Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eddig mindig mások osztották...

Eddig mindig mások osztották be az időmet, és most, hogy én rendelkezem vele minden romokban. Hogy javítsak a helyzeten?

Figyelt kérdés

Amikor otthon laktam, mindig anyám mondta meg, hogy mikor-mettől-meddig tanuljak. Sosem hagyott ilyen téren önállósodni, én pedig nem tudtam tenni ellene, lévén oiaz a típust, hogy legjobb esetben is addig ordít, amíg meg nem unod, és azt nem teszed, amit ő mond. Aztán gimi alatt kolis voltam, de az sem segített. Ott volt a tanulószoba, ott is meg volt mondva, hogy mikor tanuljak. Online suli alatt meg ugye vissza haza, megint ott az anyám.

Most meg itt vagyok egyetemen, és egyszerűen nem tudom beosztani az időmet úgy, hogy tanuljak eleget, mert soha nem tanulhattam meg beosztani, mindig volt valaki, aki megcsinálta helyettem. A problémát már felismertem, csinálok is magamnak időbeosztásokat, reális is lenne, ha számon tudnám kérni magamon. Csak nem megy. Sokszor egyszerűen a következmények se érdekelnek, halogatok, aztán ami nagyon muszáj (pl beadandók), azt megcsinálom kapkodva, amit meg a szerencsére lehet bízni, azt arra bízom. De ez nem jó, stresszes leszek tőle, és ugyanolyan nyomasztó érzés, mint amikor mások osztották be az időmet.


2023. máj. 15. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Kezd úgy, hogy felnőtt emberként nem másra mutogatsz a saját hibád miatt. A hiba benned van, még akkor is ha rosszul lettél nevelve.
2023. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Az időbeosztáshoz próbálj meg a telefonon időzítőket, emlékeztetőket is beállítani, hátha az könnyebben kizökkent az előző tevékenységedből.

A tanulási idő elé szúrj be egy 5-15 perces motivációs videó vagy podcast nézést/hallgatást (magyarul én még nem találtam, de angolul vannak jó videók youtubeon).

Nem teljesen az időbeosztáshoz kapcsolódik, de a saját életritmusod beállításában segíthet CGP Grey Spaceship you című videójában bemutatott módszer. (Ha nem tudsz angolul akkor szólj és szívesen összefoglalom neked)

Egyébként szoktál tiktokozni, instázni? Nekem segített az, mikor ezeket kiiktattam az életemből. Nagyon gyorsan nagyon sok ingert kap tőlük az agyad, hozzászokik, és ehhez képest természetes, hogy a tanulás nem tud lekötni, unalmas.

2023. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát kösz a semmit, kedves egyes válaszoló... Szerintem az már megtörtént, hogy felismertem a problémát. Az meg, hogy ki hibája, hogy így alakult, az nem segít a megoldásban szerintem. Azért én nem hibáztatnám elsősorban magamat, csak mert 20 évnyi más osztja be az időmet után pár hónap alatt nem tudtam helyrehozni az elmúlt 20 évet. 😅
2023. máj. 15. 08:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak este nézek rá a közösségi oldalakra. Inkább pár játék tudja elvonni a figyelmemet, sorozatok, vagy olyan könyvek, amik nem a kötelezők. De van, hogy inkább csak alszom egyet a nap közepén.
2023. máj. 15. 08:58
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Az elsőnek igaza van. Anyad azért osztotta be az idődet, mert te nem tudtad. Ne akard bemagyarazni, hogy mindig otthon, amikor iskola után haza mentél és mindig figyelt, mert senki nem fogja elhinni.


Amúgy meg csak el kell dontened: végig akarod aludni az életedet, az ébrenlét alatt meg mondjukmpna szalag mellett dolgozni, vagy akarsz valami olyan végzettséget, amivel esetleg még normális életed is lehet,

2023. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a módszerrel próbálkoztál már?

[link]

2023. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

"Anyad azért osztotta be az idődet, mert te nem tudtad."


Senki nem úgy születik, hogy magától tudja, de pont ezért baj, ha a szülő mindent megold a gyereke helyett, és nem neveli önállóságra. Itt igenis van egy szülői hiba, a kérdező ezt egyébként észre is vette, ami már egy lépés a változás felé, most a megoldást keresi, ha már otthon nem tanították meg.

2023. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5 Miért, szerinted úgy kellett volna kijönni anyámból, hogy már be tudom osztani az időmet? Ennyire csak nem lehet valaki agyhalott, hogy ezt gondolja, legalábbis a hozzaszólásodig ezt hittem, de akkor mégiscsak van ilyen. És nem, képzeld el nem volt olyan délután, hogy ne lett volna otthon. Alsóban napközis voltam, felsőben meg mindig szakkörökön, vagy mamámnál, amíg anyu haza nem ér. Azalatt az évi egy-két délután alatt, amikor meg nem így volt nem lehet ezt megtanulni, na meg nem is erre gondol egy általános iskolás gyerek, hanem arra, hogy de jó, senki nem ordít, akkor lehet mást csinálni.

Amúgy meg az, hogy milyen életet akarok élni és döntsem el, az önmagában kevés. Azért tenni kéne, ami meg csak időbeosztás kérdése. Szóval ugyanitt vagyunk, ahonnan elindultunk.

Javaslom, hogy ha nem tudsz értelmes hozzászólást adni, akkor húzz el innen. Kösz.


#6 Igen. És rosszabb volt, mint előtte. A rövid szüneteket nem bírom tartani, elnyúlik és soha nem térek vissza, ráadásul a rövid idők alatt látom a feladat befejezésének az idejét, szóval még közben sem tudok koncentrálni.

2023. máj. 15. 09:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs kőbe vésve, hogy 5 perc legyen a szünet, másképp is beoszthatod. Persze, ez csak egy tipp, nem mindenkinek működik. És ha csinálnál magadnak egy "órarendet", az volt végülis a sulis minta is. Hogy adott napon mivel tervezel foglalkozni, tervezd meg előre mondjuk 1 hétre, 2 hétre. Tervezz magadnak határidőt, meddig akarod legkésőbb befejezni. Heti egyszer ülj le, és gondold át, hol tartasz, kell-e valamit újratervezni.
2023. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!