Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lett felkapott most ez...

Mitől lett felkapott most ez a családiház téma? Huszonéves fiatalok vesznek házat, kipofozzák, állattartásra is vállalkoznak néhányan, ennyire népszerű lett az eddig lenézett életforma?

Figyelt kérdés
Ismert youtube felhasználók is vettek házat az elmúlt 1 évben, Szalay Isti, Nasz Dani, Istenes Bence(mondjuk ők egy brigáddal felújíttatják munka mellett a házukat)
2023. máj. 14. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Eddig is csak azok nézték le, akiknek büdös volt a munka...
2023. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Miért lenne felkapott? Talán van igénye az embereknek hogy legyen saját házuk, mi ebben olyan fura?
2023. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Te eddig barlangban éltél?

Évtizedek, évszázadok óta élnek családi házban emberek.


Ja, és sokszor egy családi ház falun sokkal olcsóbb, mint egy 50nm-es panel egy városban.

2023. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom, sokaknál eljön, hogy elég a sok emberből, munka után, munka előtt. Több személyes tér, akkor porszívózol, amikor akarsz, könnyebb így állatot tartani, nincs felső szomszéd, egy lépés a természetbe, a kertbe, amit hagyhatsz üresen, vagy virágokkal díszítheted, gondozhatod, vagy akár zöldségeket termesztesz. Elvileg kevesebb zaj...


Én utálnék kertesben lakni. Gyerekkorom óta megszoktam a busz, villamos, autók zaját, nem is tudnék teljes csöndben aludni (kipróbáltam vidéken, amikor egy barátnőmnél aludtam, aznap éjjel alig aludtam egy órát, olyan csönd volt). Nem nyújt biztonságérzetet számomra, sokan dobnak be a kertbe mérget, vagy mást, ami megölheti a kutyát, de nem ez a fő, amiért nekem a kertes kiesik. Pedig lassan 22 éves vagyok. Azonban megértem, aki oda vágyik.

2023. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Kapnak mindenféle támogatást hozzá. Másrészt ha ezt egy celebmaki műveli, akkor jobban rákattaan egy egyszerű ember is.
2023. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kitana. ***** válasza:
70%

Szerintem senki nem nézte le soha. Én nem akarok egy házzal melózni, kerttel és a vidéki élőlényekkel (rovarok) bajlódni, de ebben nincs lenézés, csak nekem ez kicsit elrontaná az egyéb előnyök élvezését.

De szerintem azoknak pl, akik otthon dolgoznak vagy bármilyen könnyebb melójuk van, ami után még van energia kertészkedni meg ilyesmi és nem zavarják bizonyos dolgok amik a vidéki élettel járnak, tök jó lehet.

2023. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Attól, hogy kezdenek besokalni az emberek avagy inkább kezdenek felébredni..!!


A panel tönkre teszi az embereket, a vidék meggyógyítja.


Dolgozni kell és sokan megszokták a kényelmet, ez igaz!


De ha lesz valami, a városiak fognak a leghamarabb éhen halni velem együtt.


Az én minden vágyam is az, hogy kapcsolatba kerülhessek a természettel, a földdel, a kerttel, de sajnos vannak kötelezettségeim, családom és nem tehetem meg, hogy kivonuljak a civilizációból, pedig nekem is kvára elegem van már néha ebből a fene nagy visszafejlődésből, ahol az emberiség, a társadalom jelenleg is tart. Mert technika az van, de lélek, ember, élet, levegő na az nincs!!

2023. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

"ennyire népszerű lett az eddig lenézett életforma?"


Ez a normálisaknál mindig is népszerű volt és csak az idióták nézték/nézik le.


Ha a paraszt nem xarik, a városi nem eszik. :)

2023. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Falun élek de a kinti munka havonta 1-2 fűnyírásban ki is merül, nem értem itt milyen állattartás meg növény termesztésről írtok, kb már senki sem csinálja mert nem éri meg, a szomszéd kisváros kb 10 percre van Lidl, Penny minden van. Itt is ugyanúgy el lehet kényelmesedni mint egy panelban, nincs nagy különbség, persze vannak eldugottabb falvak de onnan mindenki menekül.
2023. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Változó régebben idősek költöztek nyugdijas korukra falura. Most a városokban elszabadultak az ingatlanárak,falun fele harmada az ingatlan ára,aztán marad pénz a felujitásra. Élelmiszerek drágák lettek megéri a kertben megtermelni. Én is falun élek itt is születtem amit lehet megtermelek magamnak,volt egy idő amikor én is füvesitettem,de ha azt akarod,hogy szép legyen ugyan annyi idő és pénz mintha élelmiszert termelnél magadnak. Ráadásul tudom mikor permetezek jobban oda lehet figyelni a növények gondozására,hogy jobb legyen a termés. Aztán van egyfajta sikerélmény,hogy ez bizony nálam termett. Szomszédom pestről jött 200-km-ről azért mert ezen az áron ott elmondása szerint egy garázst kapott volna.
2023. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!