vagy csak még nem sikerült megszoknom az új környezetet és túlgondolom az egészet.
2023. máj. 9. 00:41
 7/33 anonim ***** válasza:
48%
Hát nyilván van egy néplélek, egy müködése a magyaroknak, ami könnyen feltűnik egy idegennek. Ami számunkra is ismert látványos, az a széthuzás, és a szolidarítás hiánya, a dögöljön meg a szomszéd tehene érzés. Például a jelenlegi kormány is minden sikerét a szolidarítás hiány kihasználásának köszönheti. És az elmult 13 évben nagyon tudatosan tovább erősítették.
2023. máj. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
42%
Semmi baj, nem Te gondolod túl. V.színű hogy az emberek a környezetedben nem kertelnek, a fekete az fekete, a kék pedig kék, és ezt így is kommunikálják. Nálunk, a 10M.professzor hazájában az emberek a saját hülyeségükön kívül, képtelenek befogadni bármit. Itt az a cél, hogy hangosabb legyél a másiknál, és amikor vitába keveredsz valakivel még ha ugyan azt is mondjátok, akkor is nekem kell hogy igazam legyen, szóval az ész érveket felülmúlja az ego, általában a beszélgető felek meg sem hallják egymást. Ebből kifolyólag elkaphatsz rengeteg ökörséget vita gyanánt, és nem Te leszel a hibás amikor nem érted. Az a baj, hogy a gyk-n ugyan azok az emberek vannak mint a való életben, ezért ne csodálkozz ha nem értik a kérdésed, mert Ők a kérdés előtt szoktak válasszal szolgálni.
2023. máj. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es: Igen, sajnos én is ezt érzem, hogy Magyarországon minden a politika körül forog, ezért is nem nézek már híreket kb. 3-4 hónapja. Bárminemű hírt feldob a közösségi média, egyből X-elem ki és teszem be, hogy ne hozzon ilyet elő. Mert ez egyszerűen felháborító, hogy mennyire széthúzás van a "2 oldal között"... Pedig mind2 oldalnak lenne mit tanulnia a másiktól, ha egyebet nem, jóindulatot, alázatot, megértést, stb. Szóval igen, hányingerem van a politikától, mert ebben az országban a szabad véleménynyilvánításnak a jogossága is megkérdőjeleződik. Azt látom, hogy az emberek félnek változni és nem merik kimondani azt, ami a szívükön van. Tisztelet a kivételnek. Nem látom át pontosan mi van a háttérben, de annyira jó lenne, ha az emberek között békesség lenne és nem minden a rohadék politikáról szólna és nem menne 0-24-ben a propaganda mind2 fél részéről.
2023. máj. 9. 01:09
 10/33 anonim ***** válasza:
38%
Fura helyet nem szart akartál írni ? 😂
2023. máj. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!