Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csináljak ha nem tudom...

Mit csináljak ha nem tudom megállni az evést? Mivel motiváljam magam?

Figyelt kérdés

Tudom én sem értettem eddig ezeket a kérdéseket de nagyon rossz helyzetbe kerültem. Eddig fél év alatt

leadtam 20-25 kilót aztán valamiért meguntam a kalóriaszámolást és most folyton zabálok nyár eleje óta, vissza is jött vagy 5 kg. Még mindig van minimum 20-25 kiló amit le kéne adni de egyszerűen hiába gondolom most is úgy hogy nem eszek holnap sokat, ha előttem van a kaja csak eszek, aztán úgy vagyok vele hogy jó már mindegy és mégtöbbet eszek. Borzalmas és csak hízok folyamatosan az idő pedig fogy. Evésfüggő vagyok nem tudom tartani már a mértéket valamiért már nem érdekel úgy mint év elején de mégis szomorú vagyok hogy kudarcot vallottam. Mivel tartsam észben a nap 24 órájában hogy később megbánom és hogy ne veszítsem el a fejemet? Valaki van/volt hasonló cipőben? Úgy érzem sosem fogok már lefogyni.. :( Mit csináljak evés helyett ha nincs mit csinálni? Ha kicsit is unatkozok egyből zabálok. Köszönöm a válaszokat. 18/L


2018. okt. 31. 20:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és mikor fogytam olyan jó volt mértem magam elértem a célokat, nem is kívántam annyira az ételt mikor mások többet ettek de most valamiért elvesztettem a fejemet. :(
2018. okt. 31. 20:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy alapvetően ez rajtad múlik s ha a fejedben elmászik valami, akkor mondhatunk bármit, nem fogsz fogyni, csak enni és enni. Valahogy meg kell találnod a motivációdat, illetve én enélkül szoktam, nagy elhatározással, nekidurálom magam és onnantól könnyebb.


De megvannak a korlátaim e téren, szóval szenvedni nem fogok, annyi akaraterőt nem is akarok. Úgyhogy nálam alap a jó életmód, ahol könnyen megy a diéta és a kalóriadeficit. Pluszban még nem is törődök a tempóval, bármi jó, ami nem stagnálás vagy hízás :D. Tempós fogyásra nem mindenki képes.


Az, hogy nyár eleje óta zabálsz, az aggasztó. Még sima súlytartás se megy? Jobb életmód kellene, jó étrend, elég mozgás. Az nem jó, hogy kitartasz sok hónapig, majd átbillensz.

Akár az is jó lehet, ha életmódot váltasz s egy ideig stagnálsz, hiszen kalóriamegszorítás nélkül is épp elég nehéz lehet az ilyesm,i. Aztán majd csökkented a bevitelt, esetleg többet mozogsz.


Azért 25 kiló plusszal ennyire nem lenne szabad nehéznek lennie a dolognak, kivéve, ha nagyon evős vagy nagyon kis kalóriaigényű vagy. De az is lehet, hogy az étrended rossz. Pl. sok szénhidráttal én csak túlevéssel lakom jól s úgy is túl könnyen megéhezem újra. Másnak a túl kevés szénhidrát ilyen, a túl sok vagy kevés étkezés (nekem a túl sok okoz túlevést, de szinte garantáltan), az időpont is számíthat... S persze az sem mindenkinek mindegy, hogy milyen az a szénhidrát, gyors vagy lassú, mit eszik hozzá, térfogat, rost...

A fogyásod elég komoly volt, nem jöttél rá közben arra, hogy neked mi a laktató, alkalmas étel? Bár sajna ez sem mindig elég, én sem fogyok azzal a módszerrel, mint régen, kövérebben.


Mi az, hogy nincs mit csinálni, könyörgöm? Millió dolgot tehetsz. Akkor nem lenne mit csinálnod, ha le lennél kötözve egy középkori börtönben s annyira ki lennél merülve, hogy még gondolkodni sem tudsz. Amúgy rengeteg lehetőséged van mit csinálni.


Nem kell észben tartani semmit 24 órán át. Max. emlékeztetned magad, hogy most épp nincs evésidő, úgyhogy ha nem vagy éhes, ne egyél.

Én pl. erősen ételtémafüggő vagyok. Netezek (itt írok, keresek receptet, miegymás... no persze, nézek tudományos, zenei és egyéb oldalakat is. Net, mindig van rajta valami, sőt, szinte minden), főzök-sütök, menüt tervezek... Ez mind NEM evés, bár a főzésnél néha rezeg a léc, úgyhogy azt a főétkezésem előtt csinálom, utána már alig kell várnom vele. Ha nem is szoktam fogyni, csak ha igazán odateszem magam, hízástól sem kell tartanom s terhelő bezabálástól is ritkán.


Ha éhes az ember, akkor persze ennie kell, de akkor sem mindegy, hogy mit. De ha nem is éhes, minek? Egyes eseteket kivéve, persze, házi sütiknek én sem állok ellen, bár ha számítok rájuk, akkor valamelyest beleterveződnek a napomba. Szóval nem jóllakottan esem be a vendégségbe, kimerült kerettel...

2018. okt. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettél.
2018. nov. 1. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!