Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy valakivel...

Volt már olyan, hogy valakivel szinte teljes mértékben ugyanazt gondoltátok, de egyvalamiben nem értetek egyet, és sértődés lett belőle?

Figyelt kérdés

Akár azért, mert másik pártra szavaztok, vagy másik csapatnak szurkoltok stb. Nekem egyszer volt ilyen. Új voltam a cégnél, és egy középkorú kolléganővel eléggé szimpatizáltunk egymással, annyira, hogy a lányát is be akarta mutatni, végül erre a következők miatt nem került sor. Mindig jókat dumáltunk, olykor együtt ebédeltünk, tényleg sok közös érdeklődési pont van. Ám jöttek a karácsonyi ünnepek, és ő egyszer csak azt mondta, hogy "és mint minden rendes család, elmegyünk az éjféli misére". Én mondtam neki, hogy mi tévéből szoktuk nézni, mint ahogy a Szent István-napi körmenetet is. Micsoda, hogy lehet ilyen, mondta ő. Tévén keresztül is ugyanolyan, szerintem, mondom én. Na ezen nem egyeztünk és ő felállt. Azóta köszönünk egymásnak meg váltunk néhány szót, de nem "haverkodunk" többet.

Szóval hiába van az, hogy akár 99 %-ban is egyetértetek, ha az a maradék 1 dolog olyan, hogy valakinek kardinális kérdés, akkor nem igazán működhet a kapcsolat. Nektek mi a véleményetek?


2023. máj. 16. 07:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Vallástól függetlenül, ezek alapján az illető elég merev személyiségnek tűnik. Szerintem ha nem a mise, akkor más kapcsán előbb-utóbb előjött volna valami, amiben eltér a véleményetek, és ugyanez lett volna a helyzet.

Aztán az is lehet, hogy te nem voltál olyan szimpatikus neki, kint mutatta, és ez egy indok a több távolság tartására.

A kollégákból a legritkább esetben lesznek a személyes életben is barátok, ne foglalkozz vele, a lényeg, hogy tudjatok együtt dolgozni.

2023. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!