Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom, hogy élnek azok,...

Nem tudom, hogy élnek azok, akik nem társfüggők? Hogy éltek egészséges kapcsolatokban? Csak azt tudom, én mit hogy csinálok, érzek, társfüggő vagyok. Nem kapcsolatfüggő. És nem is kizárólag romantikus kapcsolatokban lehet társfüggőnek lenni.

Figyelt kérdés
2023. máj. 11. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Ne beszélj rébuszokban. A kérdésed értelmezhetetlen. De nagy valószínűséggel nem vagy társfüggő, mert azt se tudod, hogy mi az. Tán utána kéne először olvasni.

Mi, akik nem vagyunk társfüggők, nem élünk együtt alkoholistával, és nem akarunk senkit megmenteni.

2023. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki kapcsolatfüggő az azt jelenti, hogy nincs elég önértékelése, ezért a másiktól várja el, hogy jónak és szerethetőnek érezze magát, s ezáltal felépítse önmagát. Kell neki mindig valaki, aki figyel rá, mert utál egyedül lenni azzal a gondolattal, hogy őt senki nem szereti. Egyesek az egójukat is ezzel öntözik.



Azok akik hosszabb ideig kibírják társ nélkül, véleményem szerint egészségesek..

Rossz dolog egyik kapcsolatból a másikba ugrani úgy hogy közben nem gyászoltad meg az előző kapcsolatod, amihez pedig idő és tér kell.

2023. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Egyet értek a masodik válaszoloval!
2023. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú vagy vagy lány? Jelenleg van párod?
2023. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2023. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Köszönöm, jól.
2023. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1-es, de, szerintem társfüggő vagyok. Persze ettől még lehet, hogy rébuszokban beszélek, és lehet, hogy azt se tudom, mi az, hogy társfüggő. A CodA definícióit magamra nézve igaznak találom, különösen a megalkuvó viselkedésformákról szóló részt.

Alkoholistával nem éltem együtt, személyiségzavarossal igen. A megmentés ugyanaz szerintem mindegyik esetben.

2023. máj. 12. 05:42
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ha valaki kapcsolatfüggő az azt jelenti, hogy nincs elég önértékelése, ezért a másiktól várja el, hogy jónak és szerethetőnek érezze magát, s ezáltal felépítse önmagát. Kell neki mindig valaki, aki figyel rá, mert utál egyedül lenni azzal a gondolattal, hogy őt senki nem szereti."

Egyértelműen szükségem van a tudatra, hogy valaki szeret, valakinek fontos, sőt, a legfontosabb vagyok. Jelenleg enélkül is kibírom, már hosszú ideje, de nem is érzem magam boldognak. Ahhoz, hogy szerethetőnek érezzem magam, szükségem van arra, hogy valaki erről biztosítson. Hát nincs minden embernek szüksége külső visszajelzésekre az egojához? Hiába fürösztöd önmagadban stb. Ha így van, akkor csak a mérték nem mindegy? Ha neked 10/3 mértékben épül az egod a környezetedből, az oké, ha 10/7, az meg már kóros? Ki dönti ezt el, te, én, egy pszichológus, vagy bárki más?



Azok akik hosszabb ideig kibírják társ nélkül, véleményem szerint egészségesek..


Rossz dolog egyik kapcsolatból a másikba ugrani úgy hogy közben nem gyászoltad meg az előző kapcsolatod, amihez pedig idő és tér kell.

2023. máj. 12. 05:46
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Ez egy függőség, méghozzá nagyon kemény.

Nálam keresztfüggőségként alakult ki, amikor elkezdtem a felépülést egy másféle függőségből egy program szerint.


Kérdező, ne itt keresd a válaszokat, a legtöbb embernek fogalma sincs róla, hogy ez micsoda, csak tippelnek, vagy simán szűkagyú lúzernek tartanak egy társfüggőt. Szuper, hogy rátaláltál az általad fentebb említett programra, élő gyűlés sajnos kevés van, de online találsz támogatói csoportot. De az is jó, ha találsz egy addiktológust vagy erre szakosodott pszichológust.


Én nagyon drukkolok neked! A felismerés már egy nagy lépés!

2023. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szükséged van arra, hogy valakinek te legyél a legfontosabb, ez nemhogy nem kóros, hanem az ellentéte lenne az. Az ember egy társas állat. Nyilván akad kivétel, aki magányos farkas, de alapvetően párban élésre vagyunk kialakítva. Ha nincs, azt csak ki lehet bírni, de kényszerhelyzet. Úgyhogy ne bélyegezd magadat kórosnak, és ne számolgassál törteket, mert az érzések nem mérhetők.
2023. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!