Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan motiváljam magamat...

Hogyan motiváljam magamat hogy tényleg csináljak valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon gáz hogy tanulóként monotonnak érzem a napjaimat és amúgy nem az hogy antiszoc vagyok hanem szimplán nem lehet ebben a generációban normálisan barátkozni. Tisztelet a kivételnek mert tudom hogy vannak olyan emberek is akik tényleg rendesek. Viszont nagyrészben ez nagyon nem így van, már számukra az sértő ha nem értesz velük egyet.


A napok mindig csak telnek és telnek, de nem akarok úgy visszaemlékezni a fiatalkori énemre hogy csak otthon voltam, tanultam, segítettem stb...


Viszont már annyira lusta leszek a végén hogy a legalapabb dolgokat is el fogom hanyagolni. És egyszerűen kész. Bevallom, el vagyok tunyulva.


Régen megcsaptak meg megütöttek. Sokáig utáltam, de rájöttem hogy valójában nagyon is hiányzik! Ez motivál engem. Tudom hogy ettől jobb ember lehetek. Ezt önállóan hogyan lehetne beváltani? Nem akarom v***osni magamat, mert nem egy "látható sérülést" szeretnék magamnak, de számomra mégnagyobb szenvedés ha csak vagyok és nem tudom magamat semmire sem rávenni.


Tényleg köszönöm aki ezt elolvasta! Nagyon kíváncsian várom a válaszokat, tapasztalatokat!!



2023. máj. 14. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Fordulj pszichológushoz. Komolyan. Amikor valaki lustának gondolja magát, ott gyakran depresszió van a háttérben. Lehet, hogy csak rossz minták - hiszen a leírásodból is kitűnik, hogy büntetéssel akarod motiválni magad - de azoknak a megváltoztatásában is segít a pszichológus (és azok is simán vezethetnek depressziós állapothoz).


És persze van egy csomó eszköz, ami segít átjutni a problémásabb napokon: a kialakult, rögzült napirend, a rendszeres sport pozitív hormonális hatása, ha előre megtervezed, hogy másnap mit fogsz csinálni és mi lesz az a jó dolog, ami miatt fölkelsz reggel, de ha működik nálad, akkor valamilyen játékprogram is segíthet, ami virtuális pontokat ad a rendszerességért (akár duolingo, pokemon go, millió van).

2023. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Találd ki mit akarsz csinálni, és döntsd el magadban hogy csinálod. Pl minden másnap elmész edzeni, és ezt tartod is. 2 hét, és utána úgy megszokod hogy nem lesz nehéz rávenni magad.
2023. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1# és 2# válaszoló. Köszönöm a válaszokat! Azonban hogy is mondjam..nem nagyon szeretném hogy "kiderüljön" a szüleimnél és a suliban hogy pszichológushoz járnék, bár tudom hogy segítene. Nagyon nem szeretem magamra hívni a figyelmet + tényleg nagyon nehezen bízok meg az emberekben. Ez a "titoktartás" nekem nagyon rizikós számomra
2023. máj. 14. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a motiváció hozzá még a cselekvést, hanem cselekvés a motivációt. Ha a motivációra vársz, akkor semmit nem fogsz elérni az életben.
2023. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!